Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

EL FALI

Katılım
2 Ocak 2007
Mesajlar
438
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
34
HAYAT CiZGiSi

Hayat çizgisi; bilekten baslayarak Venüs Tepesini izler ve bazen eli boylarcasina ikiye bölen zenginlik çizgisi île karisir, bazen de tek basina sona erer. Uzun ve belirgin yasam çizgisi, saglikli ve uzun bir ömür demektir. Bilege dogru ne kadar inerse, o kadar çok yasayacaksiniz demektir- Kesik kesik elmasi hastalik belirtisidir. Bu çizgi ne kadar kesik ve belirsiz dursa, hastalik derece ciddi olacaktir. Bazen yasam çizgisi iki tane olarak da gözükebilir Bu, rastlana bilinecek en mutlu olaydir, çünkü bu kimseler ömürleri boyunca çok mutlu ve neseli olacaklardir' El falcilarinin çok inandiklari diger bir isaret ise, yasam çizgisinin üzerindeki ufak çemberler veya yaylardir. Bu, kaza geçirilebilecegi seklinde yorumlanir ama, bu çizginin parça parça gözükmesi, birçok rahatsizligi da simgeleyebilir. Bunun halka halka olmasi ise zor bir yasam isareti olup, renginin koyu olmasi hareketlilik belirtîsî olarak yorumlanir. Eger çizgi, Jüpiter tepesine dogru uzaniyorsa san, söhret ve makam sahibi olacaksiniz demektir. Basparmakla isaret parmagi arasindaki sivriliyorsa, suç islemeye yatkin bir kisilige isarettir. Çizgi bir çaprazlama ile bitiyorsa, bolluk içinde yasayacaksiniz anlamina gelir. Bir kadinda ise yasam çizgisi üzerindeki çapraz isaretler kolu ruhlulukla ilgilidir. Yasam çizgîsi genis ve soluksa, Budalilik ve kabalik iadesidir. Bu çizgi derin, koyu kirmizi veya mor Ise hastalik, gevezelik, ikiyüzlülük, kiskançlik ve kendini begenmisligi anlatir Biçimi degisiyorsa, sinirlilik taskinlik, çilginlik ve kötülük demektir. Yasam çizgisi dar, uzun, normal renk ve uzunlukta ise zeka, yaraticilik ve kalp temizligini anlatir.


KADER CiZGiSi
Kader zenginlik veya sans çizgisi; eli boylamasina ikiye ayirir. Bu çizgi, el falcilarinin üzeride en çok durduklari çizgidir. Bir diger adi da kader çizgisidir Sekli pek degisken olmadigindan, tartisma götürmez yorumlari vardir. Bu çizgi, çogu zaman diger çizgilerin açiklanmasin yardimci olur, Çizgi, bilekten orta parmaga dik çikiyorsa ve diger enlemesine uzanan iki çizgiyi kesip, O bölgelerde baskin görünüyorsa, sonsuz basari ve mutluluk demektir Hemen belirtelim ki, bu çizgi her elde gözükmez. Olmamasi da daima kötüye yorumlanmamalidir. Karisik, düzensiz veya serçe parmagina dogru uzaniyorsa "hapis" anlamini tasir. Kalp çizgisi tarafindan kesilip orada bitiyorsa, gelecekte yanlis bir adim yüzünden bir kargasalik dogabilecegine isarettir.


KALP CiZGiSi
Kalp çizgisi, isaret parmagi ve serçe parmagi arasinda, kafa çizgisinin hemen üstünde yatay sekilde uzanir. Bu çizgi düz, uzun ve belirgin ise iyi karakter, kuvvet ve iyilige karsi sebat ile alçakgönüllülük isaretidir. Orta parmaktan baslayip, yalin bir sekilde ilerliyorsa, Bu, kisa bu yasamin, yani ani ölümün simgesidir. Çogu kez bu çizginin tepesinde üç dal görülür. Bu dallar isaret parmagina dogru uzaniyorsa, zenginlik, sah ve söhret belirtir. orta parmaga dogru uzanmasi ise mutsuzlugu andirir. Yani, bu çizgi, diger ufak çizgileriyle Jüpiter tepesine dogru uzanirsa, mutluluk getirecek demektir, aksi takdirde kötümserlik, sefalet habercisidir. Bu çizgi, kafa çizgisi île dik açi yaparak basparmak ve isaret parmagi arasinda baslarsa, mutsuz, aci dolu, üzüntülü bir yasami dile getirir. Soluk ve genis olursa sefalet ve ahlaksizligi dar ve soluk olursa kuvvetsizligi ve dinamizm noksanligini ifade eder. Bu çizgi üzerinde kirmizi noktalar varsa maddi ve manevi acilari simgeler. Eger Kalp çizgisi yoksa..! Eli böyle olan kisiler kizgin, sinirli, hain uzak durulmasi gereken insanlardir. Sükürler olsun ki bu kisiler zaten kisa ömürlü olacaklar.


SAGLIK CiZGiSi

Saglik çizgisi, avucun dis kenarinda ve küçük parmak-bilek yönündedir. Bazi avuçlarda çok belirgin olmakla birlikte bazi ellerde de hiç olmayabilir. Serçe parmagindan baslayip bilege dogru uzanan bu çizgi, Düzgün ve iyi renkte ise gözü peklik, saglik, iserde basan demektir. Nokta nokta veya halka seklinde ise güçsüzlük simgesidir. Çatal seklinde bitiyorsa, ates korkusu veya kötü bir ölüm, çapraz biçimde kesikse hastalik belirtisidir. Migrenden sikayet edenlerde bu çizgi belirgin derecede boyalidir, Ay tepesine dogru meylederse, kaprisli bir karakter ifade eder. Devamsiz, kesik kesik olmasi sagliksiz ve sindirim bozukluklarini çok kanli ve kirmizi olmasi ise sinirsellik isaretidir. Bu çizginin hiç olmamasi sanilanin aksine çok iyi bir durumdur. Çünkü bu kisi ömrü boyunca saglik bakimindan önemli bir sorunla karsilasmayacak demektir. Devam edecek Lütfen tekrar ziyaret ediniz.


ZEKA CiZGiSi
Avucu daima ortasindan ve enine kateden bu çizgi kisideki zeka düzeyini gösterir diyebiliriz. Her elde rastlanmayan bir çizgidir. Belirgin ve iyi renkli îse, zafer ve söhret ifade eder. Bu çizgi genellikle yasam çizgisine yapisik ay tepeceginde bulunan çesitli ufak çizgilerden olusmus bir agaç görüntüsündedir. Uzun ve derinse, itibar ve söhreti simgeler, sans çizgisine degiyorsa, fen ilimleri gibi ugraslarda ünlü olmayi anlatir, Bu çizgi düz, belirgin, normal renkte ise zeka ve saglik anlamina gelir diyor eski bir el fali üstadi Uzun yasaminizda ve yasliliginiza degin sagliginiz yerinde alacak demektir- Ayni zamanda cesursunuz da. çizgi çok kisa ise. zayifligi, çekingenligi. cimriligi, dik Kafaliligi simgeler. Mor ve koyu renkli olmasi ise kalles belirtisidir Bu çizgi ay tepecegine kadar uzaniyorsa. mistik seylerden zevk almayi ve deliligi ifade eder Solgun ve genis bir kala çizisi hareketsizlik, zekada az gelismislik ve ihtiyatsizlik anlamina gelir. Çizginiz dar ve solgun olursa İnisiyatif noksanligi, yorumda yetersizlik ve kararsizlik demektir. Veya çizginiz genis, derin ve parlagimsi kirmizi olursa, sertlik kabalik ve tedbirsizlik belirtisidir. Çizginiz zincir seklini andiriyorsa hirsizlik merakini ve sabit fikirliligi anlatir. Bu çizgi ufak çember veya yaylara benzemisse kavga habercisidir. Eger kafa çizgili ortasindan kivrilip, yarim bir çember yapiyorsa, yirtici hayvanlardan çekinilmesi gereklidir


APPOLLON CiZGiSi
Apollon çizgisi yüzük parmagi bilek yönünde bulunur. Ve diger çizgilere oranla genellikle daha kisadir. Apollon çizgisinin varligi çogunlukla güzel sanatlara karsi bir egilim, hatta yetenek isareti olabilir. Bu çizginin yoklugu o kisinin yetenek veya güzel sanatlardan yoksun olmasi anlamina gelebilir.
 
Katılım
30 Eyl 2006
Mesajlar
100
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
Valla ben bakıyorum elime bişey anlamadım bilen birisi bakması lazım..:).. fotosonu cekecektim ordada belli olmuyor...:D
 
Katılım
2 Ocak 2007
Mesajlar
438
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
34
turkertuto' Alıntı:
Valla ben bakıyorum elime bişey anlamadım bilen birisi bakması lazım..:).. fotosonu cekecektim ordada belli olmuyor...:D
NASIL YOK!!! VARDIR ORALARDA BİR YERLERDE Bİ ÇİZGİ....:):):):)YANİ OLMASI LAZIM....:)
İYİ BAK TURKER...:)
 
Katılım
30 Eyl 2006
Mesajlar
100
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
Var evet ama istanbul yollarına benziyor otoban gibi değil mübarek...:D
 
Katılım
29 Nis 2006
Mesajlar
416
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
benimde hayat çizgim yokk:( varda çok farklı böyle bir tempoya ulaşamam ne yalan söyleyim yoll yol kesik kesik fundacım benim sonum gelmiş mi ne:)
 
Katılım
2 Ocak 2007
Mesajlar
438
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
34
turkertuto' Alıntı:
Var evet ama istanbul yollarına benziyor otoban gibi değil mübarek...:D
İSTANBUL YOLLARINA BENZİYORSA DURUM VAHİM NE DİYEYİM TURKER.......:)

_tugba_' Alıntı:
benimde hayat çizgim yokk:( varda çok farklı böyle bir tempoya ulaşamam ne yalan söyleyim yoll yol kesik kesik fundacım benim sonum gelmiş mi ne:)
DEMEKK Kİ YAKINDA YOLCULUK VAR TUĞBACIM.......:):)
ŞAKA Bİ YANA CANIM O KADARINI BİLMİYORUM.........:(:(:( HER AN HERŞEY OLABİLİR.........:)
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst