Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

AÖF ANATOMİ SINAV SORULARI

Tepki Skoru
0
ANATOMİ 2006 BÜTÜNLEME SINAVI SORULARI 1-FİZYOLOJİNİN İNCELEDİĞİ ALAN 2-DÜZ KASIN ÖZZELLİĞİ  3-AŞAGIDAKİLERDEN HANGİSİ UYARI İLWETEBİLME ÖZZELLİGİNE SAHİPTİR CEVAP(SİNİR HÜCRESİ) 4-YARI OYNAR EKLEM CEVAP(ÇENE EKLEMİ) 5-ÇOĞALMA TİPLERİNDEN HANGİSİNDE HÜCREDE GENETİK MATERYAL MİKTARI YARIYA İNER CEVAP(MAYOZ BÖLÜNME) 6-OVARYUMDA CORPUS LUTEUMDAN HANGİ HORMON SALGILANIR CEVAP(PRROGESTERON) 7-BÜYÜK DOLAŞIM NASIL OLUR CEVAP(SOL VENTRİKÜLDEN- SAĞ  ATRİUMA)8-AŞAGIDAKİLERDEN HANGİSİ APOKRİN TER BEZLERİNİN GÖREVİ DEGİLDİR CEVAP(VÜCUT  ISISINI DÜŞÜRMESİ) 9-ORGANİK OLMAYAN HANGİSİDİR CEVAP(TUZ)10-İKİNCİ HABERCİ DEĞİLDİR 11-KAFATASINDA OLUP HORMON SALGILAMAYAN CEVAP(HİPOFİL)12-AŞAĞIDAKİLERDEN HANGİSİ SOLUNUM HIZINI DÜŞÜRÜR 13-MİRAL KAPAK KALPTE NEREDE 14-SİNİR SİSTEMİNİN SUBSTANTİA ALBA (AK MADDE) BÖLGESİNDE NE VAR CEVAP(AKSON) 15-AŞAGIDAKİLERDEN HANGİSİ  KALBİN ÖZEL İLETİ SİSTEMİ DEĞİLDİR CEVAP(AORTA KAPAĞI)16-ANATOMİK ÖLÜ BOŞLUĞUN TANIMINI VERMİŞ BU NEDİR DEMİŞ 17-İNCE BAGIRSAĞIN YAPISINDA BULUNMAYAN HÜCRE HANGİSİDİR CEVAP(MONOSİT) 18-İNSÜLİN HORMONUNUN GÖREVİ CEVAP(KAN ŞEKER DÜZEYİNİN AYARI) 19-İDRARI BÖBREKTE OLUŞTURAN EN KÜÇÜK BİRİM CEVAP(NEFRON)20-VİTAL KAPASİTE NEDİR CEVAP(AKCİGER KAPASİTESİ) 21-ÜRETRANIN GÖREVİ NEDİR CEVAP(İDRARI DIŞARI ATAN YOL OLARAK BULUNMA) 22-SPERMİN YAPILDIĞI YER CEVAP(TESTİS) 23-NORMAL DOGUMLA SONUÇLANAN DÖLLENMENİN OLDUĞU YER CEVAP(TUBA UTERİNA) 24-VÜCUT DENGESİ KULAKTA NEREDE SAĞLANIR 25-AŞAGIDAKİLERDEN HANGİSİ SİNDİRİMDE YER ALMAZ CEVAP(KORTİZE) 26-İDRARI İDRAR KESESİNDEN DIŞARI GÖTÜREN KANAL CEVAP(URETRA) 27-GÖZDE RENK NEREDE ALGILANIR CEVAP(KONİK HÜCREDE) 28-SÜTÜN GÖGÜSTEN DIŞARI ÇIKMASI HANGİ HORMON SAYESİNDE OLUR 29-HERBİR SPERM KAÇ KROMOZOMDUR 30-AŞAĞIDAKİLERDEN HANGİSİ BÖBREĞİN GÖREVİ DEĞİLDİR.  NOT :HARFİ HARFİNE AYNIDIR.

Tepki Skoru
0
keşke sınava girmeden önce söyleseydin yaww...:) neyseki geçtim o dersten genede çok sağol paylaşımın için.. genelde aynı tip sorular çıkıyo giricek olan arkadaşlara kolaylık olur..

Tepki Skoru
0
cok tesekkurler
baska soru varmı??????????????????

Tepki Skoru
0
BU SİTEYE GİRMEMİZDEKİ AMACAMIZ BİLDİKLERİMİZİ PAYLAŞMAK BİZİM BİLMEDİKLERİMİZİ BİLENLERDEN DE BİLGİ ALMAKTI.ALT SINIFLARA VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ. ÜST SINIFLARDANDA BEKLENTİMİZ BU.KOLAY GELSİN ARKADAŞLAR ÖNEMLİ DEĞİL.

Tepki Skoru
0
HAFIZAM COK GÜÇLÜDÜR NE DEMEK İSTİYORSUN ARKADAŞIM!

Tepki Skoru
0
ÖNEMLİ DEĞİL ARKADAŞIM. YARARLI OLMASINI DİLERİM.

Tepki Skoru
0
Bu anotomide çok zorlanmıştım neyseki geçtim ufak tefek karışıklıkla.Ama bizim sorular daha zordu.Teşekkürler paylaşımlarınıziçin.

Tepki Skoru
0
çok saol sinoplu yaa.bunlar büt sorularıymış ama muhakkak ara sınavda da çıkarr..ayrıca hafızana hayran kaldım.30 soruyu da aklında tutabilmekk...bişe diemiorum walla :36_7_8:

Tepki Skoru
0
çok sağol sorular için.umarım bende gçrm anatomiden...............

Tepki Skoru
0
çok teşekkürler sinoplu hafızanda bu soruları tutman gerçekten bravo paylaştığın için de ayrıca teşk. not aldım finallere çalışmaya başlamıştım benim için gerçekten çok iyi oldu tekrar teşk.

Tepki Skoru
0
:36_13_3:çok teşekkürler sinoplu  hafızanda bu soruları tutman   gerçekten bravo  paylaştığın için de ayrıca teşk. not aldım finallere çalışmaya başlamıştım benim için gerçekten çok iyi oldu tekrar teşk.:36_11_12:

Tepki Skoru
0
arkadaşlar çok teşekkürler bu sorular için çünkü ben sırf anotomi yüzünden 3. sınıfa geçemedim sınava 1 ay kaldı şimdiden stresliyim lütfen başka soru varsa gönderir misiniz? hepinize iyi çalışmalar

Tepki Skoru
0
Teş Sinoplu Vaşlla Büte Kaldim Umarim Yarali Olur çikar Bu Sorulardan Genelde Ayni Soruyorlar Benzerlerini

Tepki Skoru
0
çok Teş Ederim Arkadaşm Valla Bu Dersten Kaldim Inş çikar Bu Sorulardanda Genelde Aynilari çikyor Ama Inş Bundada öyle Olur

Tepki Skoru
0
selam cok tesekkurler paylasımlarınız için anatomi dersinden büte gırecektım aynen olmasabile cıkabilecek soru tipi olarak yardımcı olur umarım bu dersi veririm forum gercekten cok güzel henüz yeni üyeyim

Tepki Skoru
0
en çok korktuğum ders hangisi biliyormusunuz???????
ANATOMİ
inşallah sizlerin verdiği yararlı bilgilerle bununda üstesinden geleceğim şimdiden çok teşekkür ederim..sağlıcakla kalın byy:)

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle