Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

ÇOCUKKEN YAPTIĞIMIZ YARAMAZLIKLAR

Katılım
9 Haz 2006
Mesajlar
18
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Ben çocukken lojmanda oturuyorduk ve dolayısıyla herkesin kendine ait evinin önünde ekip biçebileceği bir bahçe vardı. Bir komşumuz vardı; yaz dolayısıyla tatile gitmişti; biz de arkadaşlarla onun ektiği patlıcanları koparıp satmayı tam planlıyorduk ki;yan komşu tarafından yakalandık! "Ayıp değil mi bu yaptığınız?" dedi haklıydı tabiki ,çocukluk işte.
 
Katılım
3 May 2006
Mesajlar
460
Tepki Skoru
0
Puanları
0
bende babaannemlerin mahallesindeki çocukları(özellikle erkekleri) döverdim.çocukların annesi şikayete gelincede yatak odasındaki dolaba saklanırdım.birde komşumuz bizlere ağacındaki kayısıları vermezdi.bizde arkadaşlarımla akşam kayısıları ağaca çıkıp alırdık ve hiçbir zamanda haberi olmazdı.o zamanlar ben hiç kayısıda yemezdim.almayın dedi diye kayısı alırdım.anlayacağınız bem çok yaramazdım.
 
Katılım
6 May 2006
Mesajlar
1,348
Tepki Skoru
0
Puanları
36
Yaş
39
saymakla bitmez. arada sirada yazarim. bebekligimden basliyim. biberonla süt içtikten sona biberondaki süt bitince biberonu firlatirmisim. daha sonra bakmislar olacak gibi degil cam biberon vermeyi birakip plastik biberon vermeye baslamislar. ben de evde elime gecen cam seyleri atmaya baslamisim :p
 
Katılım
22 May 2006
Mesajlar
108
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Kastamonu'da otururken ben daha 4 yaşındaydım. babam balık tutmaya gidecekti ben de gitmek istedim fakat babam hayır demişti. ben de babama kızıp kendimi yatağın altına atmıştım. orda ağlarken uyuya kalmışım. saatler geçmiş. annem babam beni arıyolarmış her yerde. jandarmaya haber vermişler. evimiz denize sıfırdı annem denize bakıyormuş umudu kesmiş artık boğuldum sanıp cesedimin karaya vurmasını bekliyormuş. annem denizi izlerken bir takırtı duymuş. sese doğru gitmiş ve yatağın altında beni görmüş. ağladığını hatırlıyorum bana sarılıp. annem herkese anlatır hala ne kadar korktuğunu.
 
Katılım
29 Nis 2006
Mesajlar
416
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
çiğdemm koptum burda ya çok komik bi tanede ben anlatıyım;

babaannemlerin bahçesinde renk renk çiçekler vardı babaannem çiçekleri çok sever hangi dalda kaç çiçek var bilir...bende her seferinde bahçede gidip o güzelim çiçekleri koparıp taş ile ezip şişeye doldurmaya çalışırdım tabi bi çiçekten kaç damla su çıkar büyük bi titizlikle şişenin içindeki 4-5 damla çiçek suyunun üstüne kolonya dökerdim ve evde ilk babaanneme veriridim yazık o da sevinirdi bahçeye çıkana kadar :):):)
 
Katılım
9 May 2006
Mesajlar
729
Tepki Skoru
0
Puanları
16
Yaş
42
ben cocukken evde ki vitrinin canlarini kirip annem icini temizledikten sonra ben girip yatardim ordaaa
 
Katılım
6 May 2006
Mesajlar
1,348
Tepki Skoru
0
Puanları
36
Yaş
39
ufakken saklambac oynarken tren raylarının arasına yatmışım saklanmak için...

bizim arka balkondan da gözüküyor orası. sonra tren gelmiş. makinist görmüş beni. başlamış korna çalmaya. ben hayal meyal hatırlıyorum. bi heyecanla ayağı kalktım. ama yerimdem kımıldayamadım. taaa iyice yaklaşınca kendime geldim 2 adım attım o sırada tren hafiften sıyıttırdı beni :D havada bi ters takla attıktan sonra yere düştüm. her yerim acayip acıyordu. sonra kafayı cevirip eve bi baktım tüm balkonlar dolu :D

(olay olduğunda 5 ya da 6 yaşındaydım)
 
Katılım
6 May 2006
Mesajlar
1,348
Tepki Skoru
0
Puanları
36
Yaş
39
ha bi de şey var. aklıma geldikçe gülerim.

incir ağaçlarına çıkmayı çok severdim. çıkmışım ağacın tekine oturuyuom. sonra yemege çağırdılar. inerken baktım 1 metre kadar yanımda telefon kablosu. tutmaya çalıştım. ama uzak ya yetişemedim düştüm :D

yaklaşık 1.5 katlı ev yüksekliğinden düştüm. baktım bi çevreme kimse gördü mü diye. atın teki gözleri dikmiş bana bakıyor. atı biliyom yabani bi at. bizim evin yan tarafındaki çimlere bırakıyor sahibi...

baktım ata kızdırmaya başladım iihhh iihhh iihhh filan yapiyom. at bi koşturdu bana doğru (ben ipi kısa sanıyordum :D) 2 saniye geçmedi bi baktım atla aramda 1 metre kalmış :D

arkamı döndüm kaçmaya çalışcam da nerdeee at gelmiş dibime. sırtımda bi acı hissettim. hemen kendimi attım ileri. attığım yerde çalılar vardı. böğürtlen çalıları. her tarafım diken oldu. acayip acımıştı. sonra annem geldi eve götürdü. atın dişleri sıyırmış sadece. ama 5-6 yıl izleri geçmemişti :D

(8 yaşındayken filan oldu bu olay)
 
Katılım
4 Haz 2006
Mesajlar
8
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
45
biz kusları yakalayıp ayaklarından uzun bir iple bağlardık ve serbest bırakırdık. ip bitince kus olduğu yerde kalırdı bizde denizden balık çeker gibi kuşu geri çekerdik ..
 
Katılım
6 May 2006
Mesajlar
1,348
Tepki Skoru
0
Puanları
36
Yaş
39
ilkokul son sınıfta din dersinde kedilerin her zaman 4 ayak üstüne düştüğünü sölemişti öğretmenimiz :D

ben de aldım bi kedi başladım değişik şekillerde yere atmaya... baktım hep 4 ayak üstüne düşüyo. son bi kez deniyim. yine olmazsa birakiyim dedim. tuttum kediyi kuyruğundan çevirdim çevirdim fırlattım yukarı doğru. kedi kafa üstü çakıldı...

böylelikle bu tezi de çürütmüş oldum :p
 
Katılım
14 Tem 2006
Mesajlar
2,316
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
ya çok acımasızsıınn:) bnm de bi kedi var bnm kardeşim de öyle garip şekillere sokuyo onu...:) yapmayın yaaa :::::) ::::
 
Katılım
9 Haz 2006
Mesajlar
18
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Bir de biz çocukken eğer birbirimize küsmüşsek " dün ben sana bir salkım üzüm verdim, çıkar onu şimdi derdik. Sonra da karşımızdaki 'ööööööö ooooööööööoo' yapardı. "İşte çıktı" derdi. Biz de memnun olurduk:D(iĞrEnÇ)
 
Katılım
20 May 2006
Mesajlar
2,193
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
küçükken yaptığım en büyük yaramazlık daha doğrusu yavru bir kuşa ölene kadar yaptığım eziyettir...zavallı kuş uzun bi süre direndikten sonra ölmüştü...bende onu komşunun bahçesine gömmüştüm...sonrada rüyalarıma girmeye başlamıştı "beni çıkar beni çıkar"diye bağırıyordu...:):)
 
Katılım
9 Haz 2006
Mesajlar
18
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Çok kötü ya. Çocuklar acımasız olduğu gibi bir o kadar da merhametli. Biz de ölmüş kuş gördüğümüz zaman ona bir cenaze merasimi düzenlerdik. Küçücük bir mezar yapar ve içine kuşu koyduktan sonra üstünü örter ve dualar okurduk içimizden. En son olarak da Allahım onu ne olur cennete gönder; onun hiç günahı yok derdik (çok tanıyor gibi:p)Mezarlığının üstüne çiçek koyar sonra da hep beraber mezarı açmayacağımıza dair söz verirdik.
 
Katılım
18 Haz 2006
Mesajlar
137
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
Ben çocukken bizim bir mahalle bakkalımız vardı.Tabi bakkaldada bizim eve ait bir veresiye defteri.Ben bakkala ara ara gider;
-Bakkal amca annem izin verdi diyerek tüm mahallenin çocuklarına gazoz ısmarlardım.
En sonunda hesap kabarık çıkınca annem olayın farkına vardı ve bir temiz sopa :) :) :)
 
Katılım
7 May 2006
Mesajlar
273
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
45
Ben küçükken evdeki bütün radyoları açardım içinde şarkı söylüyen minik insanları görcem derdim radyoyu açıpta içinde minik insanları göremeyince sinir olurdum

Anneannemin evi merdivenliydi merdienlerin trabzanlarının üzerine çıkar yukardan aşağıya kayardım bir keresinde çok kötü düşmüştüm.
 
Katılım
9 Haz 2006
Mesajlar
18
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Apartmana taşındıktan sonra kardeşimle gece balkona çıkıp, karanlıkta , yandaki apartmanların balkonlarına, pencerelerine,... maşa atardık. sonra ev sahipleri çıkıp bakardı, kzarlardı ama bizi göremezlerdi:)
(Bir de aşağıda oyun oynaya çocuklara nohut, fasulye atardık, kimin attığını göremeyince çok sinirlenirlerdi, bu da çok hoşuma giderdi.:))
 
Katılım
13 Tem 2006
Mesajlar
495
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
ya bende 8 yaşında falan kışın bakkala gitmiştim . ekmek almaya. karşıdan karşıya geçicem. ben hızlı hızlı yürümeye başladım. tam o sırada yolun ortasıondaki buza basıp düştüm. kalkmaya çalışıyorum kalkamıyorum. bayağı debelendim ama olmuyo. o sırada karşıdan gelen kamyonu gördüm. ama kalkamıyorum.çok kormuştum. sonra ordan geçen yaşlı bir amca beni kaldırmıştı.

bi de yine böle ekmek almaktan dönüyordum. çocuğun biri karşıya geçiyordu. yoldan koşarak geçti tam yolun ortasında terliğini düşürdü. o sırada karşıdan tır gibi bişi geliyordu. çocuk yolun ortasına geldi terliğin aldı. tır çok yaklaşmıştı. yolun ortasında yere yattı tır üzerinden geçti sonra çocuk ayağa kalkıp evine gitti. benimde ağzım açık kaldı tabi.


he bide ben küçükken (3-5 yaş arası) çok sinirli bir çocukmuşum. istediğim olmasa başımı yere koyar duvara çarpana kadar sürtermişim :)

off ne çok yazmışım yaa :D
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst