Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Sınıflarda yardımcı abla ihtiyacı

Tepki Skoru
0
merhaba ben serbest zamanda sanat etkinliğini yaptırırken çocuklar çok konuşuyor onları susturmanın yolarını siz öğretmen lerimee soruyorun lüt fen yrımcı olurmusunuz

Nihal EROĞLU

YÖNETİM EKİBİ
Yönetici
Tepki Skoru
25
SESSİZLİK OYUNU ÖĞRETİP EN SESSİZ OLANIN SINIF TARAFINDAN TEBRİK EDİLMESİNİ SAĞLAYA BİLİRSİN

su2

Tepki Skoru
0
Etkinlik sırasında sessiz olmaları çok zor oluyo Muhakkak soracak birşeyleri oluyo.Ben özellikle boyama resim kavram dergi etkinliklerinde güzel masaya çiçek koyuyorum Mutlu oluyor ve diğerlerini etkiliyo

Tepki Skoru
0
Bence çocuklar en azından sanat etkinliği yaparken konuşmalı..Onları zaten akşama kadar bi şekilde susturmaya çalışıyoruz..Tamam hikaye saatinde falan konuşmasınlar ama bence sanat etkinliği yaptırırken çok abartmayacak şekilde konuşmalarına izin verilmeli ...

Tepki Skoru
0
Ben çocuklara sadece Türkçe ve Fen Matemetik etkinliğinde(daha doğrusu bir şeyi izlemeleri veye dinlemeleri gerektiği zamanlarda müdahale edip susturuyorum) Bunun dışında çocukların istedikleri gibi konuşmalarından yanayım.Hem konuşup hem yapabiliyorlarsa tabiki de konuşsunlar bence,o konuşmaların da onlara sağladığı yararlar var.Çocuklara sus,yapma,etme diye müdahalelerin sayısı arttıkça çocukları zaptetmenin daha zor olacağı düşüncesindeyim.Sadece çok gerekli zamanlarda müdahaleden yanayım.Öyle olduğunda daha çok dinliyorlar zaten.

Tepki Skoru
0
canım ,,benim de aslında özellikle hikaye zamanında dinlemiyorlardı ama yavaş yavaş düzelmeye başladılar..tabi yine de benim de saçlarımı yolasım geliyor bazen;) ben şunu farkettim özel eğitimli çocuğum olmadığı zamanlar sınıfım daha sakin ve daha rahat..O gelince hepsinde huzursuzluk oluyor ve dikkatlerini bana veremiyorlar..Daha önce söylemiştim,çünkü o çocuğum çok fazla zarar veriyor ve diğer çocuklarım da korkuyor:(

Tepki Skoru
0
ben de diğer arkadaşlarıma katılıyorum konuşma konusunda ama zaten senin de konuşuyor olmalarından değil sıkıntın. yüksek sesle konuşmalrından. ben drama kurslarına katıldığımdan beri liderimiz sayesinde şunu fark ettim. çocuklar bizi taklit ettiklerine göre biz bağırarak konuştuğumuz sürece onlarda aynını yapıyorlar. ben sesimi oldukça az volumle kullanıyorum. şu aralarda sadece bu dudak oynatmaya kadar vardı. ne yapacaklarını nasıl yapacaklarını abartılı mimiklerle, harflere basarak anlatıyorum. dışardan görünümün çok komik ama çocuklarınla iletişiminin farklı boyutlara taşındığını görüyorsun. onları hem görsel hem de işitsel olarak uyaran veriyorsun. bir dene grup dinamiğine uygun düşecek mi. geri dönüşünü yaparsan sevinirim.

Tepki Skoru
0
bir şiir biliyorum edip cansever e ait oynayacak yer bırakın bizlere diye umarım bir gün onu sizinle paylaşırım. bu çocuklar şanslı görünüyorlar ama bir okadar da şanssızlar. çünkü onlara oynayacak yer bırakmadık. ağaçlarını kestik, oyun alanlarını arabalarımızla doldurduk, pahalı oyuncaklarla hayalgüçlerini ellerinden aldık. onlara kalan okulları ve evlerinin odaları. bizler gibi çamurla oynayamadılar. ağaçlara tırmanamadılar. sokak oyunlarından bi haberler. bildikleri tek oyun bilgisayar oyunları. çocuk enerjileri içlerinde kaldı. çalışan anne baba çocukları parasal anlamda desteklerken evde oturup saçlarını okşamayı unuttular.bizler de çok üzülerek söylüyorum elimizde olmadan akademik destek vereceğiz diye hayatın silsilesini anaokulunda tattırıyoruz onlara. matemetik öğreticez kavramları vereceğiz derken olmayan oyunlarını aldık. neden çünkü anne babalar görüşmeye geldiğinde benim çocuğum oyun oynarken nasıl diye sormuyor. ingilizce öğrendi mi almancayı yapabiliyor mu hatta yazı yazıyor mu okumaya başladı mı diye soruyorlar. gelengül( ankara üni. okulöncesi bölüm başkanı) hocamın dediği gibi kendi yumurtalarının yapabildikleriyle ilgilenmiyorlar.hep onun çocuğu hep önde yürüyor benim ki neden arkada derdinde. bizim gibiler ise bilerek bu çarkın dişlisi oluyoruz. aman pes etme zaman alıyor dediklerim ama önünde sonunda kazanıyor. bu işe gönül vererek yapan seninle tanışmaktan mutlu oldum. sevgilerimle.

Tepki Skoru
0
ben zaten serbest zamanda sanat etkinliği yapılmasına çok karşıyım.serbest zaman çocukların enerjilerini boşaltmaları gün içerisinde uyum sağlamaları için onlara sunulmuş bir fırsat.
ama biz çocukları serbest zamanda da serbest bırakmıyoruz,sonra da neden etkinliklerde uyumlu değiller diye şikayet ediyoruz. bir çok anaokulunda sınıf temizliği, yemek saati gibi sebeplerden sanat etkinliği serbest zamanda yaptırılıyor. bunun yanlış olduğunu lütfen bilinçli okulöncesi öğretmenleri artık kavrasın...

Tepki Skoru
0
arkadaşlar bana bilgilerinizle yardımcı olduğunuz için çok teşekkür edrim
iyiki varsınız

Tepki Skoru
0
candyyy' Alıntı:
ben zaten serbest zamanda sanat etkinliği yapılmasına çok karşıyım.serbest zaman çocukların enerjilerini boşaltmaları gün içerisinde uyum sağlamaları için onlara sunulmuş bir fırsat.
ama biz çocukları serbest zamanda da serbest bırakmıyoruz,sonra da neden etkinliklerde uyumlu değiller diye şikayet ediyoruz. bir çok anaokulunda sınıf temizliği, yemek saati gibi sebeplerden sanat etkinliği serbest zamanda yaptırılıyor. bunun yanlış olduğunu lütfen bilinçli okulöncesi öğretmenleri artık kavrasın...
evet arkadaşım sana kesinlikle katılıyorum.çok doğrusun ama ben bunu istemeye istemeye mecburen yapıyorum. keşke elimde olsa da değiştirebilsem!!usta öğretici olarak bi okulda çalışıyorum ve herşey o kadar sorunlu ki anlatamam:(önce tam gündü sabah 9 dan öğlen 3 e kadar duruyordu çocuklar. sonra meb.den yazı gelince ikili öğretime geçtik. öğlenci sınıfı açılmadığı için de müdür sabah 9 da gelmelerine devam dedi.öğlen 12de çıksınlar dedi.olaya bakarmısın çocuk okula niye geliyosa !! bi de yemek te mutlaka olcak dedi.ben bari yemeği kaldıralım hepsi mutlaka kahvaltı yapıp gelir demiştim
:( (ve yapıyolardı da)zaten1- 1buçuk saat nerdeyse yemeğe gidiyo)zarzor artık müdürü ikna ettik 1buçukla 2 arasında alıyolar.2de kimse kalmıyo.bende 11de yemek yediriyorum ve yemekten sonra ellerini yıkayan masanın diğer kısmına geçip sınıfın bi yarısında serbest oynuyo:(serbest zaman etkinliği böyle oluyo mecburen yoksa hiçbişeye zamanım yetmiyo:(19 kişilik sınıfım ve tek başıma olunca, bi de 5 kız gerisi erkek olunca hakim olmak zorlaşıyo:(allah hepimize kolaylık versin gerçekten ve sabır...

Tepki Skoru
0
onları sıkmadan ara ara sevdikleri şarkılardan ve tekerlemelerden söyletebilirsin,çok hoşlarına gider.enazından bu sürede konuşmazlar.baktınki çok hareketlendiler hemen bi şarkı.tabi ki konuşmaları sınırı aşmadığı sürece izin ver.eğlenerek yapsınlar,yapmak zorundaymışlar gibi değilde.

Tepki Skoru
0
Ben sanat etkinliğinde şarkı dinlemelerini sağlıyorum..Bu şekilde gürültü olmuyor..Bunu bana tecrübe öğretti..Buruşturma tekniğiyle çalışırken öğrencilerim çok sıkılmışlardı..Bi anda şarkı söylemeye başladılar..Bende o gün bu gündür sanat etkinliğinde çocuk şarkıları dinletiyorum..Şarkı söyleye söyleye çalışıyolar ve çok mutlu oluyorlar...

Tepki Skoru
0
ben serbest zAMAN ETKİNLİĞİNDE SONRA SANA T ETKİNLİĞİNİ YAPIYORUM STAJ YAPTIĞIM OKULLARDADA HEP ÖYLE YAPILIYORDU AMA BAZEN BİR ÖĞRENCİ OYNAMAK DEĞİL RESİM YAPMAK İSTİYOR ONA İZİN VERİYORUM YAPIYOR ADI ÜZERİNDE SERBEST ZAMAN ÇOCUK İSTEDİĞİ KÖŞEDE İSTEDİĞİ OYUNU OYNAMALI BENCE

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ben 4 yıllık öğretmenim ve serbest zaman etkinliğinde şimdiye kadar hiç sanat faaliyeti yaptırmadım. çocuklarla konuşuyorum ne yapmak istediklerini souyorum. resim yapmak isteyenler için kağıt ve boya veriyorum , hamur oymamak isteyenler için başka bir masa oluşturuyorum, yap-bozlar, oyuncaklar dağıtıyorum. yani onları belli kurallar çerçevesinde(paylaşmak,yardımlaşmak gibi) özgür bırakıyorum. zaten gün içinde sanat faaliyeti yapıyoruz. adı üstünde serbest zaman. çocukları bırakalım o saatte yapmak istediklerini yapsınlar. ben böyle uyguluyorum.

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ben bugün velilerimle toplantı yaptım ve kendime bir yardımcı alacağım.tabi bu velilerin katkısıyla olcak...artık çoğunuzun haberi vardır müdürümüzün ne kadar ilgisiz olduğundan...benim sizden ricam bu konuda ücretleri nasıl belirleyeceğim?yani velilerin durumu da pek iyi sayılmaz.acaba 10 ar milyon toplasam yeterli olurmu diye düşünüyorum.18öğrencim var aylık 180 ytl oluyo...zaten artık üniversitelerden yada liselerden talepte bulunamam:(bunun için çok geç kalındı...şimdilik velilerle de idare etmeye çalışıcaz.ben bu hafta sonuna kadar araştırma yapıcam bulamazsam,velilerimi çağırıcam sırayla...valla sadece tuvalete getirip götürürken,yemek saatinde yardımcı olsalar bana yeter:(:(sizde çok iyi bilirsiniz ki herşeye tek başımıza yetişmememiz imkansız:(:(önerilerinizi ve düşüncelerenizi bekliyorum...

Tepki Skoru
0
BİZ 7 MİLYONBELİRLEDİK. HER ÖĞRENCİ 7 MİLYON VERİYOR.
YARDIMCISIZ OLMAZ TABİİ Kİ; :36_1_6:

Tepki Skoru
0
bizim yardımcımız ayda 300 ytl alıyoor.. bugün işi çıktığı için gelemedii Allahım ne zormuuuş beslenme bi yandan etkinlik bi yandan, sınıfımız kaloriferli değil bi yandan sobayla uğraştııım, çöp kovaları doluyor onları boşlalt.. yardımcısız olmayacakmış bı iş valla bunu anladıım...

Tepki Skoru
0
yaa dimi denizciğim ne şartlar altında çalşıyoruuuz...hemen hemen yardımcıyla da aynı parayı oluyoruz.. atanmak şart oldu valla..:):)

Tepki Skoru
0
inş.ya en kısa zaman da:Dbi an önce huzura kavuşalım:thumbsup:
çok mersi yardımlar için:36_7_8:

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika