Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

KADROLU USTA ÖĞRETİCİ NASIL OLUNUR ?

Tepki Skoru
0
Arkadaslar lısans yada onlısans mezunu olanların kadrolu olma hakkı var ve olanda var.
Aramızda Kadrolu usta öğretici olan var mı? Varsa kadrolu usta öğr.olmak için neler yaptı?Yani kısacası kadrosuz usta öğreticiyken kadrolu usta öğretici nasıl olunur?

Tepki Skoru
0
BU SENE 96 KİŞİNİN KADROSUZ USTA ÖĞRETİCİ İKEN KADROLU USTA ÖĞRETİCİ OLDUGUNU BILIYORMUYDUN?BU SUANDA MEVCUT YANİİ AAM YOLUNU BILMIYORUZ.

Tepki Skoru
0
:36_11_12::thumbsup::36_15_4::36_3_12:evet bende duydum böle bir şey olduğunu araştırdım  kimseden tam bir bilgi alamadım  bilgisi olan varsa  bizimle paylaşır umarım

Tepki Skoru
0
slm arkadaslar bende 3 senedir usta ögretici olarak görev yapıyorum artı üc senedir arastırıyorum ama her agızdan bir ses cıkıyor bence bizde adam akıllı calısıp üniversiteyi kazanalım anca öyle kadro alırız yoksa böyle sürünürüz:36_1_6::36_1_6::36_1_6::36_1_6:[/color][/size]

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ben üniversiteye başladığımız sene 2 sınıf bitiminde kadrolu usta öğretici olacaksınız denilmişti by hatta aofenin bize gönderdiği kitapçıkta bile yazıyodu fakat oo dönem hükümet değişikliği ve okul öncesi müdürlerinin değişimi bunları değiştirdi şuan kadrolu usta öğretici d,iye bi sıfata tabii olamıyoruz nezaman mezun oluruz ozaman kadrolu öğretmenlik yaparız arkadaşlar zamanında bizim elimizden bu şans alındı şuanda böle bişey yapmazlar yani kadrolu usta öğretici yok ama ben biliyorumki bi çok devlet okulunda lise mezunu kadrolu öğretmen var buda ayrı tartışılacak bir konu....

Tepki Skoru
0
arkadaşlar milli eğitim bakanlığı 2010 da okul öncesi eğitimini zorunlu hale getirmeyi planlıyor hatta bu kesin türkiyede okul öncesi eğitiminin en gelişmiş şehirlerde bile % 50 nin altında yani birinci sınıfa başlayan çocukların sadece %50 okul öncesi eğitimi aldığını buna rağmen yaklaşık 15 bin adet usta öğretiçi görevli olduğunu ve bunun %100 olduğunda bir 20 bin öğretmene ihtiyaç olacağını düsünürsekusta öğretiçilerin kadrolu olmaları olasılık dahilinde...

Tepki Skoru
0
arkadaşlar kimsenin şahsı için konuşmuyorum ama sizce haksızlık değilmi.düşünün ki kız meslek lisesi mezunları kolaylıkla açıköğretim kazanabiliyor.çünkü onlar ek puan alıyorlar.üstelik açıköğretim okuyanlar okurken çalışma imkanına da sahipler.ve kpss ye girmeden kadro almak düşünlüyor.herkes kendine göre haklı olabilir ancak lütfen bitakım taleplerde yada isteklerde bulunurken bireysel düşünmeyelim.düz lise mezunu olup,ek puansız okul öncesi öğretmenliği kazanıp,sonra kpss den geçen ve bileğ,nin hakkıyla öğretmen olanlara hakszılık edilmesin.herkese kolaylıklar diliyorum.

Tepki Skoru
0
ben de iki yıl kadrosuz usta öğretici olarak çalıştım. her yıl da müfettiş haricinde ikinci bir denetleme geçirdim.ama kadrolu usta öğreticilik hakkında hiç bir bilgiye ulaşamadım.umarım herkes kadroya geçer.

Tepki Skoru
0
böyle bi söyleti var ama kisenin usta öğreticilere kadro vereceğini sanmıyorum .ben olmadım olanıda duymadım bazı şehirlerde dava felan açılmış sendikalar aracı olmuş, bunları duydum adamlarının işine geliyo ben bi öğretmen çalıştıracağım para ile iki usta öğretici çalıştırırım deniliyo, devletin bütçesini sarsmıyo. ve aöf mezunları bi site kurarak kendilerini haberdar ediyo ama ben o siteye giriş yaparken zorlanıyorum. bizi atayıp kadro verleser, tüm mezunlar ayaklanır.bunada kimse cesaret edemez.

Tepki Skoru
0
evet böyle bi söylenti yıllardır var ama kimsenin daha kadro aldığı görülmedi, bazı illerde sendika aracılığı ile davalar felan açılmış. ama ne durumda bilmiyorum. ve aöf mezunları bi site kurarak haber veriyorlar ama ben bu siteye girerke hep sorun yaşıyorum. biz usta öğretici olarak çalışarak devletin bütçesini sarsmıyoruz, çünkü 1 öğretmene vereceğim maaş ile 2 usta öğretici çalıştırırım deniliyo ve ben kadro söylentilerine inanmıyorum.
:36_11_6:

Tepki Skoru
1
bu seneki bir seminerde Remzi İnanlı (o.ö.e.g.müdürüdür) lisans mezunu olup kpssye girmeden kesinlikle kadro verilmeyeceğini belirtti. daha önceki insanların bir dönem bu sözü verdiklerini fakat öğretmen olmanın tek şartının kpss olduğunu kesin olarak belirtti.

Tepki Skoru
0
sevgili bidik arkadaşım ben meslek lisesi çıkışlıyım şu an aöf 3.sınıf öğrencisiyim ben össyi kazanabilmek için iki yıl dersanede hazırlandım yani meslek lisesinde kültür dersleri üstün körü weriliyo ben 318 ea puanla aöf girdim ve ne zorluklar çekerek...... bunu anlayamazsınız öyle sandığınız gibi kolay deil.şu 2 yıldırda kadrosuz usta öğretici olarak çalışıyorum usta öğrt.olarakta kadroya geçme gibi bi talebim yok paşalar gibi girerim kpss ye kadromu alırım. ben meslek lisesi çıkışlı olduğum halde öss kazandıysam ALLAH IN izniyle kpss yide kazanırım. lütfen küçümsemeyelim!!!!!

Tepki Skoru
0
sewgili bidik ayrıca herkes bileğinin hakkıyla öğretmen oluyo sor bakalım aöf okuyanlara ne zorluklar çekiyoruz bizzzzzzz

Tepki Skoru
0
BİDİK arkadaşım..lise mezunu olup,ek puansız okul öncesi öğretmenliği kazanıp,sonra kpss den geçen ve bileğ,nin hakkıyla öğretmen olanlara hakszılık edilmesin demişsin... peki şöyle düşündün mü!! meslek lisesi mezunu ile düz lise mezunu olanların aynı şartlarda kabul edilip doğru durust görmediği derslerden sınava tabi tutulması ve bu yüzden birçok meslek lisesi mezununun üniversiteyi kazanamaması peki bu adil mi?? Ek puan meselesine gelince ek puan verildiği halde kaç meslek lisesi mezunu genç üniversiteyi kazanıyor ...ek puan çok da önemli değil göz boyama yani kazanan yine bileğinin hakkıyla çalıştığı için kazanıyor !! Meslek lisesini düz liseye eş tutup da aynı şartlarda sınava tabi tutulması saçma zaten herkesi kendi alanında sınav yapsalar yani beni sınava tabi tutacaklarsa lisede aldığım eğitim doğrultusunda yapsınlar ve bu alanda ilerlyeyim...meslek lisesi adı üstünde mesleğe yönelik doğal olarak yüksek öğretimdede alanını okuyacaksın lise de aldığın eğitim alt yapıyı oluşturuyor üniversite eğitimiyle tam bir öğretmen olarak donanımlı bir şekilde mesleğini yapıyorsun... BEN MESLEK LİSESİ MEZUNUYUM ÇOCUK GELİŞİMİ bu sorunları çok yaşadım ve tartıştım 2 üniversite bitirdim ek puansız kazandım ilk okuduğum üniversiteyi 2. sine gelince okulöncesi öğretmenliği bölümünü ek puan var yada yok çalışarak alnımın teriyle bileğimin hakkıyla kazanıp okudum ve şuan çalışıyorum ...yıllar geçsede bu düz lise meslek lisesi ve ek puan tartışmaları geçmeyecek anlaşılan:)))

Tepki Skoru
0
aysunediz çok haklısın doğru şeyler söylemişsin teşekkrler. meslek liselilerin küçümsenmesinden bıktım artık

Tepki Skoru
0
aslında hata nerde biliyormusunuz düz liselerin eşit ağırlıkla bu bölümlere alınması.madem bu bölüm meslek liselerinin branş lisans eğitimi sadece bu meslek lisesi mezunları alınmalı.lisans eğitimine alınıyorlar burdada bitmiyor dert kpss dede önümüzde engeller çünkü mat görerek geldikleri için kpss de onlar fark atarak önümüze geçiyorlar

Tepki Skoru
0
Semoş cum biz kendimizi yaşadığımız sıkıntıları,sorunları anlatmaz hakkımızı savunmaz susarsak bu böyle devam eder ... çoğu kişinin şöyle konuştığunu ve düşündüğünü de biliyorum düz liseyi beceremeyeceği için meslek lisesine gitiğimizi hiç olmazsa lise mezunu olur işte denildiğini...yani okumuş olmak için okuduğumuzu söyleyenler fazla bu benim için de söylendi..eğitimin düzü tersi mi olur bu nasıl bir zihniyettir anlayamıyorum!!! bunun yanlış olduğunu kanıtlamak için çok çalışıp okudum:) belki bu yüzden 2 üniversite okudum şimdi les yapmak istiyorum ve her zaman meslek lisesi mezunu olduğumu gururla söylüyorum :)

Tepki Skoru
0
aslında hata nerde biliyormusunuz düz liselerin eşit ağırlıkla bu bölümlere alınması.madem bu bölüm meslek liselerinin branş lisans eğitimi sadece bu meslek lisesi mezunları alınmalı.lisans eğitimine alınıyorlar burdada bitmiyor dert kpss dede önümüzde engeller çünkü mat görerek geldikleri için kpss de onlar fark atarak önümüze geçiyorlar
NALAN cım çok haklısın meslek lisesi mezunları düz lise mezunlarının bu bölüme alınmasına tepki vermezken!!! düz lise mezunlarının hala şu göz boyama dan öteye gitmeyen ek puanlara takılması saçma... bizlerin kpss ye takılması doğal da düz liselilerin de çoğu kpss ye takılıyor çok da fark atamıyorlar canım...

Tepki Skoru
0
aysuncum sen yine örgün eğitim görmüşsün ama ben aöf de okuyorum ve bide bu yüzden küçümseniyorum :(hoş bunu fazla takmıyorum çünkü sonuçta bende emek wererek okuyorum

Tepki Skoru
0
kimsenin emeğine saygısızlık etmiyorum arkadaşlar.ben sadece kpss ye girilmeden atama yapılmasına karşıydım.zaten onu da yapmıyolar.herkesin çalışıp biyerlere geldiğinin farkında olmayacak kadar bilinçsiz değilim.yanlış anlaşılacağımı biliyordum yazarken.ama şunu bilin kimseyi küçümsediğim falan yok.herkese kolaylıklar diyorum tekrar.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle