Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Devlet okulunda anasınıfında kamera

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar benim sınıfıma kamera takıldı ama sadece benim sınıfıma ve koridorlara. Bunun açıklamasını istediğimde ise müdürden çelişkili cevaplar aldım hiç bir sorun olmamasına rağmen neden özellikle benim sınıfım ??? Yani burası bir devlet okulu ve ben 6 saat boyunca tepemde kamera ile ders yapmaktan psikolojik rahatsızlık duyuyorum bunun nedeni nedir hala anlamış değilim.

herkesin okuyabilmesi için ilk mesaja ekliyorum;

http://www.7renkakademi.net/dosya/dosyalar/d7f39a0d367c69fe614af9b714f21233.rar

yada

[IMG]http://7renkakademi.net/e/out.php/t32373_okullardakameraileizlemesistemi.jpg[/IMG] Resmi büyütmek ve oy vermek için üstüne tıklayın

Tepki Skoru
0
bunun mutlaka bir açıklaması olması gerek niye sadece sizin sınıfa?

Tepki Skoru
0
Malesef Zerrin arkadaşım müdürden tutarlı bir açıklama alamadım sorun benimle ilgili mi dediğimde hayır kesinlikle seninle ilgili değil diyor. Ben işimi yapıyorum hemde fazlasıyla ama malesef mantığını çözemedim hala.

Tepki Skoru
0
allah kolaylık versin çok zor bir durum her an her dakika ya insan istesede verimli çalışamaz kasar kendini

Tepki Skoru
0
canım başka anasınıfı varmı acaba yada öğrencilerinle ilgili bir sorun da olabilir üzülme zor bi durum seni anlayabil,iyorum olmaması gerekn bi durum ama :(

Tepki Skoru
0
belki müdürün farklılık yaratıp velilerinin çocuklarını istedikleri zaman internetten izlemelerini istiyor.

Tepki Skoru
0
Bence kesin veliler diretmişlerdir konulsun diye.Müdür kendiliğinden bir tek senin sınıfın için böyle bir işe girişmez.Genelde velilerin baskılarına dayanamıyor müdürler ve bizim işimizin en zor kısmı da velilerle zaten.Ama gerçekten de çok saçma senin fikrini sormadan böyle bir işe kalkışmaları büyük saygısızlık..Bence velilerle konuş,sinirlenmeden.Onların da endişelerinde haklı olduğunu ama kendilerini senin yerine koyarak düşünmelerini iste,izlendiğini bilerek ders yaparken konsantre olamayacağını ve psikolojik olarakta güvensizliğin sende yarattığı olumsuzluğu anlat onlara.Şiddete karşı olduğunu söyle,Zaten eğer kötü bir öğretmensen veya şiddete başvuruyorsan bunu çocukların tavırlarından konuşmalarından anlayabileceklerini izah et.Böyle bir yola başvurmanın en son adım olacağını söyle....Bu tarz konuşmalarda bulun,mutlaka anlayanlar olacaktır seni,onlar aralarında tartışsınlar ilk önce,belki kaldırılması talebinde bulunurlar..

Tepki Skoru
0
bunu teftiş kuruluna yada çalıştığın yerdeki milli eğitimdeki şube müdürlerine sor yönetmelikte olmayan birşeyi san uygulayamazlar hakkını ara

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşım.
Müdürün gelip senin kapından sınıfı izlemesi suçtur.Buna dikizlenme denir.
Sadece senin sınıfında varsa bu bir ayrımcılıktır ve müdür beyin ceza alması gerekir.Hiç bir yönetmelikte ben böyle bir şey okumadım ve yasal bir dayanağıda oldugunu hiç görmedim.
Bulunduğunuz ili bana özelden söyler misiniz?Tanıdık varsa ben bunu oradaki Milli Eğitime sorabilirim.
Ben Kreşlere kamera taktım.Devlet okullarına takmadım.Kreş bir işletme olduğu için öğretmenlerde istiyor ama devlet okulunda bunun yerinin olduğunu dediğim gibi görmedim okumadım.Bu suç teşkil eder.

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ben okulda 3 senedir görev yapıyorum müdürüme sordum benimle ilgili sorun mu var diye hayır kesinlikle yok diyor amacı güvenlikmiş benim sınıfta alarm var ve güvenlik için ise neden ders saatleri içinde kamera açık bunları anlayabilmiş değilim sağlıklı bir açıklama alamadım çocuklarında dikkati dağılıyor anlayacağınız durumum iyi değil tepemde kamera ile ders yapmak beni psikoljikmen etkiliyor.

Tepki Skoru
0
inanmıyorum ya olamaz böyle bişey bu yasal değil yaaa....

Tepki Skoru
0
Malesef deria arkadaşım doğru müdür keyfine göre iş yaptı sesimi duyuracağım hakkımı arayacağım çünkü kamera takması için hiçbir neden yok.

Tepki Skoru
0
kesinlikle bu işin peşini bırakma bence de canım...bak göreceksin sonuç senin lehine olacak...başarılarr....

Tepki Skoru
0
Teşekkür ederim deria arkadaşım mesajın moral verdi çok sağol.

Tepki Skoru
0
Rica ederim ne demek...ortada bi yanlış var ve bu düzelecek eminim...

Tepki Skoru
0
Velilerin baskısıyla kurulmuştur. Okul müdürü olayı engellemesi lazımdı.
Yönetmelik olarak böyle bir uygulama ne serbest nede yasak
yani boşluk var.
sana yardımcı olacak tek kişi en yakın hırdavatçı.
bir pense ile kabloya iki tık yaparsın olay biter. sınıfta olması gerekn bir demirbaş olmadıgı için zimmet te çıkaramazlar. Savunman da istenirse müdür sadece beni izlemek için camera taktı dersin. :D
böyle bir yol uygulama yapacağını müdürüne çıtlatırsan camera 2. gün yer degiştirir.

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar devlet okulunda olupta sadece anasınıfında kamera olan var mı? Bunu çok merak ediyorum.

Tepki Skoru
0
bir kere sınıfta kamera olması kesinlikle yasal değil.müdürün bu konuyu seninle konuşup ona göre hareket etmesi gerekirdi.ayrıca veliler istemiş olsa bile sen o sınıfın öğretmenisin sana bunu söylemesi gerekirdi.müdürüne veliler mi istedi diye sordun mu?eğer buna da cevap vermediyse o zaman velilerle toplantı yapıp bu konuyu konuşacağını söyle.ayrıca bunun yasal olan bi tarafı yok dilekçe vererek kaldırılmasını iste cevabı gelmezse milli eğitime git.çok saçma bişey bu.üstelik hiç bir açıklama yapılmıyor.ilginç..hakkını ara arkadaşım.

Tepki Skoru
0
arkadaşım bence üzülmene gerek yok.bende bir veliyim.oğlumun okulda ne yaptığını çok merak ediyorum ama onu görmem mümkün olmuyor.aslında sınıflarda bir yer olacak.anneler çocuklarını görecek ama çocuklar annelerini görmeyecek.
sen dersin hakkını veren ve çocuklarla ilgilenen bir öğretmen olarak hiç rahatsız olma.velilerin gözünde sen çok büyürsün seni ve ilgilini görünce velilerinde çok sevinir.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle