Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Anasınıfı öğretmenlerinin süt izni

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ben bir ilköğretim okulundayım.okul müdürüm yarım gün çalıştığım gerekçesiyle süt iznimi kullandırmıyor bana.bu haksızlık değilmii?ne yapabilirim sizce?

Tepki Skoru
0
maalesef aynı nedenle ben de kullanamamıştım.. okula başladığımda bebeğim 6.ayın içindeydi, ek gıdaya yeni geçmişti. öğlenciydim,okula gitmeden önce emzirip uyutuyordum.. tabii ki bu durum büyük haksızlık, ama yönetmelik bu konuda her ne kadar net dense de insiyatife açık bence..

Tepki Skoru
0
doğum yapan kadın memura, doğum yaptığı tarihten altı hafta sonra (doğumun sezaryenle olması halinde sağlık raporunda gösterilen dinlenme süresinin altı haftayı aşması halinde aşan süre dikkate alınmaz) başlamak ve günde birbuçuk saat olmak üzere altı ay süre ile süt izni verilir. Bu izin, eğitim-öğretimin aksatılmaması bakımından; okulöncesi ve sınıf öğretmenlerine eğitim ve öğretim saatleri dışında, diğer öğretmenlere ise çocuk emzirme durumları göz önünde bulundurularak derslerinin günün belli saatlerine konulması suretiyle kullandırılır.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİ İZİN YÖNERGESİ (Alıntı )

Nihal EROĞLU

YÖNETİM EKİBİ
Yönetici
Tepki Skoru
25
bugün bir okulu zyaret ettim öğretmeni süt iznini kullanıyordu sözleşmeli çalışıyor arkadaş tek sınıf köy okulu ama hiç bir sıkıntı çekmeden süt iznini kullanıyor

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ben bir ilköğretim okulundayım.okul müdürüm yarım gün çalıştığım gerekçesiyle süt iznimi kullandırmıyor bana.bu haksızlık değilmii?ne yapabilirim sizce?
SÜT İZNİ: 25.02./2011 tarihinde yürürlüğe giren Torba Yasada Yapılan son değişikliği ile Memurun Süt İzni Hakkı...

657 sayılı Kanunun 104. maddesinin (d) bendinin yeni hali şu şekildedir:

“d) Kadın memura, çocuğunu emzirmesi için doğum sonrası analık izni süresinin bitim tarihinden itibaren ilk altı ayda günde üç saat, ikinci altı ayda günde birbuçuk saat süt izni verilir. Süt izninin hangi saatler arasında ve günde kaç kez kullanılacağı hususunda, kadın memurun tercihi esastır.”
Günde 1,5 saat olan süt izni süresi, ilk altı ay için günde 3 saate, ikinci altı ay için ise günde birbuçuk saate çıkarılmıştır.

Süt izninin kullanımında annenin saat seçimi hakkı vardır.

Bunun Lamı Cİmi Yoktur değerli arkadaşlar. Bu Süt izni, Bayan memurlarımızın En doğal Hakkıdır; Ama Okul İdarecilerimizden İsterken de Üslup Çok Önemli Tabii... Ağlamayana Süt Yok....:))

Tepki Skoru
0
aynı sorunu bende yaşamıştım. yarım gün çalıştığımız için süt iznimiz yokmuş ne yazıkki.

nvn

Tepki Skoru
0
İster yarım gün, ister tam gün çalışın veya öğretmen değil başka bir memur olun fark etmez.
3 saat süt izniniz var.
Eşimin müdürü bu izni engellemek istedi. karşı çıktık. Örnek dava sonucunu bulup dava açacağımı söyledim. İlçe milli eğitimde olay sonuçlandırıldı. Öğlen 1 saat karar alındı. Diğer 2 saat çıkışta olsun isteğimiz sabah olsun denildi. Tamam dedik. 2 saat sabahtan 1 saat de öğlen toplam 3 saat süt izni kullanıyor eşim.

Sizlere tavsiyem önce yazılı kanunları iyice araştırın, bulun. Sonra hakkınızı aramaktan korkmayın.

nvn

Tepki Skoru
0
Unutmadan eşim tam gün bağımsız anaokulunda çalışıyor.

Tepki Skoru
0
Pardon kılavuz.... üslüp derken! neyi kastettiğinizi anlayamadım da...Ağlamayana süt yok Üslubunuzu doğru bulmadım....süt izni için annenin yöneticiye ağlaması gerekmiyor.kanun maddesini çok güzel yazmışsınız da bu üslubu anlayamadım.Anne olmak her kadının hakkıdır ve bebeğini beslemek üzere çıkarılan kanunlarda annelik haklarını korumaya yöneliktir.ben hiçbir anne tanımıyorum ki yöneticisi izin vermediyse ya da bu konuda problem çıkardıysa kaplana dönüşmeyen.annelik duygusu ile bebeğinin aç kalmasını hiçbir anne istemez.hiçbir vicdan sahibinin de o bebeğin aç kalacağını bile bile annenin üslubundan !dolayı göz göre göre bir yavruyu annesinin sütünden mahrum bırakmaya HİÇBİR şekilde hakkı yoktur.bu bir haktır .hak lütuf edilerek verilecek bir durum değildir.Hak verilmez sayın kılavuz alınır....

Tepki Skoru
0
evet isterseniz süt iznini eğer yarım günse bebekte ilk 6 aylıksa 3 saatin yarısını sana ya sabah geç gelmenizle yada erken ayrılmakla sağlar...diğer tam günde ise kullanmanız gerek siz yoksanız okul idaresi ne iş yapar sizin yerinize bakacak nöbetçi gibi eğer bakacak öğretmen yoksa yerinize...selamlar

Tepki Skoru
0
Pardon kılavuz.... üslüp derken! neyi kastettiğinizi anlayamadım da...Ağlamayana süt yok Üslubunuzu doğru bulmadım....süt izni için annenin yöneticiye ağlaması gerekmiyor.kanun maddesini çok güzel yazmışsınız da bu üslubu anlayamadım.Anne olmak her kadının hakkıdır ve bebeğini beslemek üzere çıkarılan kanunlarda annelik haklarını korumaya yöneliktir.ben hiçbir anne tanımıyorum ki yöneticisi izin vermediyse ya da bu konuda problem çıkardıysa kaplana dönüşmeyen.annelik duygusu ile bebeğinin aç kalmasını hiçbir anne istemez.hiçbir vicdan sahibinin de o bebeğin aç kalacağını bile bile annenin üslubundan !dolayı göz göre göre bir yavruyu annesinin sütünden mahrum bırakmaya HİÇBİR şekilde hakkı yoktur.bu bir haktır .hak lütuf edilerek verilecek bir durum değildir.Hak verilmez sayın kılavuz alınır....

Değerli Hocam, Ağlamayana süt yoktur derken, şunu belirteyim öncelikle. Her şeyde üslubun önemli olduğunu belirttim. Öğretmen kardeşimiz yasal olan süt iznini isterken her zaman ki güzel üslubuna devam etmeli -. o anlamda yoksa gidip okul müdürününe yalvar yakar tabii ki değil. Hem insan onuruna, hem eğitimci kişiliğine aykırıdır bu. Yoksa farklı bri mana çıkarmayın hocam. Farkında olmadan da olsa, kurduğum cümle farklı bir yere gitti haliyle. Kusura bakmayın.

Tepki Skoru
0
ben sınıf öğretmeniyim.kızım 6 aylıkken çalışmaya başladım.(şubatta) tam gün çalışıyorum. Bir bucuk ay benim ve bebeğim için işkenceydi.müdürüm süt izni size yok dediği için iznimi kullanamdım. ama yeni yasayı inceledim.sınıf öğretmeni ve ana sınıfı öğretmeni için de süt izni var. yaklaşık bir aydır süt iznimi kullanıyorum. Öğlene kadar gidiyorum okula. şimdi doğum yapan herkese süt iznini kullanmak için ısrar etmelerini tavsiye ediyorum.
istediğinin saati alabilirsiniz.doğum izniniz bittikten sonraki 6 ay 3 saat. sonraki 6 ay da 1 buçuk saat
ısrar edin kullanın.birçok idareci yönetmeliği bilmiyor ve benm gibi magdur olan cok.

Tepki Skoru
0
Bizim okulda da 8 aylık çocuğu olan bir öğretmenimiz var. Bağımsız Anaokulu. Müdüre hanım, Sınıfçılara ve Okul Öncesi Öğretmenlerine süt izni yok dedi ben var diyorum yok diyor. Olmaması gibi bir durum değil. öncelikle olarak biz kendi hakkımızı bilmiyoruz. resmi yzıyı bilahare yükleyeceğim inş.

Tepki Skoru
0
yarım gün çalışan öğretmenin süt izni vardır.bir günde 1,5 saat fakat ekdersi kesilmektedir.ekderslerde kesilince geriye 1 ay ıcınde yanılmıyorsam 150 tl filan ekders kalıyor.Boşa çalışılmış oluyor.Ama okul mudurune saat düzenlemesi ya da devre değişikliği talep etmeniz mümkündür.(Bagımsız anaokulunda yonetıcıyım)

Tepki Skoru
0
Değerli arkadaşlari Okul öncesi öğretmenlerinin süt iznine dair yönetmeliği kanunu vardır. aşağıdaki belgelerde İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün sendikamız Türk Eğitim-Sen e verdiği cevabi yazılar ve süt izni başvuru dilekçesi vardır. Bunlara bakabilrsiniz. OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİNE TAM GÜN YARIM GÜN FARKETMEDEN mutlaka süt izni vardır. haklarımızı bilelim.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle