Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

KPSS' DE DERSANEYE GİTMEK ŞART MI?

Tepki Skoru
0
meslek lisesi çıkışlı olanlar için dershane şart,doğru düzgün kültür dersi görmedik.valla bende şimdiden sitrese girdim.ayrıca son sınıf olduğum için derslerim olacak,bi uzman yardımı olmadan tek başıma altından kalkamam.kalkabilmeyi göze alan arkadaşları cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum.ama bir program uygulamak şart.

Tepki Skoru
0
arkadaşlar bende bu yıl deshaneye gittim. kpss için. üni. son sınıftaydım. önce okul derslerine ağırlık verdim üniversiteyi bitirdim son 1 ayda kpss çalıştım.
dershaneye gittiğime bin pişman oldum. ilk 1 ay herşey düzenliydi sonra yok öğretmen gelmedi, yok ders saati değiştirildi, 4 defa coğrafya öğretmeni değiştirildi. delirdim yaa.sinir oldum çoğu zaman gitmedim. dershaneyi bırakmaya kaltım paranızı veremeyiz dediler. deneme yapıyorlar ( nadir) cevap anahtarını hazırlamamış oluyorlar. siz nerede yanlış yapığınızı bilmiyorsunuz.saçma sapan bişi işte. anlayacağınız dershane bana faydadan çok zarar getirdi.
Dershaneye gidecek arkadaşlara tavsiyem iyice araştırsınlar ilk 1 yada 2 hafta deneme olayı oluyor derslere giriyordrsunuz deneyin (ben denemedim) ince eleyip sık dokuyun ki sonraa zararı olmasın.
Ben bu yıl kendi başıma çalışacağım. üniversitede bitti. eminim daha yüksek not alacağım.

Tepki Skoru
0
kesinlikle yukarıdaki arkadaşa katılıyorum.dershane sadece sizi düzenli çalışma konusunda yardımcı olur.Ben gitmiştim ama dershane dışında hiç çalışmadım diyebilirm ama gördüm ki benim gibi kişiler için yararlı...

Tepki Skoru
0
bence deshanenin eğitim anlayışı çok önemli. iyi bi dershaneyle ve kazanma isteğiye iyi bir puan alınır diye düşünüyorum

Tepki Skoru
0
Selam ,bence dersaneye hiç gerek yok.Düzenli bir şekilde çalışırsanz başaracağınıza eminim..Ben 2002 mezunuyum.Sınava bir ay çalıştım sadece .ama ailemin yüzünü sadece yemekten yemeğe gördüm.Odamda hiç çıkmadan kısa aralarla kafamı dinlendirerek çalıştım ve 78 puan aldım.ilk tercihime atamam yapıldı.Bu yıl öğretmenlikte 5. yılım oluyor.Size eğitim bilimleri için çok iyi bir kitap tavsiye edebilirim. Prof.Dr.Nuray SENEMOĞLU -Gelişim ve Öğrenme adlı kitabı temin edebilirseniz ve iyi çalışırsanız çok faydasını göreceğinize eminim.

Tepki Skoru
0
merhaba arkadaşlar. ben bu yıl dershaneye gittim ve sınavdan 88 puan aldım. Dershanemden hiç memnun değildim ama diğer arkadaşlarında dediği gibi düzenli çalışmaya ve derslerin planlı bir şekilde öğrenilmesine oldukça katkısı oldu dershanemin.
TAVSİYE 1-Bu yıl sınava girecek arkadaşlarıma en büyük tavsiyem, kendilerine bol bol deneme sınavları uygulamalarıdır. Ben daha konuları hiç bilmezken eğitim bilimlerinden deneme sınavları uygulamaya başlamıştım kendime ilk başlarda neredeyse 50 netim anca çıkıyordu ama sonlara doğru iyice düzeldi. Zaten sınavdada 110 net yaptım.
TAVSİYE 2- Genel olarak matematikten çok zorlanılıyor bu nedenlede matematik sorularının standart sapması oldukça yüksek oluyor. Rakiplerinize fark atmak istiyorsanız matematiğe önem verin.
TAVSİYE 3- İlk zamanlar çok sıkı çalışmamış olsanız bile son 1.5 ay çok önemli , sınavınızın nasıl geçeceğini son 1.5 aydaki çalışmanız belirliyor diyebilirim. Zaten tarih, coğrafya ve vatandaşlık gibi ezber gerektiren konuları bu süre zarfında çalışmış olduğunuz zaman sınava kadar kolay kolay unutmuyorsunuz.

not: Umarım tavsiyelerim işinize yarar, ve hepiniz hakettiğiniz karşılığı alırsınız.

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ben geçen sene kendim program yapamadığımdan sınava doğru düzgün çalışamadım. okuldaki derslerden de fırsat bulamadım. okul bitti 1 hafta ancak bakabildim.. bu sene barajı bile geçenmedim :( şimdi dershaneye gitmek istiyorum
dershaneye giden arkadaşlar 2dönem mi gideyim yoksa hızlandırılmış kursa katılmak yeter mi?
bide tavsiye ettiğiniz kurs varmı ist da?

Tepki Skoru
0
arkadaşım ben eylül ekim gibi başlamuıştım dershaneye sonra 2. dönemde yeniden kayıt aldılar. aynı şeyleri onlarada anlattılar.
ben senin yerinde olsam ilk dönem kendim çalışırım. 2. dönemde dershaneye giderdim (iyi bir derhaneye)

Tepki Skoru
0
gulsenz' Alıntı:
merhaba arkadaşlar. ben bu yıl dershaneye gittim ve sınavdan 88 puan aldım. Dershanemden hiç memnun değildim ama diğer arkadaşlarında dediği gibi düzenli çalışmaya ve derslerin planlı bir şekilde öğrenilmesine oldukça katkısı oldu dershanemin.
  TAVSİYE 1-Bu yıl sınava girecek arkadaşlarıma en büyük tavsiyem, kendilerine bol bol deneme sınavları uygulamalarıdır. Ben daha konuları hiç bilmezken eğitim bilimlerinden deneme sınavları uygulamaya başlamıştım kendime ilk başlarda neredeyse 50 netim anca çıkıyordu ama sonlara doğru iyice düzeldi. Zaten sınavdada 110 net yaptım.
TAVSİYE 2- Genel olarak matematikten çok zorlanılıyor bu nedenlede matematik sorularının standart sapması oldukça yüksek oluyor. Rakiplerinize fark atmak istiyorsanız matematiğe önem verin.
TAVSİYE 3- İlk zamanlar çok sıkı çalışmamış olsanız bile son 1.5 ay çok önemli , sınavınızın nasıl geçeceğini son 1.5 aydaki çalışmanız belirliyor diyebilirim. Zaten tarih, coğrafya ve vatandaşlık gibi ezber gerektiren konuları bu süre zarfında çalışmış olduğunuz zaman sınava kadar kolay kolay unutmuyorsunuz.

not: Umarım tavsiyelerim işinize yarar, ve hepiniz hakettiğiniz karşılığı alırsınız.

Tepki Skoru
0
pardon yanlış oldu gulsenz 88 puanla nereye atandın bakalım bız napcaz ben devlete baya taktım insallah hayırlısıyla olur

Tepki Skoru
0
Ankara- Sincan Lale Anaokuluna atandım. Bende senin gibi devlette atanmayı çok istiyordum, bir çok özelde çalışan arkadaşım var, bende zamanında özellerde çok staj yaptım..Ve gerçekten özelde çalışmak çok daha zor. Zorluğunun nedeni de seni çok çalıştırmalarından ziyade, çoğunun nitelikli bir eğitim anlayışı yerine, sadece veliyi ön plana alan ve gösterişten ibaret yaptıkları faaliyetlerdir.
Neşeli umarım seninde istediğin gibi devlette çalışmaya başlarsın

Tepki Skoru
0
senın adına sevındım bu mecburi hizmetinmı sonra tayin istıcekmısın valla ben bu yıl özeldeyım 2hafta oldu ama çok yoruluyorum bırde dersler baslayınca noğlcak bılmıyorum hiç ummuduğum gıbı değilmiş

Tepki Skoru
0
Mecburi hizmet olur mu??? Sincan artık Ankara'nın merkez ilçesi yani 1. bölge burası. 3 yıl sonra mecburen 2. yada 3. bölge illerinden birine tayin istemek zorundayım.

Tepki Skoru
0
bunu bılmıyorumdum sağol yanı kasıs yok mecbur ne zamansa onu yapmak lazım ok

Tepki Skoru
0
arkadaşlar konu iyice sapmaya başladı,lütfen bu konulara özelden devam edin....teşekkürler....

Tepki Skoru
0
Bence Dershane şart hem çalışıp hemde ev ortamında ders çalışmak çok zor, dershanede konuları dinlemek testler çözmek deneme sınavlarına girip derecenizi öğrenmek oldukça kolaylık sağlıyor. Evet Dershane disiplin işi ama unutmamalıyız ki ders çalışmakta disiplin gerektiriyor. Ev ortamında ise bu çok zor ..

Tepki Skoru
0
sizce 4sınıf acık öğretımde hem usta öğretıcılık yapıp hem dershaneye gıtmek hemde normal dersleri gecmek çok mu agrı olur yada mezun olduktan sonramı derrshaneye gıtmek ıyıdır

Tepki Skoru
0
merhaba , ben 2. sınıfı okurken dershaneye gittim ama pek faydası olmadı , Seraziz arkadaşın dediği şikayetleri bende yaşadım bizim bölümle ilgili çok kaynak olmadığı için derslerde hep biryerlerden kopyalanmış soruları çözdük , derse yarım saat geç girdik bende sinir oldum.O yüzden kpss'de pek dershane düşünmüyorum planlı çalıştıktan sonra dershane ŞART değil.Gİtmek isteyenler çok iyi araştırsın sonra benim gibi hayal kırıklığı yaşamasınlar.Herşey insanın kendinde bitiyor arkadaşlar SABIR ve AZİM çok önemli.Herkese BAŞARILAR...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle