Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

KUKLA SAHNEMİZ ÇEVRE KİRLİLİĞİ

Tepki Skoru
0
[IMG]http://www.7renkakademi.net/resim/upload/guest/th/100_1485.JPG[/IMG]

[IMG]http://www.7renkakademi.net/resim/upload/guest/th/100_1486.JPG[/IMG]

[IMG]http://www.7renkakademi.net/resim/upload/guest/th/100_1487.JPG[/IMG]

[IMG]http://www.7renkakademi.net/resim/upload/guest/th/100_1489.JPG[/IMG]

[IMG]http://www.7renkakademi.net/resim/upload/guest/th/100_1490.JPG[/IMG]

Öykü: KÜÇÜK BALIĞIN RÜYASI
Bir varmış bir yokmuş.Bütün balıkların mutluluk içinde yaşadığı bir yerde , insanların suyunu kirletmediği çok ama çok uzaklarda tertemiz bir deniz varmış.Küçük balık işte bu denizde yaşarmış.Ama o,güzel denizin kıymetini bilmez , başka bir denizde yaşamak istermiş.Yine böyle bir gün küçük balık  hayaller kurarak uykuya dalmış…Uykusunda kendini bilmediği bi başka denizde bulmuş…
Küçük balık: “Ah ne güzel başak bir denizdeyim” “ama bu denizde kimse yok” (küçük balık gezinir etrafa bakar) “kimse yok mu? Kimse yok mu?”
Kayalıkların arasından ince ürkek bir ses “Hemen yanıma gel belli ki sen yabancı bi balıksın yoksa buralarda böyle korkusuzca gezinemezdin.” Demiş.
Küçük balık şaşkın bir şekilde hemen kayalıkların geldiği yöne doğru gitmiş.Kayalıklaın arasında bir sürü balık küçük balık hareketli hareketli tartışmaktaymış. “Artık bu denizden gitmemiz gerekli , binlerce balık arkadaşımızı kaybettik.Daha fazla buralarda kalırsak ölürüz.”
Küçük balık: “Lütfen bana da anlatırmısınız bu olanlarda ne? Ben başka bir denizden geliyorum ve burası benim yaşadığım yere hiç benzemiyor.Suyu çok kirli.Önümü görmekte zorlandığım için az kalsın sert bir yosuna çarpıyordum.Hem bu yosunda çok pis kokuyordu”
Yaşlı balık: “senin o yosun sandıkların , insanların denizimize attıkları maddelerden bir parça olabilir.Suyumuzun kirli olması da fabrika borularından akan pis ve zehirli sular yüzünden.Bir gün önce de büyük bir gemiden boşaltılan zehirli atıklar yüzünden binlerce arkadaşımızı kaybettik.”
Küçük balık: “Peki bunlara neden olanlar kim?”
Diğer balıklar hep bir ağızdan bağırırlar : “insanlar”
Küçük balık: “İnsanlar mı? Onlarda mı balık?”
Yaşlı balık: “ Hayır onlar balık değil, onlarda bizim gibi canlılar ama denizde yaşamıyorlar. Denizlerin etrafındaki karalarda yaşıyorlar. Artık bizi sevmiyor olacaklar ki, bir zamanlar mutluluk içinde yaşadığımız güzel denizimizi yaşanmaz hale getirdiler. Eğer bizi sevmeseler evlerindeki akvaryumlarda beslemezler. Eğer denizleri böyle kirletmeye devam ederlerse dünya üzerinde hiç balık kalmayacak.”
Küçük balık “Hiç balık kalmayacak, hiç balık kalmayacak” sesleri arasında gözyaşları içinde uyanır ve ohhh çeker.
Küçük balık: “Ben ne kadar şanslı bir balıkmışım ne güzel bir denizim var.Ama ya rüyamdaki gibi bir deniz varsa , balıklar yok oluyorsa , gerçekten de bunlar doğru olabilir mi? Ama öyle olsa bile mutlaka bu balıklara yardım edecek birileri çıkacaktır.”
Temiz denizinde yüzmeye devam eder.
Çocuklar denizlerimizi kirlettiğimiz zaman balıklar mutsuz olurlar.Biz denizlerimizi kirlettiğimiz zaman balıkların yaşama alanlarını yok ederiz.Onun için denizlerimizi kirletmeyelim.

ÖYKÜYÜ HAZIRLADIĞIMZ KUKLA SAHNESİ İLE  OYNADIK ÇOK GÜZEL OLDU UMARIM BEĞENİRSİNİZ:)

Tepki Skoru
0
ödev konun çevre kirliliğiydi heralde.:)çok güzel etkinlikler hazırlamışsın .inşallah karşılığını almışsındır

Tepki Skoru
0
gerçekten çok hoş olmuş. farklı bi sahne
bu hikaye de çok güzel bi hikaye. tam uymuş sahnenizle konunuz.
ben çok beğendim :)
ellerinize sağlık

Tepki Skoru
0
pnrrr' Alıntı:
gerçekten çok hoş olmuş. farklı bi sahne
bu hikaye de çok güzel bi hikaye. tam uymuş sahnenizle konunuz.
ben çok beğendim :)
ellerinize sağlık
[/quote]
çok güzel olmuş.teşekkürler canım
ödev konun çevre kirliliğiydi heralde.:)çok güzel etkinlikler hazırlamışsın .inşallah karşılığını almışsındır
EWET KARŞILIĞINI FAZLASIYLA ALDIK ÖĞRETMENİMİZDE ÇOK BEĞENDİ VE 100 VERDİ BEĞENMENİZE ÇOK SEVİNDİM:)

Tepki Skoru
0
Vavvvvv harika bu sahne balıklar da hareketli çok hoş fikir:36_7_8::36_7_8:

Tepki Skoru
0
çok güzel olmuş ellerinize sağlık teşekkürler...

Tepki Skoru
0
benimde bu konuyla ilgili yarına kadar böyle bir etkinlik bulmam gerekiyordu.tesadüfen gördüm.İlaç gibi geldi.Ellerinize sağlık.Ama yapımı biraz uğraştıtıro.En azından ben gece birde hala uğraşıyorum.Fakat çok güzel oldu.TEŞEKKÜRLER...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle