Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

BEN NERDEN GELDİM?

Tepki Skoru
1
Arkadaşlar ben her hafta çocuklara bir soru soruyordum.Geçen sefer sevgililer gününü sormuştum.Bu sefer çocuklara...;

BEN:" Çocuklar biz dünyaya nasıl geldik? " diye sordum..
    Ya gelen cevaplar...:10:

İPEK: Öğretmenim beni leylekler getirmiş.Annem hep öyle söylüyor.Ama beni onlar getirse annemde leylek olmalıydı.Yoksa annem leylek mi?
MEHMET: Ama öğretmenim sizde iyice zorlaştırdınız bu soruları aaa.Ne biliyim ben bir şekilde dünyaya gelmişim ve şuanda buradayım.Önemli olanda bu. Değil mi?
MELİSA:Öğretmenim benim annem ve babam birbirlerini çok sevmişler ve evlenmişler.Gersini anlatmıyım ayıpp.Ben size sonra anlatırım ama sizde biliyorsunuzdur...
EFE CAN: Öğretmenim çok ayıp.Kusura bakmayın anlatamam...
DENİZ: Öğretmenim Efe Can la benim de bir çocuğumuz olcak ama bir takım işlemden sonra...YAA
BORA: Öğretmenim bu soruyu bizim size sormamız gerekmiyor muydu?
AYÇİN: Öğretmenim siz benim abimle evlenirseniz sizin çocuğunuz olacak.İşte bu kadar...

UMARIM BEĞENMİŞSİNİZDİR:):)

Tepki Skoru
1
Valla öyle canım yaa bende ilk duyduğumda gülmemek için zor tutum kendimi...Sen izmire gel ben seni bu çok bilmişlerlede tanıştırcam..:D:D

Tepki Skoru
0
güzelmiş diğer soruların yanıtlarınıda göndersene :)

Tepki Skoru
0
Gökçecim bu çocuklar çok alem ya :D teşekkürler cnm paylaştığın için.

Tepki Skoru
0
hepsi süper yaa.melisanın kine bayıldım .sonra anlattı mı?

Tepki Skoru
0
müthişşşşşşşşşşşşş ya :) gülmekten gözümden yaş geldi :) :) canım bu arada Ayçin sanırım görümcen olmak için hevesleniyor bilemiyorum yanii:)

Tepki Skoru
1
hkaratatar' Alıntı:
müthişşşşşşşşşşşşş ya :) gülmekten gözümden yaş geldi :) :) canım bu arada Ayçin sanırım görümcen olmak için hevesleniyor bilemiyorum yanii:)
Evet çok istiyor.Bazen gelip öğretmenim ben sizin görümceniz olmak istiyorum bile diyor...:):)
Beğenmene sevindim..:D:D:D

Tepki Skoru
0
ay bu çocuklardan korkulur bizim sınıfta da var böyle bi kaç tane hele bi şevval var..tutturmuş evlenicem diye annesine bile diyomuş..ya okurken çok güldüm tesekkürler

Tepki Skoru
1
m_f_fatma' Alıntı:
ay bu çocuklardan korkulur bizim sınıfta da var böyle bi kaç tane hele bi şevval var..tutturmuş evlenicem diye annesine bile diyomuş..ya okurken çok güldüm tesekkürler
Rica ederim canım:)

Tepki Skoru
0
bu çocuklar harika .öğretmeniğin en güzel yanlarından biride bu bence çok hoş anılarınız oluyor sizi gülümseten mutlu eden . özellikle okul öncesi öğretmenliği çok farklı .iyiki o.ö.öğretmeni olmuşıum

Tepki Skoru
1
balacem' Alıntı:
bu çocuklar harika .öğretmeniğin en güzel  yanlarından biride bu bence çok hoş anılarınız oluyor sizi gülümseten mutlu eden . özellikle okul öncesi öğretmenliği çok farklı .iyiki o.ö.öğretmeni olmuşıum
Evet onların yanında kendimi çok farklı mutlu hissediyorumm:):)Sizede öğrencilerinizle nice mutlu yıllar dilerimm:):):)

Tepki Skoru
0
bende 0-6 yaşta cinsel eğitile ilgili bir ödev hazırlamıştım. konuyla ilgili kitapların birinde fıkra gibi ilginç bir anı okumuştum bende onu paylaşayım:
öğretmen çocuklardan eve gidince ebeveynlerinden dünyaya nasıl geldiklerini öğrenmelerini ister, çocuklardan biri önce annesine sorar; annesi leyleklerin getirdiğini söyler. bu cevaptan tatmin olmayan çocuk babasına sorar; babasıda bir sabah kapının önünde bulduklarını söyler. çocuk bu cevabı da beğenmez dedsine sorar; oda cami avlusunda bulduklarını söyler. son kez bide ninesine sorar; nineside pek farklı bir cevap vermez ve önu çingenelelerin bohçada getirdiğini söyler.
ertesi gün olur çocuk okula gider; öğretmende çocuğa nasıl dünyaya geldiğini sorar. çocuğun cevabı gerçekten müthiş: ÖĞRETMENİM KUSURA BAKMAYIN BİZİM AİLEDE YILLARDIR CİNSEL YAŞAM DİYE BİR ŞEY YOK!!!!!??????
çocuklar o kadar zekiyler ki onları kandırmak mümkün değil. ebeveynlerin sada ve anlaşılır bir dilde ve gayet doğal, gizlilik aşılamayacak şekilde bu konular hakkında çocuklarının sorularını cevaplamaları gerekli.......

Tepki Skoru
0
çok şekerler ya bu zamene çocuklarının bilmedigi şey yok valla :)

Tepki Skoru
1
balacem' Alıntı:
teşekkür ederim pretty
Rica ederim:):):)

Nuray Çetin' Alıntı:
bende 0-6 yaşta cinsel eğitile ilgili bir ödev hazırlamıştım. konuyla ilgili kitapların birinde fıkra gibi ilginç bir anı okumuştum bende onu paylaşayım:
öğretmen çocuklardan eve gidince ebeveynlerinden dünyaya nasıl geldiklerini öğrenmelerini ister, çocuklardan biri önce annesine sorar; annesi leyleklerin getirdiğini söyler. bu cevaptan tatmin olmayan çocuk babasına sorar; babasıda bir sabah kapının önünde bulduklarını söyler. çocuk bu cevabı da beğenmez dedsine sorar; oda cami avlusunda bulduklarını söyler. son kez bide ninesine sorar; nineside pek farklı bir cevap vermez ve önu çingenelelerin bohçada getirdiğini söyler.
ertesi gün olur çocuk okula gider; öğretmende çocuğa nasıl dünyaya geldiğini sorar. çocuğun cevabı gerçekten müthiş: ÖĞRETMENİM KUSURA BAKMAYIN BİZİM AİLEDE YILLARDIR CİNSEL YAŞAM DİYE BİR ŞEY YOK!!!!!??????
çocuklar o kadar zekiyler ki onları kandırmak mümkün değil. ebeveynlerin sada ve anlaşılır bir dilde ve gayet doğal, gizlilik aşılamayacak şekilde bu konular hakkında çocuklarının sorularını cevaplamaları gerekli.......
Paylaştığın için teşekkürler canım:):):)

göksan' Alıntı:
çok şekerler ya bu zamene çocuklarının bilmedigi şey yok valla :)
eeee yeni nesil çocukları:D:D:D:D

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.