Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

ÇOCUKTA PROBLEM ÇÖZME BECERİSİ GELİŞTİRME

Tepki Skoru
0
1.Soğuk bir kış günü odanın camı kırıldı.Üşütüp hasta olmamak için neler yapabirsin.
2.Bir sel sonucunda ırmaktaki köprü bozulmuş.Karşıya geçip meyve bahçesinden meyveleri toplamalısın yoksa meyveler çürüyecek.Karşıya geçenbilmek için kaç değişik yol bulabilirsin?
3.Odanızın anahtarını anneniz erişemeyeceğiniz bir çiviye asmış anahtarlara hangi yöntemleri kullanarak ulaşabilirsiniz.
4.Okula yeni gelmiş bir arkadaşınıza nasıl yardım edebilirsiniz?Okula uyum sağlaması için neler yapabilirsiniz?
5.Elinize yamuk tel bir daire geçti bunu ne şekilde kullanabilirsiniz?
6.Küçük beyaz tavşan ormanda büyük bir çukura düştü.O çukurdan nasıl çıkabilir?
7.Ali bıçakla oynarken elini kesmiş çok fazla kan akıyor bu durumun düzelmesi için neler yapabilirsin?
8.Baban işten gelmedi işin yerini aradınız orada da yok küçük kardeşin ağlıyor onu sakinleştirmek için neler söyleyebilirsiniz?
9.Denizin ortasındasınız ve geminiz su almaya başladı kurtulmak için ne yapabilirsiniz?
10.Arkadaşınızı evinize davet ettiniz oturma odasına gittinizde birşeylerin eksik olduğunu farkettiniz bu ne olabilir?Neylerin eksikliğini hemen hissedebilirsiniz?
(Bu sorular çocuklara yöneltilir birlikte bu problemlere çözüm yolları önerilir. Bu şekilde çocuğa problem çözme becerisi kazandırılabilir)

Tepki Skoru
0
bende 3 kitap halinde problem çözme,hayal gücünü geliştirme,resim tamamlama etkinlikleri şeklinde resimli kitaplar var gerçekten çok faydasını gördüm inanılmaz değişik cevaplar geldi onları not ettim ve ailelere yolladım çok keyifli bir çalışma olmuştu tavsiye ederim..bu arada paylaşımın için teşekkürler...

Tepki Skoru
0
çok teşekkürler, çok faydalı:)

Tepki Skoru
0
merhaba benim anne-baba eğitimi dersim için problem çözme becerisi geliştirme konusunda bilgiye ihtiyacım var.o kitapların adlarını verebilirmisin bana? ailelere sunum yapıcam bu konuda.çok zorlanıyorum yardım edersen sevinriim

Tepki Skoru
0
teşekkür ederim en kısa zamanda kullanmayı düşünüyorum.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle