Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Türkuvaz renkli TÜRKLER

Katılım
29 Nis 2006
Mesajlar
275
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Türkuvaz Renkli Zenciler Miyiz ? 25 Nisan 2006

Dr Erdem Alptuna
İnsan sağlığı sadece karaciğer ve kalp sağlığından ibaret değildir. İnsanların bir de onur diye bir kavramı vardır. Onursuz insan hasta insandır. Onursuzluk giderek depresyon yapar. Depresyon sağlıklı bir insana yaşamı zehir eder. Depresif insanlardan oluşan toplum ise şaşkın bir toplumdur.
Onursuz insan her türlü kötülüğü yapar. Onursuz toplum hastalıklı toplumdur. Toplumsal onurumuzu koruyamazsak, kaybedersek ve geriye de alamazsak, hastalıklı insanlardan oluşan hastalıklı bir toplum oluruz. Bu nedenle onurlu insan demek sağlıklı insan demektir, onlardan oluşan toplum sağlıklı toplumdur..
Hatırlatayım. Onurun eşanlamı şereftir. Onursuz demek şerefsiz demektir.
Efendim, Van gölünün rengi, içindeki soda nedeniyle türkuvaz ( turkuvaz diye de yazılabilir ) rengidir. Öyle inanmak istiyorum ki Fransızlar ilk kez Van gölünü gördüklerinde, bu Türk gölünün özel rengine Türk mavisi, yani türkuvaz adını takmışlar. Yani biz Türklerin özel rengi bu.
Biz Türkler kendimizi pek beğenmeyiz, Türkçeyi ise hiç tutmayız. Varsa yoksa başkaları ve başka diller. Hep onların hayranıyızdır. Eskilerimiz Türk mavisine firüze derlermiş. Firuze eski Farsça. Şimdiki isim türkuvaz. Bizim derimizin rengi Türk mavisi yani türkuvaz.
Zenci deyince aşağılama anlaşılırdı eskiden. Derisinin rengi kara olan bir insanı aşağılamak istediğinizde “ zenci” veya “ pis zenci” derdiniz, olur biterdi! Zenci, derdini anlatamayan insandır. Temizdir, pissin derler; okumuştur, cahilsin derler; sağlıklıdır, hastalıklısın derler; iyi adamdır, kötü adam derler; paralıdır, fakirsin derler; haklıdır, haksızsın derler ve bunlar gibi daha bin türlü şey.
Bizler türkuvaz renkli zenciler değiliz, değil mi?
Bizlerin rengi beyaz. Ama zenci örneğindeki gibi, ne kadar, bizler beyazız dersek diyelim, inandıramıyoruz bir türlü.
Ermenileri öldürmedik, kesmedik. Soykırım da yok. Bu gerçeği istediğiniz kadar söyleyin, bir türlü inandıramıyoruz dünyayı. Bütün batı ansiklopedilerinde ve ders kitaplarında Ermeni soykırımı gerçekmiş gibi yazılmış ve okutuluyor. Ard arda devletler kabul ediyor bu yalan ve sahte iddiayı. Bizler türkuvaz renkli zencileriz de ondan mı?
Ben Amerika Birleşik Devletlerinde bin kişiye sormuşumdur, yeri geldikçe. Ben neredenim?, diye. Kimse bilememiştir. Ben Türküm deyince de “Aaa siz beyazsınız ama” demişlerdir. Ne bekliyorlardı? Ne desek Türklerin beyaz olduğunu anlatamıyoruz, gözleriyle görseler bile inanmıyorlar. Bizler yoksa gerçekte türkuvaz renkli zencileriz de ondan mı?
Bir ordumuz var. Çok güveniyor, çok seviyor ve çok yüceltiyoruz. Onunla gurur duyuyoruz. Ama muayenehanemin bulunduğu Kocatepe camiine o kadarçok şehit cenazesi geliyor ki gözlerinizle görmezseniz inanamazsınız. Çocuklarımız nerede ölüyor? Nerede ölüyorlar ise siyasilerimiz ordumuzu neden oraya göndermiyorlar? Ordumuz neden bu kan gölünü durdurmuyor? Eğer bir savaş var ise, NEDEN milletin bir kısmı televizyonlarda göbek atıyor da bir kısmı sessizce savaşta ölen oğluna ağlıyor? Neden tüm ulus olarak bu savaşa katılmıyoruz? Yoksa bizim ölen askerlerimiz türkuvaz renkli zenciler de ondan mı?
Kıbrısta Türkleri öldürüyorlardı. Uluslararası yasalara dayanarak hakkımızı aradık, soydaşlarımızın öldürülmesini durdurduk. Bir türlü haklı olduğumuz bu konuda “ haksızsınız, “ iddiasını “ haklısınız’a” çeviremedik. Siyasilerimiz neden bu işi çözemiyorlar? Onlar çözemiyorlarsa neden ordumuza çözdürmüyorlar? Güç politikasını neden uygulamıyorlar? Yoksa öldürülen ve ekonomik olarak boğdurulan soydaşlarımız türkuvaz renkli zenciler de ondan mı?
Kuzey Irakta bildiğimize göre Türkler var. Onlar da en az bizim kadar Türk. Birinci Dünya savaşında o toprakları savaşta kaybettik, soydaşlarımız orada kaldılar çünkü bin senedir orada yaşıyorlardı. İngilizler bizleri uyutmak için onlara Türk değil de Türkmen adını taktılar. Kuzey Iraklı soydaşlarımız neden, “ biz Türkmen değil, Türküz,” demiyorlar? Biz neden, “onlar Türktür, “ demiyoruz? Yoksa Kuzey Irakta bin senedir yaşayan Türklerimiz de türkuvaz renkli zenciler de ondan mı?
Kuzey Irakta Amerikan ordusu etnik temizlik yani diğer bir değimle jenosit yapıyor. Telafarda binlerce senedir oturan Türkleri ha babam öldürüp köklerine kibrit suyu döküyorlar. Oradaki bütün Türkleri öldürecekler ve toprakları müttefikleri Kürtlere verecekler, besbelli. Telafardaki Türkler, türkuvaz renkli zenciler de ondan mı? Bir kaç kilometre ötedeki Türkiye Türkleri ne yapıyorlar? Bazıları televizyon seyredip göbek atarken bazıları ise maça gidiyorlar. Yoksa ülkemizdeki vatandaşlarımız da türkuvaz renkli zenciler de ondan mı? Yoksa siyasilerimiz ve ordumuz da mı türkuvaz renkli zenci?
Mahkemelerimizin hakimlerini savcılarını siyasilerin tercihleri belirliyor. Türk halkı ne zaman adaletli bir yaşama kavuşacak? Düz vatandaşlarımız da yoksa türkuvaz renkli zenciler mi?
Bir de ülkemizde dokunulmazlığı olan beyaz Türkler var. Bu dokunulmazlar ırza geçse ( nitekim geçtiler ), bankaların içlerini boşaltsa ( nitekim boşalttılar), evrakta sahtecilik yapıp hapis cezası alsalar ( nitekim aldılar ), her türlü hırsızlık, esrar ticareti yapsalar ( nitekim yaptılar), bunlara bir şeycikler olmuyor.
Yani Ermeniler, Yunanlılar, Kürtler, İngilizler, Amerikalılar, VE dokunulmazlığı olan beyaz Türkler, Türkleri öldürebilecekler, soyabilecekler, topraklarını ellerinden alabilecekler, her türlü pis yalan ve iftirayı atabilecekler VE bir şey olmayacak. Türk öldürmek serbest yani. Türkler ise hakkını aramayacak veya aramak isteyenler katiller ve beyaz Türkler ve dış yardakcılarca korunacak. Yoksa biz Türkler türkuvaz renkli zencileriz de farkında mı değiliz?
Amerikalı zenciler ölümüne savaştılar. Renkleri ve onurları için. Bugün kimsenin haddi değil artık pis zenci demek. En fazla kara derili veya afrika kökenli amerikalı diyorlar. Öyle dedirttiler.
Haydi bizler de artık yüzümüzü yıkayalım olur mu? Bizim rengimiz beyaz. Bizim de onurumuz, bizim de haklarımız var. Şöyle bütün dünyaya, amerikalı zenciler gibi, beyaz renkli olduğumuzu gösterelim. Onurumuz için. Ruh sağlığımız için. Başka bir şey için değil.
Ne kaybederiz ki! Zaten çocuklarımız ölüyor, zaten onurumuz çiğnenmiş durumda, zaten bütün dünya yakında, insan haklarını hiçe sayarak Ermeni soykırımını tanımış olacak ve hatta bundan söz etme hakkını bile yasaklayacak. Zaten rumları arkalarında taşıyan Avrupa Birliği ülkeleri, Kıbrıslı soydaşlarımı ezip, un ufak edecek. Zaten Amerikalılar Iraklı Türkleri öldürüyor ve öldürecek. Ne kaybederiz ki kaybettiklerimizden fazla?
Zaten köşeye sıkışmış durumdayız. Kaçacak başka bir yerimiz yok. Elimizde bir tek anadolu denen bu aktopraklar kaldı. Bari bazılarımızın ellerinden aktopraklarımızı aldırtmayalım, kaptırmayalım, hak etmeyenler, iftiracılara, beyaz Türklere ve bizi içimizden ( arkamızdan ) vuranlara verdirtmeyelim.
Biraz su, bakalım ne kadar beyazız? Bakalım beyazız dedirtebilecek miyiz?
Bakalım türkuvaz renkli zenci olmaktan kurtulup beyaza dönebilecek miyiz?
Türklam olunca bitecek yukarıdakiler. Çünkü Türklam beyazdır.


bu makale çok anlamlı geldi bana lütfen sıkılmadan dikkatle okuyalım her cümlesi gerçek olduğu kadar anlamlı da. DR. ERDEM ALPTUNA ya teşekkürler (alıntıdır)
 
Katılım
14 Kas 2006
Mesajlar
328
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
34
Günümüzün gerçek salgın hastalığı bu olmalı....
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst