Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Şarkılı oyun(ront)yeni

Tepki Skoru
0
coocoocola
co co cola pepsi kola amerika avrupa uuuuh
çaçaçaça uuuuh çaçaçaaça
darıldınmı gülüm bana
hiç bakmıyorsun buyana
darıldıysan barışalım
kolakola girişelim
kumru gibi koklaşalım
esmerim güzelim dododinnim
ben yanıyorum aman allah çok seviyorum
oynanışı:halka olunur bir çocuk içerdedir herkes birbirinin eline vurarak ilk satırı söyler ikinci satırda eller ağza götürülür uuuh yapılır çaçaçaça derken popolarını sallarlar 3. 4. 5.satırada elele tutuşup dönerek söylenir sonra bir çocuk ortada duran çocuğun koluna girer ve dönerler ensonda ortadaki çocuk gözünü kapatıp halkada dönerek işaret parmağıyla içlerinden en güzelini seçtim der ve parmağı kimi gösterirse ortaya o girer oyun devam eder....inşallah anlatabildim kolay gelsinn [/b]

Tepki Skoru
0
Kusura bakmayın da okulda öğrenilen şarkılar böyle olmamalı, zaten müfettişler de bunlara karşı çıkıyor.Cococala -amerika milli kelimeler değil.

Tepki Skoru
0
özgenurcuğum bende senin gibi düşünüyorum.bizim açkapıyı bezirgan bası ve vb.oyunlarımız bu oyundan katkat güzeller.
birazdaha milli değerlerimize sahip çıkalım arkadaşlar.değilmi:36_1_6:

Tepki Skoru
0
hayır olmamış.....düşünün ki hiç şarkımız oyunumuz yok,ya da hepsi bitti. peki bizim mesleğimiz yaratıcılık üzerine kurulu değilmi?? böyle gereksiz sözler içeren bir oyuna kalana kadar 5 dk da hazırlanacak bir şey çok daha faydalı olur bence...yine de teşekkür...

Tepki Skoru
0
haklısın arkadaşlar sizi ayakta alkışlıyorum....YARATICILIK VE MİLLİ DEĞERLER

Tepki Skoru
0
bizim çocukluğumuzda söylediğimiz şeker kız candy gibi bir oyun melodisi sanırım.ben de arkadaşlarıma katılıyorum,okulda öğretilen şarkıların böyle olmaması eğitimci kimliğimize daha çok uyacak.ben sınıfta şu müzik kanallarında dinlediğimiz şarkıların dahi çalınmasına karşıyım aslında ama maalesef çocukları bunlardan koruyamıyoruz (((

Tepki Skoru
0
bencede bu sarkılar yerine bizim sarkılarımızn oyunlarımızın öğretilmesi daha güzel olur yağ satarım bal satarım vb..

Tepki Skoru
0
Kusura bakmayın da okulda öğrenilen şarkılar böyle olmamalı, zaten müfettişler de bunlara karşı çıkıyor.Cococala -amerika milli kelimeler değil.

ee zaten bilmiyolar mı bukelimeleri.ikisinide biliyolar hatta birini içiyolar.çok kalıpçı olmamak lazım. ilkel bişey yokki hocamın rondunda

Tepki Skoru
0
güzel ama bende arkadaşlara katılıyorum biraz reklam içeriyor zaten cokacolanın türkiyedeki imajı kötü ben bu oyunu oynatmam öğrencilerime.

Tepki Skoru
0
evet bizim okuldada yasak bu şarkıda oyunda :) teşekkürler paylaşım için

Tepki Skoru
0
Ben sözleri okurken bu sözlerle ilgili bişeyler yazmak geçti içimden ama sonra vazgeçtim. Aşağıya doğru inerken yorumları okudukça açıkçası memnun oldum. Arkadaşlarım haddim değil belki ama gerçektende yeni nesilin büyük çoğunluğu milli değerlerimizin farkında olmadan avrupai yaşama hevesinde, bari biz yapmaylım. Çocuklara milli değerler öğretilsin içi dolu sözler. içi boş zaman ve değer kaybettirecek şeyler değil:( Arjin özür dileyerek sana katılmıyorum. Düşündüğünüzde aslında çok şey var ama ben yaz(a)mıyorum

Tepki Skoru
0
ben de arkadaşlar gibi düşünüyorum.belki çocuklar eğleniyor diye düşünebilirsiniz ama bizim işimiz sadece eğlenmek değil olmamalı da.

Tepki Skoru
1
çocuklara öğretebileceğimiz birçok şarkı varken bunlara gerek yok :(
arkadaşlara katılıyorum...

Tepki Skoru
0
bayraktar alınma ama ben hayatımda bu kadar aptalca ve gıytırık bi şarkı henüz ne dinledim nede okudum.Daha yaratıcı olmalıyız bence.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle