Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Sayılarla İlgili Etkinlik

Tepki Skoru
0
sayılarla ilgili bildiğiniz sanat etkinliği varmı arkadaşlar?aklıma sadece sihirli boya çalışması geliyor.yardım edermisiniz?

dsk

Tepki Skoru
0
resmi olmadığı için yollayamıyorum. Çocuklara daireler kestirdim bunları peşpeşe yapıştırarak uzun bir tırtıl yaptık. üzerine 1den 20ye kadar sayıları yazıp sınıf duvarına astım. ordan sayma çalışması yapıyoruz.

Tepki Skoru
0
merhaba arkadaşlar;okuma- yazmaya hazırlık çalışmaları ile ilgili neler yapıyor sunuz? (sayılar , geometrik şekiller dışında)

Tepki Skoru
0
tüm kavramları verebilirsin okuma yazma çalışmalarında yani ben öyle yapıyorum daha doğrusu:)

Tepki Skoru
0
tüm kavramlar;konum kavramı,renk kavramı,sayı kavramı,duyular ,duygular,yüz ifadeleri...vb okuma yazma da kullanıyorum.

Tepki Skoru
0
sayılarla ilgili yapılacak çok etkinlik var aslında. biz sayıları hem ingilizce hem türkçe sayabliyoruz mesela.
sınıfın yerine beşe kadar veya ona kadar numaraları yapıştırdık. üstünden atladığımız sayının ismini yüksek sesle söylüyoruz. sonra hepsini ritimli bir şekilde tekrarlıyoruz.
ayrıca yönergeler hazırlayarak hem renk hem duygu hem sayı kavramlarını işliyoruz. beş vagonlu tren çizimi, elimizi çizelim, parmaklarımızı sayalım vs.

Tepki Skoru
0
merhaba sayılarla ilgili etkinlik olarak rakamları A4 kağıdının yarısı kadar boyuttaki renkli kartonlara teker teker çizdim.Kartonları yarısından kestim fakat puzzle şeklinde.Sonra kartonların yarısını sınıfa dağıttım.Elimde gösterdiğim rakamın yarısının kimde olduğunu sordum.Çocuklar gelip denediler.Böylece hem rakamları tanımış oldular hemde şekil kavramları gelişmiş oldu.İşinize yararsa sevinirim.

Tepki Skoru
0
rakamları tanımaları ve çizimlerini öğrenmeleri için ayakkabı kutusunun kapağının içine üzerini kaplayacak kadar kum doldurup çocukları çağırıp sırayla rakamları kumda yazdırabilirsiniz.ayrıca rakamlar konusuna başlarken direkt rakamları bir kağıda çizdirerek başlamak yerine önce havada hayali olarak(siz arkanız dönük olarak havada onların göreceği şekilde yavaşça yazmalısınız ki sizi örnek alsınlar)yazdırmalısınız.

Tepki Skoru
0
resmi olmadığı için yollayamıyorum. Çocuklara daireler kestirdim bunları peşpeşe yapıştırarak uzun bir tırtıl yaptık. üzerine 1den 20ye kadar sayıları yazıp sınıf duvarına astım. ordan sayma çalışması yapıyoruz.

sevgili dsk senin söylediğin bu tırtıl çalışmasını bende yapmıştım.Fakat benim sayılarım 0,1,2,3,4,5,6,7,8,9 bu kadardı.Okulöncesi dönem çocuklarına 10 gibi 2basamaklı sayıların öğretilmesi doğru değil.Bu 1.sınıfta öğretilmesi gereken bir kavram.Çocukların kafası karışabilir.

Tepki Skoru
0
[arkadaslar sayılarla ilgili drama rol oynama biliyormusunuz cok ihtiyacım var

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00