Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

10 KASIM AÇILIŞ KONUŞMASI :

Katılım
3 Eki 2006
Mesajlar
2
Tepki Skoru
0
Puanları
0
DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ, SEVGİLİ ÖĞRENCİLER ,KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM
Bu gün burada ulu önder Atatürk’ümüzün 68. ölüm yıldönümünü anmak için bir araya geldik
Bugünümüz ve hatta yakın geleceğimiz açısından bakıldığında, Atatürkçülüğü yalnızca Türk toplumu için değil, bütün dünya toplumlarının barış ve birlik içinde yaşamalarının temel koşulu olduğu bugün daha iyi anlaşılmaktadır. Türk Milletine benzer yapısal özellik gösteren topluluklar, aklın ve bilimsel düşüncenin gereği olan bu ilkeleri kendi ülkelerinde halen uygulayarak dünyanın en gelişmiş ülkeleri durumuna gelebilmiştir.
Ben sizlere bu gün Atatürk’ü anlatmayacağım çünkü hepimiz Atatürk’ü tanıyoruz. Devrimlerini , katıldığı savaşları,hayatını artık özümsedik. Ben sizlere bugün Atatürkü ataürkün kendi özdeyişleri ile anlatacağım inanıyorum ki yüreğimizde büyüyüp giden bu değerli kurtarıcının ne kadar mütevazi, ne kadar halkına düşkün ,ne kadar çalışkan olduğu daha iyi kavranacaktır.
Atatürk diyorki: İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!
Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir.
Benim, Türk milleti için yapmak istediklerim ve başarmaya çalıştıklarım ortadadır. Benden sonra, beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevî mirasçılarım olurlar.
Bir zamanlar gelir, beni unutmak veya unutturmak isteyen gayretler belirebilir. Fikirlerini inkâr edenler ve beni yerenler çıkabilir. Hatta bunlar, benim yakın bildiğim ve inandıklarım arasından bile olabilir. Fakat, ektiğimiz tohumlar o kadar özlü ve kuvvetlidirler ki bu fikirler, Hint'ten, Mısır'dan döner dolaşır gene gelir, verimli neticeleri kalpleri doldurur.
Seni unutmadık unutmayacağız Unutturmayacağız Rahat uyu atam Ruhun şad olsun……..
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst