Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

İlgi köşesi (diş doktorunun muayenesi)

Tepki Skoru
1
Gerçekten çok hoş teşekkürler.
Ellerinize ve emeğinize sağlık:)

Tepki Skoru
0
Tepki Skoru
0
arkadaslar size nasıl yaptığımı da anlatayım:)

İLGİ KÖŞESİ HAZIRLAMA (DİŞ DOKTORUNUN MUAYENESİ)
Diş doktoru ve hasta figürü öncelikle iskeleti oluşturulacak biçimde telden yapılır. İskelet ilk önce yün iple daha sonra kumaşla kaplanır. Üzerlerine giysiler dikilir ve giydirilir. Kafaları çoraptan yapılarak, saç eklenir ve guaj boya ile kaş, göz, burun, ağız yapılır. Elleri ve ayakları tuz seramiği ile yapılarak, guaj boya ile boyanır ve verniklenir.
Muayenede bulunan koltuk, masa ve hasta koltuğu boş sigara paketleri birleştirilerek üzerleri kumaşla kaplanır. Hasta koltuğunun ayağı siyah yün ip kaplı sopadan yapılır. Sopa guaj boya ile boyanmış mukavvaya yapıştırılır. Doktor sandalyesi ve diğer sandalye burger kaplarından yapılır. Üzerleri yine kumaşla kaplanır. Ayakları ise ince sopalar kesilerek üzerleri kumaşla kaplanır ve oturulacak kısma dikilir. Sehpanın üzeri boş kibrit kutusunun kumaşla kaplanmasıyla yapılır ve ayakları ince sopalar kesilerek üzerleri kumaşla kaplanarak kibrit kutusuna dikilir. Lambanın ayaklığı pipetin içerisine tel geçirilerek yapılır ve üzeri alüminyum folyo ile kaplanır. Lambanın başı burger kabının köşeleri birleştirilerek yuvarlak oluşturulur ve alüminyum folyo ile kaplanarak telden yapılan ayaklığa yapıştırılır. Lambaya doktorun diş çekebilmesi için kullandığı araç-gereçlerin durduğu küçük bir masa eklenir. Masa burger kabının kumaşla kaplanmasıyla oluşturulur. Doktorun diş çekmesi için bazı aletleri diş aynası, diş oyucu ve kerpetendir. Bunlar telden yapılarak ilk önce yün iple sonra alüminyum folyo ile kaplanır. Lavabo ise sigara paketinin kapağından yapılarak kumaşla kaplanır ve alüminyum folyo ile kaplanan sopaya yapıştırılır. Çeşme telin ilk önce yün iple daha sonra alüminyum folyoyla kaplanır ve sopaya dolandırılır. Çeşmenin ayakta durması için alüminyum folyo ile kaplı mukavvaya yapıştırılır.
Bu yapılanların bir yerde durması için mukavvadan zemin ve iki yan duvar yapılır. Yan duvarlar zemine çivi çakılarak birleştirilir. Zemin ve duvarlar kumaşla kaplanır. En son olarak muayene için yapılan araç gereçler istenilen nitelikte yerleştirilir.

Tepki Skoru
0
arkadaşım ellerine, emeğine ve yüreğine sağlık ben çok beğendim teşekkür ederim... :)

Tepki Skoru
0
Tepki Skoru
0
çok güzel olmuş çok uğraşmışsınız elinize sağlık

Tepki Skoru
0
çok güzel olmuş çok uğraşmışsınız elinize sağlık
teşekkür ederim evet çok uğrastım ama yaparken zevk aldım doğrusu çünkü işe yaramayan malzemeleri kullanılır bir hale getirdim ve çocukların da dikkatlerini çekebilecek bir materyal hazırladım:)

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle