Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Süt izni

Tepki Skoru
0
merhabalar arkadaşlar;
okuyanlar bilirler benim Mehmet Akif adında 2 aylık bebeğim var.Ücretsiz izine ayrılamayacağım için eylül ayında görevime başlamak durumundayım.Acaba aranızda süt izni hakkında bilgisi olan varmı.Okulum tam gün (08:30-15:30) eğitim-öğretim yapıyor.
Bu konuda benim bildiklerim şunlar fakat uygulaması nasıl olur bilmiorum:
Memurlara, bir yaşından küçük çocuklarını emzirmeleri için günde toplam bir buçuk saat süt izni verilir. Süt izninin kullanımında annenin saat seçimi hakkı vardır."
Memura doğum sonrası 6 haftalık izinden sonra verilen 6 ay süreli süt izninin, başlangıç tarihi belirlenmeksizin çocuğun bir yaşını doldurduğu tarihe kadar verilmesi imkanı sağlanmış ve günde toplam bir buçuk saat olan bu iznin kullanımında anneye saat seçimi hakkı
da tanınmıştır.

cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürleeer:rolleyes:

Tepki Skoru
0
yukarıda yazmayı unutmusum.Sizden öğrenmek istediğim: süt iznini kullanan arkadaşlarınız warmı warsa nasıl kullanıyorlar.

Tepki Skoru
0
Slm; Benimde 5 aylık bir bebeğim var ve bende maalesef göreve başlayacağım.Benim de okul saatim 8:30 15.00 Sana şunu söyleyebilirim her ne kadar bir buçuk saatlik iznimiz olsada uygulamada sorunlar çıkabiliyor cocuklar bizim olmadığımız zaman ortada kalıyorlar bakan biri olsada düzgün olmadığı yada cocukta otorite farklılığı olduğu için velilerde ister istemez huzursuzlanıyorlar Ben 10:00 1020 arası uzun teneffüste gidip tabi bu süre duruma göre biraz aşılabilir birde öğle yemeğinde emzirmeyi planlıyorum öğleden sonra geriye bir buçuk saatlik zaman kalıyor o da problem değil ama benimki büyük seninki şimdi sık emiyordur daha çok küçükmüş ayrılmak zor gelicek değilmi?

Tepki Skoru
0
ewt eren-ay çoook zor gelecek.Şu uygulamadan haberin varmı bilmiyorum.Anasınıfı öğretmenleri dilerlerse öğle arası vermeyip derse devam edebilirler .Ben bunu uyguluyorum yani öğle arası vermiyorum böylece dersim 13:30da bitiyor.şöyle düşünüyorum:memurların süt izni saatini  kendi belirleme gibi bi hakları war.Acaba bu hakkımı saat 12den sonra kullansam ve dersi 12de bitirsem olurmu???Tabi burda müdürün insiyatifi çok önemli.bakalım ne olacak...burda bazı müdürler öğretmenlerinin süt iznini kullanmalarına izin vermiyormuş.sizin orda bunu uygulayan öğretmenler varmı???

Tepki Skoru
0
ilgin için teşekkürler cigdos.bak sende oku birgün lazım olur.:)

Tepki Skoru
0
HAKLISIN AMA BEN BU GİDİŞLE BU KONUŞTUĞUNUZ MEVZULARI ANCAK FORUMDA OKURUM.:D

Tepki Skoru
0
Ben Denizli de görev yapıyorum Evet uygulamayı duydum ama bizim burda uygulanması zor birincisi dediğin gibi müdürler bu izin olayını kendi insiyatiflerinde sanıyorlar ve takdir edersinki her müdür ne kadar iyide olsa izin rapor denilince suratı değişiverir ama bir şekide aşılabilir ikincisi beni asıl bağlayan benim nerdeyse tüm velilerim çalışan anneler okulun üçte bitmesi işlerine geliyor (bu arada bizim aldığımız aidat ücreti aylık 100 ytl) bu parayı verip çocuğunu 12:00 de almak istemez anaokuluna göndererir bu durum da müdün işine gelmiyor.

Tepki Skoru
0
Bebişiniz çoook tatlı Allah analı-babalı büyütsün ve acısını size göstermesin..

Tepki Skoru
0
maaşallah barekallah NAZIMÇAĞLAR çok tatlı bir bebek...Allah acısını göstermesin.
Durumunu anladım.Ben yozgatın en ücra köşesinde bir ilköğretimde görev yapıyorum.Bırak 100 ytlyi 1 ytle bile günü geliyor zorla alıyorum.Velilerle açık açık konuşacağım durumun öneminden bahsedeceğim,anlayışla karşılayacaklarını sanıyorum.Birde geçen sene kız meslek lisesinden stajyerkızlar gelmişlerdi bu sene de ayarlayabilirsem eğer saat 12:00da bitirmeme gerek kalmaz.Ben giderim o çocukların başında kalır.
Bunların hepsi düşünce.Umarım çözümü bizim isteiğimiz gibi olur.
Geçen sene okulumuzdaki 3 bayan öğretmende aynı zaman dilimlerinde doğum yaptılar ve hiçbiri doğum iznini kullanmadı,buda benim için bir problem teşkil etmez umarım.
süt iznini ayarlayıp ayarlayamayacağını çok merak ediyorum.sonucu bana bildirirsen sevinirim.
birde 1 eylül 15 eylül seminer döneminde ne yapmayı düşünüyorsun???sütiznine bu dönemde başlayabilirmiyiz acaba?
EN ÖNEMLİ KONULARDAN BİRİ DAHA NAZIM ÇAĞLARA KİM BAKIYOR???
OĞLUŞUMU NASIL ELLERE BIRAKACAĞIM YAAAA:(

Tepki Skoru
0
arkadaşlar süt izni bizim hakkımız sonuç olarak müdürler her ne kadar bu durumdan rahatsız da olsalar hakkımızda sonuna kadar diretmemiz gerekiyor. en iyisi bir stajyer ayarlayarak süt iznini kullanmak hatta akıl vermek gibi olmasın ama benim görümcem de memur ve bebeği olduğunda süt iznini günlük değil toplu olarak kullanmıştı yani günde 1.5 saat izin yerine haftanın bir günü izin almış ve süt iznini böyle kullanmıştı.

Tepki Skoru
0
slm çok yoğundum yeni girebiliyorum süt izni bize verilmiş bir hak daha öncekiler kullanmamış olabilirler ama senin kullanman gerekiyorsa elinden ne gelirse yap çocuklarımızın bu zamanları geri gelmiyor benimki az emiyor ek gıdaya da geçicem fazla sorun etmiyorum ama seninki daha sık emiyordur onun için iznini sonuna kadar kullan bu arada Nazım a babaannesi bakıcak onun içim çok rahat

Tepki Skoru
0
MEHMET AKİFEDE HALASI BAKACAK.BENİM İÇİMDE RAHAT...BİRAZ ÖNCE YANINA GİTTİM UYANMIŞ,,,YAVRUM SESİ BİLE ÇIKMIYOR MAŞAALLAH...YÜZÜME BAKTI BAKTI SONRA BİR GÜLÜMSEMESİ VAR DÜNYAYA BEDEL...ALLAHIMA NE KADAR ŞÜKRETSEM AZDIR..HAYIRLI BİRER EVLAT OLURLAR İNŞALLAH.

Tepki Skoru
0
Ay ne kadar güzel kendinden birisinin bakması insanın içini rahatlatıyor benimkininde aşısı vardı ateşide yüksek sık sık uyanıyor bende yatmadım onun için bu saatte ayaktayım şimdi farketmiyor ama çalışınca uykusuzluk mahvedecek

Tepki Skoru
0
sana katılıyorum.BENİM GİBİ UYKU MANYAĞI BİRİ UYKUSUZLUĞA NASIL DAYANIR BİLMEM.
SORMA YA BİZDE 25 AĞUSTOSTA BCG VE KARMA AŞILARINI YAPTIRDIK.ÇOK AĞLADI.ATEŞİDE VARDI.HUYU DEĞİŞİVERMİŞTİ BİRDEN.NEYSEKİ ŞİMDİ İYİLEŞTİ.SENİN MİNİĞEDE ACİL ŞİFALAR.....

Tepki Skoru
0
BU ARADA ECZANELERDEDE AYLIK VURULMASI GEREKEN AŞILAR SATILIYORMUŞ VE BU AŞILAR ÇOK ATEŞ YAPMIYORMUŞ.BİZİM EYLÜL AYINDA TEKRAR AŞIMIZ VAR VE BİZ AŞIYI ECZANEDEN ALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ....FAKAT DİKKAT EDİLMESİ GEREKİYORMUŞ,ÇÜNKÜ AŞILAR SOĞUK ZİNCİRE UYGUN OLMALIYMIŞ,,,Bİ DOKTOR ARKADAŞ BÖYLE SÖYLEMİŞTİ..YANİ BAZI ECZANELER BU SOĞUK ZİNCİRE UYMADIKLARI İÇİN AŞI ETKİSİZ OLABİLİYORMUŞ.EMİNİM SOĞUK ZİNCİRİN NE DEMEK OLDUĞUNU MERAK EDİYORSUN....Bİ ECZANEYE SOR BAKALIM BİLİYORLARMI??? İİ GECELER TEKRAR ACİL ŞİFALAR

Tepki Skoru
0
biliyorum canım bilmemmi en yakın arkadaşım eczacı ben zaten sağlık ocağında yaptırmıyorum hepsi özel.Aklında olsun karma aşının 3.cüsü çok fazla ateş yapıyor hazırlıklı ol sanada iyi geceler

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle