Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Telefon defteri

Katılım
9 May 2006
Mesajlar
397
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
41
Telefon Defteri
--------------------------------------------------------------------------------


İNSAN TELEFON DEFTERİNİ TEMİZE ÇEKERKEN BAZI İSİMLERİ ESKİ DEFTERİNDE BIRAKIR.

Onlar artık bir daha asla aranmayacaktır.Garip bir hüznü barındıran bu silik isimlere bakılır bakılır.Kimi okuldan bir sınıf arkadaşınızdır,kimi çok çabuk unutuverdiğiniz bir sevgili,kimi bir cafede aylarca her şeyi ama her şeyi paylaştığınız birisi; yada istifa ettiğiniz bir yerden bir arkadaşınız! Soyadları sorulmamış bir sürü hatırlanmayan isim de vardır defterde; ve şüphesiz üstünde isim olmayan telefon numaraları korkunç bir operasyonla onlarca hayat,onlarca güzellik bir çırpıda ortadan kaldırılır.

İNSAN TELEFON DEFTERİNİ TEMİZE ÇEKERKEN BAZI İSİMLER ÜZERİNDE DURUR.

Onca zaman sonra bir kez arasanız,sesini duysanız..Ona edilebilecek bir çift sözünüz yoktur!Birlikte gittiğiniz filmler,meyhaneler,evler birbirinizi yıllar sonra özlemenizi sağlayacak sevgiyi aşılamamıştır size.Yalnızca bir isimdir şimdi o.Temize çekerken atlarsınız hemen.Derhal çevirirsiniz sayfayı telaşla,alelacele.Oh,isim geçmişte kalmıştır.

İNSAN TELEFON DEFTERİNİ TEMİZE ÇEKERKEN HAYATINI DA SORGULAR!

Hangisi ihanet etmiştir,hangisi yalvarmıştır kendisini bırakmamanız için;hangisinin bir süre sonra arkanızdan konuştuğunu duymuşsunuzdur;hangisi sizi en güzel öpmüştür;hangisi rüyalarınıza girmiştir,hangisinin ayak parmakları ilginizi çekmiştir;hangisini burnundaki kıllar sizi aşırı rahatsız etmiştir;hangisine hediye alırken zorlanmışsınızdır,hangisiyle en hararetli tartışmalara girip kavga etmişsinizdir;hangisinin eşine sizde büyük bir aşk duyup bunu acıyla gizlemişsinizdir;hangisi için sabahlara kadar içip-içip ağlamışsınızdır?!..Doğrular,yanlışlar,hatalar,tutkular!Birlikte Edip Cansever okuduğunuz o insanlar,solmuşlardır.

İNSAN TELEFON DEFTERİNİ TEMİZE ÇEKERKEN YALNIZLIĞINI DA KANITLAR.

Bütün bu insanlar şimdi nerede,ne yapmaktadırlar?Saat elbette dörttür!Bütün paradoks,labirent,koni,tüm bilimsel ifadeler tersine dönmüştür.Ters dönmüşüzdür.Bu tek başınalık ve bu isim katliama aslında size ters gelir.Çalan telefona bakarsınız. Acaba? Acaba telefon defterini temize çeken bir arkadaşınızın son anda kurtarma çabası mıdır?Bir iki kırık sözcük,yarım yamalak bir buluşma, belki Bilemezsiniz.

LÜTFEN,AMA LÜTFEN TELEFON DEFTERLERINIZI KAYBETMEYİNİZ..
 
Katılım
10 May 2006
Mesajlar
246
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
41
gerçekleri yansıtan bir yazı özellikle, insan tlf defterini temize çekerken bazı isimleri eski defterinde bırakır başlığı. :(
 
Katılım
9 May 2006
Mesajlar
757
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
gerçekten çok güzel ve çok doğru.insan gerçekten de telefon defterini temize çekerken yalnızlığını da kanıtlıyor.gerçektende nerdeler hani o defterde baş köşeyi alanlar.yoklar işte,YOKlar..
paylaşımın için çok teşekkürler celo :)
 
Katılım
30 Nis 2006
Mesajlar
33
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
ya gerçekten ilk telefon rehberime bakıyorumda ne kadar çok insan var.ama şimdiki yarısı bile değil...
 
Katılım
6 May 2006
Mesajlar
1,348
Tepki Skoru
0
Puanları
36
Yaş
40
hic oyle bir sorunum olmadi. defterimde 20 kisiden fazlasi hic olmadi :D
 
Katılım
13 Ocak 2007
Mesajlar
327
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
35
evet çok haklısın insan telefon defterine temize çekerken nekadar çok insanı eski defter bırakıyo
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst