Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Anneler günü için drama

Katılım
29 Nis 2006
Mesajlar
416
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
ANNELER GÜNÜ ARMAĞANI
*Anne tavşan:
*Civciv:
*1.yavru panpan:  (MAVİ YUMURTA)
*2.yavru cancan :  (YEŞİL YUMURTA)
*3.yavru tintin:   (KIRMIZI YUMURTA)
*4.yavru patpat:    (SARI YUMURTA)
*5.yavru tonton: (MOR YUMURTA)
*6.yavru zıpzıp:(TURUNCU YUMURTA)
*7.yavru naynay:   (PEMBE YUMURTA)
* 8.yavru çıtçıt:     (BEYAZ YUMURTA)
      Anneler günü yaklaşıyordu.Yavru tavşanlar annelerine bir türlü uygun bir hediye bulamıyorlardı.Sonunda karar verdiler her biri bir yumurta boyayıp annelerine anneler günü hediyesi olarak vereceklerdi.
     En büyük tavşan panpan hoplayarak zıplayarak kırlarda dolaşmaya başladı.Hep kafasında
           “acaba yumurtamı hangi renge boyasam”diye düşünüyordu.Çok yorulmuştu,bir ağacın altına sırt üstü yattı ve gökyüzünün derinliklerine daldı.Gökyüzü o kadar güzel di ki hemen yumurtasını mavi renge boyamaya karar verdi “evet yumurtamı mavi renge boyayacağım”dedi.
     2.yavru tavşan cancan da yumurtasını boyamak için bir renk arıyordu o da hoplayarak zıplayarak kırlarda dolaştı yemyeşil çayırları gördü,ve yumurtasını yeşil renge boyamaya karar verdi. “yaşasın yumurtamı yeşil renge boyayacağım”dedi.
     3.yavru tintininde aklı annesine armağan edeceği yumurtanın rengindeydi.Oda hoplayarak zıplayarak kırlarda dolaşmaya başladı kırmızı gelincikleri görünce renklerine hayran oldu ve yumurtasını kırmızı renge boyamaya karar verdi.
     4.yavru patpat da yumurtasını hangi renge boyayacağı konusunda düşünceliydi.Öğlen olmuş,hava çok sıcaktı ve güneş adeta yakıyordu “yaşasın yumurtamı sarı renge boyayacağım.”
     5.yavru tonton çiçek bahçesinde hoplayarak zıplayarak oyun oynuyordu Çiçeklerin arasından mor menekşeleri gördü ve “yumurtamı mor renge boyayacağım”dedi
     6.yavru zıpzıp kırlarda hoplayarak zıplayarak koşarken çocukların uçurtma uçurduğunu gördü,turuncu uçurtma çok hoşuna gitti. “yaşasın yumurtamı turuncu renge boyayacağım”dedi.
      7.yavru naynay Bahçede gezinirken annesine armağan edeceği yumurtayı düşünüyordu. Top oynayan çocukları gördü ve topların pembe olduğunu gördü çok hoşuna gitti.Sevinç içinde “yaşasın yumurtamı pembe renge boyayacağım”dedi.
       8.yavru çıtçıt  “acaba yumurtamı hangi renge boyasam”diye düşünüyordu.Bütün gün dolaşmasına ragmen hiçbir renk bulamamıştı.Üzgün üzgün elinde beyaz yumurtası ile eve döndü.
     Bütün kardeşler bir araya gelerek boyalı yumurtaları bir sepete yerleştirdiler,en üstede beyaz yumurtayı koydular.
     Bütün hazırlıklar tamamdı o gece heyecanla uyudular.Ertesi sabah anneler günüydü.Sepetlerini alarak annelerinin yanına gittiler.Hep bir ağızdan “ANNECİĞİM ANNELER GÜNÜN KUTLU OLSUN”dediler.ve her biri annelerinin elini öptü ve sarıldı.
    Anneleri çok mutlu oldu ve çok sevindi. “teşekkür ederim güzel yavrularım dedi”ve sarıldı.O sırada çok ilginç bir olay oldu.Sepette bir çıtırdı duydular. Aaa birde ne görsünler En üstteki beyaz yumurta yavaş yavaş çatladı ve içinden bir civciv çıktı.
    Anne tavşan ve yavru tavşanlar bu duruma hem çok şaşırdılar hem de çok sevindiler ve dediler ki “YAŞASIN YENİ BİR KARDEŞİMİZ OLDU”
 
Katılım
2 May 2006
Mesajlar
126
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
43
drama çok güzel de. tavşan kostümü giydirmek lazım. elinizde başka drama varsa paylaşırsanız çok sevinirim. şimdiden herkese tşk.
 
Katılım
29 Nis 2006
Mesajlar
416
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
39
biz tavşan kostümü giydirmiyoruz başlık şeklinde yumurtanın rengine uygun kartonlardan başlıklar yaptık çook şirin oldu tavsiye ederimm
 
Katılım
9 May 2006
Mesajlar
11
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
48
hocam çok teşekkürler çok güzel bir drama
 
Katılım
30 Nis 2006
Mesajlar
1,073
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
43
Güzel paylaşım için teşekkürler...
:thanks:
 
Katılım
14 Tem 2006
Mesajlar
1
Tepki Skoru
0
Puanları
0
resimler görünmüyor.sanrım bulundukları link değişmiş.meak da ettim ama
 
Katılım
21 Kas 2006
Mesajlar
489
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
51
resimde mi vardı?

görsek iyi olur tabii ki!

teşekkürler paylaşımınız için!
 
Katılım
26 Kas 2006
Mesajlar
4
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
arkadaşlar bu dramayı ingilizceye çevirdim 4-6 yaş grubundan çocuklara çalıştırıyorum.3 yaştanda civcivi seçtim. yumurtaları az şişmiş balon olarak düşündüm. kostümcümüz çocuklara civciv ve tavşan kıyafetlerini dikiyo. sadece acaba yumurtamı ne renge boyasam ve evet yumurtamı kırmızı,mavi,yeşil..... renge boyamalıyım yerlerini çocuklara ingilizce söyletcem sonundaki anneler gününüz kutlu olsunu ve aaaa bir kardeşimiz daha oldu sözlerinide hepbirlikte ingilizce olarak söyleyecekler eğer okulunuzda ek olarak ingilizce dersleride veriliyosu süperebi gösteri olcak türkçe metinlerden daha çok tuttu olumuzuda......yazandann yollayandan allah razı olsun........
 
Katılım
23 Nis 2007
Mesajlar
2,062
Tepki Skoru
0
Puanları
0
aaa. 2. sınıfta arkadaşlarım drama yazılısından bunu canlandırmışlardı. hatırlamak güzel oldu. paylaşım için teşekkürler
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst