Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Şekiller konusunda yardım istiyorum

Katılım
28 Nis 2007
Mesajlar
1
Tepki Skoru
0
Puanları
0
merhaba arkadaslar sekiller konusunda kolaj ve kagıt işi calısmalarına ihtiyacım var.yardımcı olursanız sevinirim.:36_1_21:
 
Katılım
23 Mar 2007
Mesajlar
1,683
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
aramıza hoşgeldin.. şekillerden oluşan resimler çizip; örneğin, üçgen şeklinde ağaç ve dikdörtgen şeklinde gövde gibi; çocuklara vereceğin atık materyaller ile bu resimleri süslemelerini isteyebilirsin.. Ya da elişi kağıdını bütün olarak çocuklara dağıtarak; "Çocuklar bu elişi kağıdı hangi şekle benziyor?" sorusunu sorup, dikdörtgen cevabından sonra "Peki bu kağıdı makas kullanmadan kare şekline getirebilir miyiz?" diye sorarsın. Çocukların cevaplarını dinledikten sonra yırtarak kare haline getirmeleri için rehebrlik edersin.. Ardından "Peki bu kağıdı sadece katlayarak üçgen haline getirebilir miyiz?" diye sorarak düşünmelerini sağlarsın. Gerekirse rehberlikle üçgen yapmalarını sağlarsın..Herkes üçgen yaptıktan sonra "Bu üçgenle ne yapabiliriz?" diye sorarak üçgeni boş kağıtlara yapıştırmaları ve resim olarak tamamlamalarını isteyebilirsin.. Umarım işine yarar..
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst