Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Yurtdışı çocuk gelişimi egitimi

Tepki Skoru
0
arkadaslar merhaba bu konuda bende bilgi vereyim. almanyada okudum, orada dogup büyüdüm.

öncelikle bu bölüm almanya'da üniversitelerde okunmuyor. sosyal pedagoji kolejleri var. zorunlu egitimi tamamladiktan sonra bu kolejlerden birine kayit yapiyorsunuz.
eyalete göre egitim süresi degisiyor. ben baden württemberg'de okudum. egitim süresi 3+1 yil. yani toplamda 4 yil.

3 yil boyunca haftanin 4 günü okulda egitim görüyorsunuz. 1 günü de sectiginiz ve okulun da kabul ettigi bir anaokulu,yuva veya kreste staj yapiyorsunuz. her hafta dosya hazirlyiorsunuz, günlük raporlar,etkinlikler vs bu dosyada oluyor.
senede 2 defa da okuldaki hocaniz staj yaptiginiz okula geliyor ve sizi orda denetliyor. not veriyor. 45dk boyunca önceden yazili olarak hazirladiginiz etkinligi cocuklarla yapiyorsunuz, ögretmeninizde sizi denetliyor.

3. senede okuldan mezun oluyorsunuz. fakat stajyerlige basliyorsunuz. 1 yil sürüyor. 1 yilda maas aliyorsunuz. en fazla 956 euro veriliyor. genelede 800-956 arasi degisiyor bu rakam.
4.sene'de bir okul aile etkinligi tamamen sizin önderliginizde düzenleniyor. raporlaniyor. sonrasinda her hafta yine etkinlik en son da 3 aylik bir proje tamamlamaniz gerekiyor bunun üzerine de 45 sayfalik tez hazirliyorsunuz.
sonunda sözel sinava giriyorsunuz ve mezun oluyorsunuz.

ama malesef yök hala denklik vermemekte israrci, sebebi universite mezunu olmamak. egitim ayni egitim,hatta daha disiplinli daha verimli de diyebiliriz!

diplomami tercüme ettirdim,konsolos onayli.
söyle diyor:
sosyal pedagoji meslek okullarindan meslek egitimine iliskin meslek ve sinav yönetmeligine göre okul egitimi ve meslek stajini basariyla tamamlayara, xx xx xx tarihinden itibaren
Alman Egitim Bakanligindan DIplomali Bayan Egitmen meslek ünvan ve yetkisini kullanmaya hak kazanmistir.

gördügümüz egitimler sunlar:
dersler:
din pedagojisi
ingilizce
almanca
mesleki kimlik gelistirmesi
gelisim ve egitim destekleri
yetistirme ve bakim düzenlemesi
degisik yasam kosullarinda destek
yetiskinler ve kuruluslarla isbirligi
kalite yönetimi
farkli is alanlarinda sosyal pedagojik davranislar

zorunlu ders secim alani
kres ve ev pedagojisi
sinav konusu: üc yas alti cocuklarin dil ögrenim destegi imkanlari
tez konusu: pandomim ile duyularimizi güclendirelim

Tepki Skoru
0
Merhaba, Kırklareli Üniversitesi'nde Çocuk Gelişimi lisans öğrencisiyim. Kendimi alanımda yetiştirmek istiyorum. Almanya da bunun için oldukça uygun bir ülke. AB vatandaşı olduğum için de yurtdışındaki çoğu ülkede yerleşme yada ziyaret konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Ama bu konuda nasıl güvenilir bilgi edineceğimi de bilmiyorum. Elinizden geldiğince yardımcı olursanız ya da fikir verirseniz sevinirim. Cevap yazma zahmetine katlanırsanız çok mutlu olacağım.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle