Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Ritm Çalışmaları

Tepki Skoru
0
Ritim Çalışması: Çocuklar iki gruba ayrılır. Şarkı söylenirken birinci grup ellerini çırparken ,ikinci grup elleri ile masaya vurur.

Ritim Çalışması: Öğretmen ufacık (eller çırpılır) tefecik (ayaklar vurulur) içi dolu (eller şaklatılır) turşucuk (eller sallanır ) tekerlemesini söyler.

Ritim Çalışması: Öğretmen çocukları gruplara ayırır. Birinci grup el çırpar, ikinci grup ritim çubukları ile ritim tutar. Diğer grup parmak şaklatır, başka bir grup zil çalarken son grup ise marakasla ritim tutar.

Ritim Çalışması: Çocuklar iki gruba ayrılır. Şarkı söylenirken birinci grup ellerindeki davullarla ,ikinci grup ellerindeki marakaslarla ritim tutar.

Ritim Çalışması:Öğretmen çocuklara ‘Sabah okula hızlı gelenler ellerini masaya hızlı hızlı , yavaş gelenler ise yavaş yavaş vursun’ der. Çocukların ritim çalışmasına rehberlik eder.

Ritim Çalışması:Öğretmen çocuklara iki tane çay, iki tane yemek iki tane de tatlı kaşığı verir ve çocukların bunları birbirine vurarak yapacakları ritim çalışmasına rehberlik edilir.

Tepki Skoru
0
teşekkürler canım..ritm çalışmalarını çok seviyor çocuklarım:D

Tepki Skoru
0
teşekkürlerr papatyaa bu çalışmalarr çokk güzelll...
sevgilerr..

Tepki Skoru
0
çok faydalı ve zevkli gerçekten, teşekkürler :)

Tepki Skoru
1
bu çalışmalar çok eğlenceli oluyor ben de eğlenerek çalıştırıyorum paylaşım için tşk

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle