Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Bunları biliyormuydunuz?

Katılım
3 May 2006
Mesajlar
238
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
56
Bunları biliyormuydunuz?


*Çocuğunuz başladığı herhangi bir işi tamamlamadan 'bitti' deyip yanınıza geliyorsa 'hayır bitmemiş' demeyin. Bunun yerine bittiğini söylediği işin yanına gidin. 'Nasıl yaptığını anlat bana, diyerek süreci nasıl geçirdiğini, neler yaptığını yeniden gözden geçirmelerini sağlayın.
*Çocuğunuzun duygusal tercihlerini irdelemeyin. Özellikle ebeveynleri arasında duygusal tercih yapmasını istemeyin. 'Annenimi babanımı daha çok seviyorsun' ifadelerinden kaçının.
*Çocuklar büyümeye çok isteklidirler. Hep büyüklere özenirler. 'Sen artık abi oldun yada abla oldun' demek çocukların büyüdüklerini vurgulamaya yetmez. Çocuklar; kendilerine verilen sorumluluklar arttırılınca kendi başına yapabileceği işler konusunda güvenildiğini görünce büyüdüklerini anlarlar. Onlara büyüdüklerini hissettirin.
*Televizyonda şiddet içeren hiç bir programı çocuğunuza izletmeyin. Evinizde televizyonun izlendiği saatleri minimuma indirin. Özellikle ailece bir arada olduğunuz anlarda sohbet ediyorsanız mutlaka televizyonu kapalı tutun.
*Hafta sonu aile yatağı sohbeti yapın. Hafta içi iş, okul derken sabahları çok yoğun geçer. Hafta sonu çocuklarınızı yatağınıza alın ve birbirinize sarılın, şakalaşın, sohbet edin, o gün yapacaklarınızla ilgili konuşun.
 

su2

Katılım
14 May 2006
Mesajlar
240
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
43
:4:güzel hatırlatmalar... teşekkürler
 
Katılım
28 May 2006
Mesajlar
66
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
43
GERÇEKTEN ÖNEMLİ HATIRLATMALAR BUNLAR.ÇOK SAĞOL.
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst