Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Genel Sorunlarımız Neler?

Tepki Skoru
0
sistemle , sınavlarla ,derslerle  kısacası üniversitemiz ile ilgili her türlü sorunlarımızı burada paylaşalım ....kimin ne sıkıntısı var ?

Tepki Skoru
0
ben bir sıkıntımı dile getireyim ; sınav yerleri çoooooook uzağa veriliyor.hiç bilmediğiniz bir okulu arayıp bulmak yorucu olduğu kadar da zahmetli....yakın okullara vermemelerini normal karşılıyorum ancak çok uzak ve alakasız okullara göndermelerinide anlayamıyorum.... :(

Tepki Skoru
0
ben bu sene sınava giriyorum ve açıköğretim okul öncesi istiyorum sizce kaç net yapmam gerekir?(umarım konuyla alakasız olmamıştır sorum ama bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim)

Tepki Skoru
0
sevgili sema 3.sınıftayım ne söylesem boş.3 yılda puan aralığı nasıl olmuştur fazla bilgim yok.yanlış birşey söylemek istemem.

yeni başlamış olan arkadaşlar bu konuda bilgi verirmisiniz??????????

Tepki Skoru
0
neslihan arkadaşım benimde en büyük sıkıntım şu ki konyada ilköğretim okullarına veriyorlar bizi ve ben sınav sırasında 1. SINIF öğrencisinin oturduğu sırada çok rahatsız oluyorum bu benim sınav başarımı da çok etkiliyor :( :(

Tepki Skoru
0
seni anlıyorum zehra .bende sınav yerleri konusunda değişiklik istiyorummmm ... evime daha yakın yerlerde sınava girmek istiyorum ...

Tepki Skoru
0
inşallah sesimizi duyan birileri olur......bu konuya yer verdiğin için teşekkürler neslihancım :D

Tepki Skoru
0
evet deniz dile getirdiğin konuda çok önemli...hatta hiç unutmam bir arasınavda görevli bayan benim kıyafetime takmıştı(kıyafetimdeki fark çıkışta özel bir yemeğe davetli olmam nedeniyle sınav için klasik kaçmasıydı-takım elbiseydi)ve malesef kadınla tartışmak durumunda kalmıştı.hemde sınava gırmeden önce..ama herkesin tepkisiyle karşılaşınca olaydaki haksızlığını zorda olsa anlamıştı...ve çıkışta özür dilemişti ancak sınav öncesi sinir bozucu bir durumdu...

Tepki Skoru
0
TAKIM ELBISE FALAN YASAK DEĞİL.MUHTEMELEN GÖREVLI O SABAH UYANAMAMIŞTI :) :):):):):)

Tepki Skoru
0
Ben Aöf 3. sınıf öğrencisiyim bu yıl staj yaptıkya tam bir felaketti bilmiyorum ya ben çok şansızım ya da herkesin uygulama öğretmeni çoooook kötüydü. Çok igrenç bir not bekliyorum 2. dosyalardan çünkü öğretmenim çok ilgisiz dosyaları okumuyor bile kendi kafasına göre daha doğrusu sevdiği öğrencilere iyi not sevmediklerine kötü veriyor. Şikayet ettim ama hiçbirşey çıkmadı.

Tepki Skoru
0
evet ya sınavlarda hep öyle oluyo bağığa bağıra kendi aralarında konuşmalra, telefonla konuşmlar, insanı azarlamalr vs vs.

benim ayrıca bir sorunumda bize aöf li olunca hıı aöf demek diye bakmları. yani siz örgün olanlar gibi olmazsınız siz dıştan okuyorsunuz mulamesi.
oysa bence biz daha çok meke harcıyoruz okulu bitirebilmek için. sadce kendi imkanlarımızla çalışıp sınavlara giriyoruz. oysa örgün eğitimde okusak belki öğretmenden 1 kaç puan isteyerk dersi geçebilicez ama aöf de böyle bi imkan yok. ayrıca 10 ders için sadece 2 gün sınav örgünde olsak belki 10 dersi 10 ayrı günde yapıcaz vs vs

ama başkalrı malesef böyle düşünmüyo ve aöf lidende öğretmenmi olurmuş diyorlar

Tepki Skoru
0
arkadaşlar geçtiğimiz hafta sonu usta öğretici değerlendirme toplantısına katıldım.orada 19 mayıs ünv.mezunu bir arkadaş milli eğitm şube müdüründen söz istedi ve ne dese beğenirsiniz.biz açıköğretimlilerle aynı kefeye konmak istemiyormuş.çalışıp para kazanmak bizlerin hakkı değilmiş.salondakiler tepki verince şube müdürü sözü aldı ve üzerine bastıra bastıra bu görüşe hiç katılmadığını söyledi.sözde eğitimli olan arkadaşta cevabını almış oldu tabi.

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ,yazdıklarınıza katılmamak mümkün değil....şube müdürü bizim ne kadar çabaladığımızı gördüğü için herşeyin farkında bence.özellikle usta öğreticilikte.örgün eğitimlilerin kompleksini anlayamıyorum.eğer aynı kefeye konulmaktan hoşnutsuzluk olacaksa ,buna en çok bizim tepki vermemiz lazım.sonuçta bizlere ders anlatılmıyor,kendi çabamızla büyük emekler vererek çalışıyoruz...daha da önemlisi; bizler ÜNİVERSİTE okumanın dışında ,okullarda çalışarak DENEYİM de yapıyoruz.örgün eğitimdeki arkadaşlar ise bu sürede malesef deneyim yapamıyorlar....ŞUNA EMINIMKI BİZLER DAHA AVANTAJLIYIZ ...

Tepki Skoru
0
Merhaba arkadaşlar!...
Bende bu sene yapmış olduğum son sınıf uygulamasından bahsedeyim.Biz açıköğretimlilerden sınıf hocaları çok şey beklerken, diğer taraftan örgün eğitimli arkadaşlar bilmediklerini ve öğrenmedikleri mazeretiyle hemen hemen her gün elleri boş geliyorlardı.Yine o günkü uygulama bizim başımıza patlıyordu tabi...
Bu şekilde ayrımcılık yapmak hiç hoş değil.Bence herkesin öncelikle, kendi alanında yeterliliğine bakması gerekiyor,örgün okuyup okumamasına değil..
SELAMLAR!...

Tepki Skoru
0
Bende sınavda görevli hocalardan biriyle sınavda tartıştım. Hamile bi bayandı. sınav daha başlamamış arkamdaki arkadaşla kouşuyorum kadın çantanızı çekin dedi bende çektim. sona yine arkamı döndün çantamı sıraya attı kadın ya. bayağı münakaşa ettim ağzının payınıda verdim.
tabi sinirden ellerim buz gibi olmuştu. ilk sorularda okuduğumu anlamadım ya. bölee dengesiz insanlar gözetmen oluyo ya..

Tepki Skoru
0
boşver arkadaşım böyle insanlarla uğraşmaya değmez

Tepki Skoru
0
2 günde bütün sınavlara giriyoruz.Birinin stresi bitmeden diğeri.Hele alttan dersimiz varsa tamam artık.Bir de büyükşehirlerde okul aramak....Oho bitmiyor ki her biri başlı başına sorun............
Atanamak da cabası.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.