Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Sevgi Mönüsü

Katılım
3 May 2006
Mesajlar
238
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
55
Sevgi henüz dünyaya gelmeden, yaşamla buluştuğumuz an tanıştığımız ilk olumlu duygudur. Sevgi sahip olduğumuz olumlu değerler içinde ilk sırada gelir. Sevgiye olan gereksinimimiz azalmaz ya da başka bir duyguyla telafi edilemez. Yaşla ilişkili olarak sevgi duyduğumuz kişiler, şeyler değişse de sevgi, yaşam boyu en temel gereksinimimiz olarak hayatımızdaki sihirli etkisini sürdürür. Sevgi her türlü canlının varoluşuna anlam katan en güçlü enerji kaynağıdır. Sevmek seveni de sevileni de besler. Sevginin aşırısı olmaz. Olsa olsa sevginin ifadelendirilmesinde aşırılık olabilir.
Sevmek, sevilince öğrenilir...

Eğer bir çocuk;
Kavga ve gürültü içinde yaşarsa kavgacılığı öğrenir.
Korku içinde yaşarsa korkmayı öğrenir.
Daima ona acıyan insanlarla birlikte yaşarsa,
Kendini zavallı hissetmeyi öğrenir.
Kıskançlık içinde yaşarsa, nefret etmeyi öğrenir.
Cesaret ve heyecana değer verilen bir çevrede yaşarsa,
Kendine güvenmeyi öğrenir.
Övmeyi bilen insanlarla beraber yaşarsa, sevmeyi öğrenir.
Kendisini insan yerine koyan bir çevrede yaşarsa,
Hayatta erişmek için çalışmaya değer bir amacı olmasını öğrenir.
Dürüst hareket eden insanlar içinde yaşarsa,
Adaletin ne olduğunu öğrenir.
Sözlerine güvenilir insanlar içinde yaşarsa,
Hakikatin ne olduğunu öğrenir.
Açık kalpli, güler yüzlü ve anlayışlı insanların arasında yaşarsa,
Dünyanın gerçekten yaşamaya değer,
Güzel bir yer olduğunu öğrenir....

Ann Landers
SEVGİ MENÜSÜ
Sevgi Mönüsü, Papatya Anaokulu çocukları ve aileleri için hazırlanmış "Okul Aile Etkileşim Programı"nda yer alan projelerden biridir. Sevgi Mönüleri ailelere aylık olarak gönderilmektedir. Mönülerde çocukların çok yönlü gelişimini desteklemek amacıyla seçilmiş farklı deneyim alanlarına hitap eden aktiviteler (mutfak çalışmaları, geziler, deneyler, matematik, edebiyat, araştırmalar, röportajlar, sohbetler, sanat ve kültürel faaliyetleri, müzik, spor, hobiler, sosyal dayanışma çalışmaları, yaratıcılık, eğitsel oyunlar ve materyal yapımı) ve etkili iletişim becerilerinin gelişimini destekleyen mesajlar yer almaktadır. Projenin temel amacı, ebeveynlerin çocuklarıyla iletişimlerindeki verimliliği artırmak, çocuklara ve ebeveynlere uyarıcılar yönünden zenginleştirilmiş etkin bir sosyal çevre sunmaktır.

Bu proje iki anahtar sözcüğün bir araya gelmesinden oluşmuştur. Anahtar sözcüklerden birisi "mönü"dür. İdeal bir mönüde dengeli ve yeterli beslenme ilkeleri doğrultusunda gerekli olan yiyecekler yer alır. Sevgi mönüsü de çok seçeneklilik, haz verici olma, dengeli ve yeterli olma ilkesi, kişinin kendi tercihi, doyuruculuk, tamamlayıcılık, estetik gibi mönü sözcüğünün içerdiği anlamlardan etkilenmiştir. Sadece tek tip besin gruplarından oluşan mönülerin sağlıklı gelişmeye engel olduğu gerçeği, sevgi mönülerine aktivite çeşitliliği olarak yansıtılmıştır. Projenin ikinci anahtar sözcüğü "sevgi"dir. Sevgi ifadesi olan evrensel değerler, mönü kapsamında özel mesajlar ve aktiviteler içerisinde sunulmuştur. Sevgi; birlikte olmaktan zevk almak, anlayışlı olmak, birbirine özen göstermek, etkin dinlemek, ilgi göstermek, sabırlı olmak, paylaşmak, güvenmek, birbirine öğretmek, fırsat üretmek, iletişim kurmak, empati kurmak, duygularını çeşitli şekillerde ifade etmek vb. Sevgi mönüsünde yer alan her türlü aktivite ve mesajlar sevgiyi besleyen deneyimleri içermektedir.

Çocukların evlerinde ebeveynleri ile sevgi mönüsü paylaşımları anaokul yaşamına da yansımaktadır. Dolayısıyla sevgi mönüleri sadece çocuk- aile ilişkisini değil, çocukların okul arkadaşlarıyla ve öğretmenleriyle de ilişkilerinde gözlenebilen olumlu değişimlere neden olmaktadır. Sevgi mönüleri sayesinde ailelerin, öğretmenlerle paylaşımlarında nitelik ve nicelik açısından da gelişme gözlenmektedir. Sevgi mönüleri aracılığıyla öğretmenler, aileleri farklı yönleriyle tanıma fırsatı bulurken, anne babalar da güçlü yönlerini çocuklarının daha iyi gelişmesi için kullanma konusunda cesaret kazanırlar ve bilgilerini geliştirirler.

Hepimiz sevgiyi yaşarız. Sevgimizi paylaşmak ve ifade etmek için ne kadar çok şansımız olduğunu farkına varmamızda "sevgi mönüsü" bizimle çocuğumuz arasında kurulan güçlü bir bağdır.

HER AİLE KENDİ SEVGİ MÖNÜSÜ İLE YAŞAR....


Sevgi Mönüsü okul- aile etkileşim programını bizlere kazandıran Hacettepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. BelmaTUĞRUL' a sonsuz teşekkürler..EKİM AYI SEVGİ MÖNÜSÜ

İşten eve geldiğinizde gündüz ile ilgili mutlaka bir şeyleri çocuğunuzla paylaşın.Sonra ona sorun: ”Peki sen bugün okulda neler yaptın? Okulda ilginç olan bir şeyler var mıydı? Okulda bugün olanları merak ediyorum” v.b.
Çocuğunuza asla küsmeyin. İlgisizliğiniz ve sevgisizliğiniz onu derinden üzer ve O’da küsmeyi öğrenir.
İyi yaptığınız ve beğendiğiniz özelliklerin listesini yapın.Böylece kendinizle gurur duymak için bir nedeniniz olacaktır.
Çocuğunuzun size sorduğu soruları yazarak biriktirin. Bize gönderirseniz seviniriz.
Çocuğunuzla beraber aile bireylerinin doğum günlerini takvime işaretleyin ve bu günler hakkında konuşun.
Çocuğunuzun kusursuz olmasını beklemeyin, hataları olabileceğini hem siz kabul edin hem de çocuğunuzun kabul etmesi için onu cesaretlendirin.
Çocuğunuzla aranızda anlaşmazlıklar olabilir bu doğaldır. Ancak asla çocuğunuzun çözümlenmemiş sorunlarla uyumasına izin vermeyin.
Olumlu davranışlarının mutlaka farkına vardığınızı hissettirin. Bu çocuğunuzu mutlu edebileceği gibi diğer olumlu davranışlar içinde teşvik edici olacaktır.
Her gün sadece on dakika sadece ve sadece çocuğunuzla ilgilenin.
Kendinizde değişiklik yapın. Saçınızda, kıyafetinizde, işyerinizde v.b.
Beraber krem karamel yapın. Sonrada ailece birlikte izlemekten hoşlandığınız bir film bulun ve beraberce krem karameli yiyin.
Haftanın herhangi bir gününü aileniz için özel bir gün olarak belirleyin ve o gün azda olsa mutlaka özel birşeyler yapın.
AY’IN ÖDEVİ:
Kocaman bir kağıda ailece resim yapın. Bu resimde hepinizin çizgilerini bir arada görmek istiyoruz. Resimlerinizi bekliyoruz.
Çocuğunuza onunla ilgili düşündüğünüz olumlu duygularınızı ifade edeceğiniz bir mektup yazın ve zarfın içine koyarak anaokulumuza iletin. Kendisi hakkında düşüncelerini arkadaşlarının yanında duymaktan mutlu olacaktır.

KASIM AYI SEVGİ MÖNÜSÜ
Her gün on dakika çocuğunuzun seçtiği bir oyunu oynayın.Oyuna liderlik yapmayın,bir şeyler öğretmeye kalkmayın sadece onun istediklerini yapın.
Asla çocuğunuzun sözünü kesmeyin.
Çocuğunuzu ödüllendirmek için büyük başarılar beklemeyin.Küçük çabalar bile ödüllendirilmesi için yeterlidir.
Zaman zaman size ait bir sorumluluğu yerine getirmesini isteyin.”Benim yerime …….yaparsan çok mutlu olacağım” diyerek yetişkin gibi olma gereksinimini giderin
“Bugün okulda ne yaptın,anlat” demeden önce, gününüz ile ilgili birkaç ilginç şeyi çocuğunuzla önce siz paylaşın.Çocuklar dile getirmeseler bile, kendileri okuldayken sizlerin nerede ve ne yapıyor olduğunuzu merak ederler.Sizin bu paylaşımınız çocuğunuzun merakını giderir ve kendini önemli hissetmesine neden olur
Anne-babalık önemli ama tek işimiz değildir.O yüzden mutlaka kendinize özel bir zaman ayırın.
Uyandığınızda “günaydın” diyerek birbirinizi öpmenin sihrine inanın.Her sabah mutlaka birbirinizi öperek güne başlayın.
“Senin fikrin benim için çok önemli, ……. konusunda ne düşündüğünü merak ediyorum” diyerek farklı konularda düşünceler üretmesini sağlayın.
Sofrayı kurmanıza yardımcı olmasına izin verin.
Televizyonda şiddet içeren hiçbir programı çocuğunuza izletmeyin.Evinizde televizyonun izlendiği saatleri minimuma indirin.Özellikle ailece bir arada olduğunuz anlarda sohbet ediyorsanız mutlaka televizyonu kapalı tutun.
Günde en az bir kez “seni çok seviyorum” ifadesini kullanın.

AY'IN ÖDEVİ:
Siz çocuğunuzun okuldaki yaşantısını, öğretmenleri de evdeki yaşantısını merak eder.Anaokuluna çocuğunuzun evdeki yaşantısını anlatan bir mektup gönderin.
Çocuğunuzla komik bir insan vücudu ve yüzü çizin bize gönderin.Bakalım ne kadar yaratıcısınız.

ARALIK AYI SEVGİ MÖNÜSÜ
Çocuğunuzun adına düşünmek yerine kendi başına düşünmesini sağlayın. Sorununu çözmek yerine kendi sorununu çözmesine fırsat vermelisiniz. Çocuğunuzun sorumluluk duygusunu geliştirecektir.
”Bugün okulda ne yaptın?” sorusunun cevabı çocuk için uzun bazen de karışık olabilir. Bu nedenle “oyun saatinde ne yaptın? ,Yemek yedikten sonra ne yaptın? ,Uyandıktan sonra ne oldu?” gibi tanımladığınız zamana ait sormayı deneyin.
Söz verdiyseniz mutlaka bu sözünüzü tutunuz.
Yapması gereken ve unutmadan yaptığı her görev/iş/davranış için “teşekkür edin” ve “seninle gurur duyuyorum” deyin.
Çocuğunuzu korkutmayın ve tehdit etmeyin. Kendinizi çocuğunuzun yerine koyun, neler hissedebileceğini anlayabilirsiniz.
Başka çocuklarla çocuğunuzu, başka anne babalarla kendinizi karşılaştırmayın.
Eşinize şimdiye kadar yaşadığınız en güzel anıları hatırlatan bir mektup yazın.
Çocuk evinizin sadece size değil kendine de ait bir yer olduğunu hissetsin. Kendi odası dışında evin herhangi bir yerinde bazı değişiklikleri beraberce yaparak eşinize sürpriz yapın.
Torbanın içine evinizdeki eşyalardan (3-5 tane) koyun ve çocuğunuzun onları görmeden sadece dokunarak tanımasını sağlayın.
Çocuğunuzun diş fırçalamayı alışkanlık haline getirmesi için sizin diş fırçaladığınızı görmeye gereksinimi vardır. Sabah akşam dişlerinizi fırçalayarak çocuğunuza model olun.
Sokakta gezerken “Yanımdan ayrılırsan kaybolursun,seni kaçırırlar” vb. korkutmalar yerine herhangi bir aksaklık durumunda kimden nasıl yardım alacağını öğretin.
Çocuğunuza sizin için ne kadar önemli ve değerli olduğunu sık sık söyleyin.
HAFTANIN ÖDEVİ
Kahramanları aile üyelerinden oluşan bir hikayeyi çocuğunuzla birlikte yazın ve bunu “Aile Hikayeleri” köşesi için anaokulumuza iletin.
Çocuğunuzla kağıt tabakları ve evinizdeki artık malzemeleri kullanarak maskeler yapın ve bize gönderin.


OCAK AYI SEVGİ MÖNÜSÜ
"Yastık altı öykülerinden" bir hayvanı öykü kahramanı olarak seçin. Bu sizin ailenizin hayvanı olsun. Ona bir isim verin. Her gece yatarken hayvanınızla ilgili minik bir öykü anlatın. Bakalım bu gece ......nın başına neler gelecek diyerek öyküye başlayın. Bir iki dakikalık öyküleriniz, çocuğunuzun uykuya daha rahat geçmesini sağlayacağı gibi yaratıcılığını geliştiren ve merak duygusunu uyandıran bir paylaşım olduğunu da unutmayın.
Beraberce bilek güreşi yapın. Bazen kazanın, bazen kaybedin. Onun güçlü ve sağlıklı olduğunu söyleyin. Aynı oyunu eşinizle oynayın ve çocuğunuz sizi gözlemlesin. Her zaman kazanan farklı olsun.
Göster- anlat oyunu oynayın. Çocuğunuza tanıtmak içineve yeni bişey getirin ve onu tanıtın. Daha sonra çocuğunuzun size birşeyi tanıtmasını isteyin.
Yolda yürürüken "sence bu adam nereye gidiyor" oyunu oynayın. Bu oyun hem insanların farklılıklarına dikkati çekmek hem de akıl yürütme becerisi açısından önemlidir.
Bayram şekeri ve çikolata kağıtlarını biriktirin. Değişik faaliyetler yapabilmemiz için bize gönderin ya da siz evinizde bunları kullanarak ilginç şeyler yapmayı deneyin.
Birbirinize bayram öpücüğü vermeyi unutmayın. Bayramlar özel günlerimizden biridir. Çocuğunuz bunu hissetsin ve anlamını öğrensin...
Tatilde şehir dışına gittiyseniz o yöreyi tanıtan bir kart almayı alışkanlık haline getirin.
AYIN ÖDEVİ
Yarı dönem tatilinde her akşam çocuğunuzla birlikte, gün içerisinde yaptıklarına ilişkin günlük tutun ve birlikte resmini çizerek bir "tatil anılarım" kitabı oluşturarak, tatil dönüşü okula gönderin. Çocuğunuz, tatilde yaptıklarını öğretmen ve arkadaşları ile paylaşmaktan hoşlanacaktır...

MART AYI SEVGİ MÖNÜSÜ
Her gece yatarken o gün size söylenen ve sizin söylediğiniz en güzel sözü hatırlayın O günkü güzel sözleri hatırlamakta zorlanıyorsanız,yarın bu sözleri bolca kullanmaya çalışın.Yaydığınız pozitif enerji size fazlasıyla geri dönecektir.
Eşinize ve çocuğunuza başkalarının yanında “seni seviyorum” deyin.Sevgi utanmayı gerektirmez.
Kendi giyeceklerinizi geceden “çocuğunuzla” beraber ya da onun göreceği şekilde siz hazırlayın.Ne giyeceğinize karar vermiş olmanız ve önceden hazırlığınızı yapmış olmanız çocuğunuzun düzenli olma ,plan yapma,zamanını kullanma becerilerini geliştirmesine yardımcı olur.
Ne kadar kızgın, çaresiz olursanız olun asla çocuğunuzu korkutmayın.Çocuklar zaman içinde korkuttuğunuz şeylerden korkmamayı öğrenirler.Ama sizden korkmasından vazgeçiremezsiniz.Bu da zamanla aranızda kapatılması zor bir uzaklık doğurur.Çocuklarımızın bizim emniyetli yakınlığımıza ihtiyaçları vardır.
Çocuklar dile getirmeseler bile, kendileri okuldayken sizlerin nerede ve ne yapıyor olduğunuzu merak ederler.O okuldayken nerede ve ne yapıyor olduğunuzu mutlaka söyleyin.Sizin bu paylaşımınız çocuğunuzun merakını giderir, kendini önemli ve güvende hissetmesine neden olur.
Çevrenizdeki ses çıkaran “her şeye” dikkat edin.Ne kadar çok ses kaynağı olduğunu fark etmek ilginç olacaktır.
Evde tuzluklarınızı siz mi dolduruyorsunuz? Çocuğunuzun bunu başarabilecek kadar büyüdüğünü görmek isterseniz ona fırsat verin.Bu onun ilk denemesi ise daha fazla yardıma ihtiyacı olabilir.
Ayın Ödevi......
Rakamları,sayıları nerelerde görebiliriz?Bunu ailece tartışın, listeleyin ve bu listeyi okula gönderin.
Bakalım ne kadar yaratıcısınız?Birkaç şişe ,gazoz,kavanoz kapağından çocuklarınızla birlikte bir resim oluşturun.Unutmayın bu resimde boyalar değil kapaklar var...Oluşturulan faaliyeti paylaşmak için okula getirin...

NİSAN AYI SEVGİ MENÜSÜ

Her ailede farklı nedenlerden farklı tartışmalar yaşanır.Çocukların tartışmaların içinde olmasını engellemeye çalışılsa da bunu sağlamak her zaman mümkün olmaz.Sözel ve fiziksel şiddet içermediği sürece çocukların anne babalarının tartışmalara şahit olması sanıldığı kadar riskli değildir.Çocuklar tartışmaların bir şekilde tatlıya bağlandığına şahit olduklarında problemlerle baş etme konusunda da deneyimlerini zenginleştirirler.
Size doğru geldiği için çocuğunuzun her istediğini yapabilirsiniz.Ancak unutmayın ki çocuğunuzun kollarınızdan ayrıldığında gerçeklerin bu olmadığını görür ve sizin dışınızda hiç kimse onun her istediğini yapabilecek koşulları sağlayamaz.Çocuğunuz isteklerini ertelemeyi yada kontrol etmeyi ilk olarak sizden öğrenecektir.
Özellikle ilkbahar , yaz aylarında güneş batarken harika bir pembe, kırmızı, morumtırak, bir renk armonisi ortaya çıkar.Güneşin bu rengine çocuklarınız dikkatini çekin .Estetik zevklerin gelişmesinde güzelliklerin farkına varılması önemlidir.Çevrenizdeki güzelliklere çocuğunuzun dikkatini çekin .
Kendi anne ve babanızla yaşadığınız deneyimleri, aile adetlerinizi çocuğunuza anlatın.Bu aile kültürünü geliştirmesi açısından önemlidir.Ayrıca sizin çocukluğunuzu öğrenmek hoşuna da gidecektir
Yemekten sonra kendine ait tabak,bardak vb. gibi eşyaları mutfak tezgahına taşımasına yardımcı olun .Bu çocuğu aile içinde dayanışma fikrine alıştırır.
Bazen “çılgınca” olduğunu düşündüğünüz şeyleri yapın.Hayal edin.Bu düşüncelerinizi eşinizle ve çocuğunuzla paylaşın.Hayaller yargılanmaz unutmayın.

AYIN ÖDEVİ

Çocuğunuza yardım etmenin anlamından bahsedin, yaptığınız yardımlara kimi zaman tanık olmasını
sağlayın.Çocuğunuzun basit yardımlarla bunu denemesine olanak verin ve yaptığı yardımların 5 tanesini
listeleyerek bize paylaşmamız için gönderin.
23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramının yaklaştığı şu günlerde çocuğunuza çocuk bayramı ile ilgili bir
resim yaparak hediye edin ve paylaşmamız için okula getiririn...

MAYIS AYI SEVGİ MÖNÜSÜ
Çocuğunuzla ilgili bir sorunu çözmek için bir arkadaşınızla dertleşmek, onun fikrini almak isteyebilirsiniz. Arkadaşınıza çocuğunuzla ilgili sıkıntınızı anlatırken, çocuğunuzun sizi dinlemediğinden emin olun. Ancak çocuğunuzla ilgili olumlu bir yaşantıyı paylaşıyorsanız da mutlaka bunu duymasını sağlayın.
Zaman zaman çocuğunuza para verin ve size bu parayla bir şey ısmarlamasını isteyin. "Hadi bakalım bize paranla dondurma ısmarla". Kendisini sizin yerine koymaktan çok hoşlanacaktır.
Çocuğunuzun yanında çocuğunuzun da tanıdığı kişiler hakkında olumlu özellikleriyle konuşun. "Yiğit'in yaratıcı fikirlerine hayranım. Berk'in bilgisayarda çok başarılı olduğunu düşünüyorum". Böylece insanlar hakkında olumlu düşünme fikri geliştirmesini sağlarsınız.
Çocuğunuzun herhangi bir işle ilgili zorlandığını, bıktığını görüyorsanız işi tamamlaması için ısrarcı davranmayın, yardım ederek devam edebilmesi için yeniden güç kazanmasını sağlayın.
Bir konuda bazen evdeki tüm bireyler farklı fikirde olabilir. Ancak sadece bir fikir uygulanabilecekse böyle bir durumda "bazen" kura çekme yolunu deneyin. Eğer çocuğunuzun fikri kurada çıkmadı ise "bir başka sefere" diyerek ona şansının devam ettiğini söyleyin.
Bazı çocuklar becerilerini başkalarına sergilemeye çok heveslidirler. Çocuklar eğer "isteklilerini dile getiriyor ise" onları izlemek için hemen bir ortam hazırlayın. Aile konseri, aile gösterileri vb. Ancak çocuğunuz şarkı söylemek, dans etmek için istekli değilse ısrarcı olmayın.
Çocuklar başkalarının yanındayken isteklerini yaptırmada sizi daha hoşgörülü bulursa her zaman bunu kullanır. Gerçekten hayır demeniz gereken bir durum var ise yanınızda kim olursa olsun kararlılığınızı bozmayın. Tutarlı olun.
Çocuğunuzun herhangi bir nedenden dolayı hak ederek aldığı bir ödülü, başka bir nedenden dolayı geri almayın. Sorun olan bir davranış karşısında verilen ödül geri alınmaz ama yeni bir ödül vermemek olabilir.
Eşiniz çalışıyor ise, iş yerine onu ziyarete gidin ve onu hiç beklemediği bir günde yemeğe götürün.
AYIN ÖDEVİ
Anneler gününü kutlayacağımız Mayıs ayı içerisinde çocuğunuzla annesini anlatan bir mektup yazarak paylaşmanız için okula gönderin.
Baharın en güzel günlerini yaşadığımız doğada bin bir tür çiçeğin açtığı şu günlerde, çiçeklerden oluşan bir tablo hazırlayarak sergilememiz için okula gönderin...
SEVGİYLE KALIN...
KAYNAK:pAPATYA ANAOKULU
 
Katılım
22 May 2006
Mesajlar
108
Tepki Skoru
0
Puanları
0
çok güzel bir menü. bunu herkes yapabilir. paylaşımın için çok teşekkürler
 
Katılım
18 Haz 2006
Mesajlar
137
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
çok güzel etkinlikler bunlar bizlerle paylaştığın için teşekkürler.hepsini uygulamaya çalışacağım...
 
Katılım
29 Nis 2006
Mesajlar
416
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
öğretmenim öğrencileriniz ne kadar şanslı teşekkür ederiz bilgiler için.....
 
Katılım
7 Haz 2006
Mesajlar
1,292
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
12
çok güzel bizimle de paylaştığınız için teşekkürler
 
Katılım
26 Haz 2006
Mesajlar
3
Tepki Skoru
0
Puanları
0
çok güzel,bende seneye sınıfımda uygulayacağım.teşekkürler.
 
Katılım
20 May 2006
Mesajlar
2,193
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
ben de uygulamayı düşünüyorum..paylaşımınız için teşekkürler...
 
Katılım
1 Haz 2006
Mesajlar
474
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
45
Öğretmenim paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Ben de öğretmen olduğumda kesinlikle uygulayacağım. Şimdi den bilgisayarıma kaydettim bile.
 
Katılım
3 May 2006
Mesajlar
460
Tepki Skoru
0
Puanları
0
sevgi menünüzü her ailenin ve okulun yapması gerekir.ne güzel şeyler paylaşmışsınız.öğrencileriniz ne kadar şanslı.keşke niğde de öğretmenlik yapsaydınız oğlum kesin öğrenciniz olurdu.
 
Katılım
17 Ağu 2006
Mesajlar
7
Tepki Skoru
0
Puanları
0
çok güzel bende her ay ailelere derği yaparak böyle şeyleri sunuyorum beyenen arkadaşların faydalanmaları için sevgi mönüsü kitabını yapa dan alabilirler sadece okul içinde değil kendiniz içinde güzel bir kitap
 
Katılım
17 Ocak 2007
Mesajlar
2,502
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
44
Çok güzel bir paylaşım. Çok teşekkür ederim
 
Katılım
17 Ara 2006
Mesajlar
595
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
Bende Belma hocamın bu güzel kitabından faydalanarak çocuklarıma ve ailelere göre mönüler çıkarıyorum.. Çok faydalı bir kitap herkese tavsiye ediyorum...
Teşekkürler :)
 
Katılım
17 Ara 2006
Mesajlar
7
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Çok beğendim.Biraz geç gördüm ama olsun..Hemen uygulayacağım.teşekkürler.
 
Katılım
28 Kas 2006
Mesajlar
40
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
41
çok güzel hazırlanmış bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederiz :thumbsup:
 
Katılım
24 Tem 2006
Mesajlar
35
Tepki Skoru
0
Puanları
0
EVET KİTABI GÖRMÜŞTÜM GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL ARTIK BU YIL GEÇTİ SANIRIM SENEYE DÜZENLİ BİR ŞEKİLDE KULLANMAYA BAŞLAYACAĞM
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst