Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Neden Hayatımızda Bir Çok(?) Soru İşareti VARRR

Katılım
19 Ağu 2006
Mesajlar
42
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Neden Hayatımızda Bir Çok (? )Soru İşareti Var
Hayvanlardan ayrıcalıklı yapan beyin unsuruna sahip olan insanoğlu , hala nefes alırken, yaşamın içinde bende varım derken,ağlayan,gülen,yürüyen,yorulduğunda oturan,kaçan otobüsün arkasından koşan,kovalayan,yakalayınca binen,binince de “fazla bileti olan var mı?” diye soran,minibüsü kendi malımız gibi kullanıp istediğimiz yerde durduran, inen, yani bizler; elimizdeki,gönlümüzdeki ve hayatımızdaki güzelliklerin,sevgilerin ve paha biçilmez sevenlerin değerini NEDEN(?)kaybettiğimiz zaman anlama becerisinde bulunuruz.Kaybedinceye kadar kan kusturup, kaybedince hiçbir günahı olmayan dizlerimizi NEDEN(?) döverek “onu seviyordum,canımdan bile çok seviyordum hem de, ayrılığa neden olacak ben ne yaptım ki?” diyerek kulakları tırmalayan bir sesle, giden balık büyük olur mantığıyla ağıt yakarız. Geri kazanmak uğruna daha önce yapmamız gerekenleri NEDEN (?)iş işten geçince, o başkasını sevince yaparız.Kırılan kalbi tamir etmek bu kadar kolay mı ki, NEDEN(?) kalp kırarız.Doğru olma!
k yerine NEDEN(?) yalancı, dürüst olmak yerine NEDEN(?) daldan dala konarız.Her şeyde aleni olmak yerine NEDEN(?) riyakarız.
Seversek sevileceğimizi,bir adım yaklaşırsak sevdiğimize onun da iki adım yaklaşacağını NEDEN(?) bilmeyiz.Sevdiğimizin bize ihtiyacı olduğunda “çok işim var,gelemem” diyerek NEDEN(?) kaçmaya çalışırız.İlgiliye ilgisiz,ilgisize ilgili NEDEN (?)oluruz.Yasaklara uymayıp doğrulardan NEDEN(?) kaçarız. Sevgi ile okşanmaktan, sevilmekten haz almak yerine, NEDEN(?) kaçarız ve de korkarız. At gözlüğü takıp etrafımızdan NEDEN (?) bihaberiz. Bizler hiç olumlu düşünmeyip,hep kuşkulu,hep tedirgin ve hep kıskanç ve NEDEN(?) hep olumsuzuz.Bunları çoğaltmak,çoğaltmak mümkün.
Sonuç olarak; NEDEN hayatımızda bir çok (?) soru işareti var.Ve NEDEN bu soru
İşaretlerini bizler var ederiz.Ve bu NEDEN ‘lere, NEDEN(?) NİÇİN(?) böyle oluyor diyemeyiz. Ve bu NEDEN(?) ve NİÇİN’ lere NASIL oluyor da çözüm bulamıyoruz.
İşte hayatımız NEDEN,NİÇİN ve NASIL ’larla geçiyor.
Uyuyoruz NEDEN?
Uyanmıyoruz NİÇİN?
Değişir miyiz ? değişiriz ama NASIL?

İbrahim Şengün
 
Katılım
19 May 2006
Mesajlar
147
Tepki Skoru
0
Puanları
0
çok güzel bir paylaşım ellerine sağlık teşekkürler,
neden sorusuna benim cevabım, bence biz insanlar değer bilmez nankörleriz
 
Katılım
8 Ağu 2006
Mesajlar
165
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
44
HER ZAMAN HER KESİN BİR NEDENİ OLACAKTIR... BUNUN TEK BİR NEDENİ VARDIR. İNSANLARIN NANKÖRLÜĞÜ..
 
Katılım
14 Tem 2006
Mesajlar
2,316
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
insanlar olgunlaştıkça öğreniyor bütün bunları zamanın insana kattığı çok şey olduğunu düşünüyorum tabi bunu alabilen için...mesela küçük bir örnek:Seversek sevileceğimizi,bir adım yaklaşırsak sevdiğimize onun da iki adım yaklaşacağını NEDEN(?) bilmeyiz.
insanlara sevginizi sunmadan onlardan karşılık alamıyosunuz...en yakın arkadaşım bana o kadar uzaktı ki hep ben adım attım..ben 1 adım attıkça o adımlarını çoğalttı..gün geçtikçe paylaşımımız arttı..ama ben kendimi geri çekseydim,ona sevgimi gösterseydim belki şu an ona dostum diyemeyecektim...kısacası aslında HAYATın şifresini çözmek o kadar da zor değil bence SEVGİyle herşeyin üstesinden gelinir...tabiki bazen karşılık alamayacaksınız ama yine de BEN ELİMDEN GELENİ YAPTIM diyebilesiniz...
Rabia'cım çok sağol bu güzel paylaşımın için..ben de tutamadım kendimi bişeyler yazmak istedim:)
 
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
732
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
35
paylaşım için teşekkürler canım.
 
Katılım
30 Nis 2006
Mesajlar
342
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
36
Uyuyoruz NEDEN?
Uyanmıyoruz NİÇİN?
Değişir miyiz ? değişiriz ama NASIL?

çok güzel gerçekten rabiacım çok teşekkürler paylaşımın için :D
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst