Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

21 yil once dondurulan spermden bir bebek dunyaya geldi

Nihal EROĞLU

YÖNETİM EKİBİ
Yönetici
Katılım
25 Nis 2006
Mesajlar
5,063
Tepki Skoru
25
Puanları
38
İngiltere'de, 21 yıl önce dondurulan spermle hamile kalan kadın, sağlıklı bir erkek bebek dünyaya getirdi. 21 yıl, bu konuda kırılmış yeni rekor oldu. Bebeğin babasının 1980'lerde henüz 17 yaşındayken testis kanseri tedavisi görmeden önce spermlerinin dondurulduğu belirtildi. Manchester'daki St. Marry Hastanesi'nden embriyolog Greg Horne, ''Bu spermin...canlı bir doğumla sonuçlanan gebeliği başlatan en yaşlı sperm olduğuna yüzde 99 eminim'' dedi. Bebeğin, 2 yıl önce dünyaya geldiği kaydedildi. Bu konunun kamuoyuna açıklanmasında 2 yıl beklenmesinin nedeni, bebeğin anne ve babasının, genç kanser hastalarına umut vermek amacıyla bu açıklamaya yeni karar vermeleri.

Spermler yaklaşık yirmi yıl boyunca; bebeğin babası evlenip, çocuk sahibi olmak isteyinceye kadar korundu. Bilim adamları, uzun süre donmuş biçimde saklandıktan sonra çözülen spermlerin DNA'larının zarar gördüğü yolundaki iddialara karşılık, saklama süresinin uzunluğuyla orantılı olarak DNA'ların bozulduğu yolunda bir veriye ulaşılmadığını kaydetti. Bilim dünyasında ''rekor kıran'' doğumun, kanser nedeniyle kısırlaşan genç erkeklerin çocuk sahibi olmasında yeni bir umut olduğu belirtiliyor
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst