Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

2007 İlkbahar (Nisan) ALES Kılavuzu

Tepki Skoru
0
2007 İlkbahar (Nisan) ALES Kılavuzu
22 Nisan 2007 tarihinde yapılacak Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) için 26 Şubat - 5 Mart 2007 tarihlerinde başvurmanız gerekmektedir.
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES):

• Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atamalarda,
• Ülkemizde lisansüstü eğitime girişte,
• Yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde,

ilgili kurumların kullanacakları puanları veren bir sınavdır.

Sınav, yılda iki kez, ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapılacaktır.

22 Nisan 2007 tarihinde yapılacak sınavın sonuçları, 2009 Haziran ayının sonuna kadar geçerli olacaktır.

Sınav, 22 Nisan 2007 tarihinde Adana, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak illeri ile Lefkoşa'da yapılacaktır. Sınav saat 09.30'da başlayacak ve her bir bölümü için cevaplama süresi 90 dakika (1,5 saat) olacaktır.

BAŞVURMA İŞLEMLERİ

ALES'e katılmak isteyen adaylardan, Türkiye'deki üniversitelerde bir lisans programından mezu olabilecek durumda bulunanlar kendi üniversitelerinden, mezun durumda bulunanlar istedikleri üniversiteden, KKTC'de oturanlar ise "Bedrettin Demirel Cad., No: 101, Lefkoşa-KKTC" adresindeki ÖSYM Temsilciliğinden 2007-ALES İlkbahar Dönemi Kılavuzu ve Başvurma Belgesinden oluşan başvuru evrakını, 2,00 YTL karşılığında 26 Şubat-5 Mart 2007 tarihleri arasında alacaklardır. Adaylar, bu kılavuzda belirtilen kurallara uygun olarak doldurdukları Başvurma Belgesi ile sınav ücretinin T.C. Ziraat Bankası Ankara Güvenevler Şubesinin 6031816-5001 nolu hesabına yatırıldığını gösteren Banka Dekontunu 5 Mart 2007 tarihi mesai bitimine kadar, mezun olmayanlar kendi üniversitelerine, mezun olanlar ise istedikleri üniversiteye onaylatarak teslim edeceklerdir.

BAŞVURMA SÜRESİ : 26 Şubat-5 Mart 2007
SINAV TARİHİ VE SAATİ : 22 Nisan 2007, 09.30
BAŞVURU EVRAKI ÜCRETİ : 2,00 YTL (Kılavuz:1,50 YTL, Satış Hizmeti Ücreti:0,50 YTL)
BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 2,00 YTL
SINAV ÜCRETİ : 40,00 YTL

[/code]2007 ilkbahar Dönemi için ALES kılavuzu için tıklayınız...

ÖSYM; 23.02.2007

Tepki Skoru
0
Rica ederim denizciğim. Denersin şansını üzme kendini.

Tepki Skoru
0
Rica ederim arkadaşlar kasmayın kendinizi olur Allahın izniyle yeterki isteyin yapamayacağınız hiçbir şey yoktur.

Tepki Skoru
0
İnşallah oda olur arkadaşım benim stresimde o zaten Allahım hepimizin yardımcısı olsun

Tepki Skoru
0
arkadaşlar çok bilgim yok les eğitmi hakkında bilgisi olan cevaplarsa bi kaç sorum var.les için geçerli puan aldık diyelim hangi üniversiteye başvurcaz bunun için ya da şöyle soruyum üniversiteler mi bildiriyor kaç puanla alınacağınış kişi sayısını falan..bi de ingilizce bilmeden de lisans üstü eğitim alabilir miyiz..ben düşünüyorum ama yaşadığım şehirde bölüm yok en yakın yer konya ya da ankara.gidiş geliş problem olur mu.Hem okul hem lüeğitim..kafam karışık yani.bilgilendirirseniz sevvinirimm..:)

Tepki Skoru
0
ataması henüz olmayan arkadaşlar inşallah en kısa zamanda atamanız yapılırda kurtuluruz şu vekil usta öğretici istilasından ne yana baksam vekil bi de çocuk gelişimi mezunları

Tepki Skoru
0
arkadaşlar 2008 veya 2009 daki ales sıvanın tarihini biliyomusunuz

Tepki Skoru
0
Ales tarihini ÖSYM deki Sınav Takvimi bölümünden takip edebilirsiniz. Ayrıca 2009 sınav takvimi şu an yok. 2008 Sonbahar Dönemi Ales ise 16.11.2008 tarihinde yapılacaktır.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle