Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Zor doğum da başıma gelenler

Tepki Skoru
0
merhabalar
öğretmen değilim, daha önce de sizlerle idim .uzun zaman dır girmemiştim.
neyse asıl görevim ebelik ti ,9 yıl kadar bu mesleği yaptım ,şu an branşlaştım ve diyabet eğitim hemşireliği yapıyorum.
size ebe olduğum zaman başımdan geçen bana göre ilginç bir olayı anlatmak istedim...
doğuda görev yapıyorum yol yok araba yok ...gerçekten mahrumiyetin diz boyu olduğu bir yer de çalışıyorum ,urfanın bir köyü..
doğum için çağırdılar at arabası ile ,eşimle beraber gittik ,zavallı eşim.. benn doğum olayını gerçekleştırene kadar dışarda beklerdi ..annenin 7. doğumu ve bana yardım eden genç bir kız var kadının kızı olduğunu daha sonra anladım ,türkçe bilmiyorlardı ,zor iletişim kuruyordum 7. doğum kolay olur zannettim ,ama yanıldığımı daha sonra anladım, çoçuk çıkımda göüyorum fakat bır turlu gelmıyor, o kadar zorda kaldım ki aslında gayet başarılı biriyim, olmuyor ...urfa merkeze göndermek istesem araba yok.. saatler geçti artık tüm ümüdüm kesıldı ne olur sa olsun araba bulmaya çalışın dedim... saatler bana o kadar uzun geldiki neyse uzatmayayım çocuk kesin öldü diyorum kendi kendime ...derken arabanın ışığı görundü ...oh derken bebek elime doğdu )) ve o kadar da güzeldiki anllatamam hiç bir şeyi de yok tu çok sevinmiştim ölmediğine ....öldürmeyeni allah öldürmüyor derler ya gerçekten de öyle imiş
ve hiç bir şey olmadı o bebeğe
ama aynı duyguları ordunun bir ilçesin de görev yaparken yaptırmak zorunda kaldığım ilk doğumda yaşayamadım... bur da da doğanın acizliğine maruz kaldık yollar 9 gün kardan dolayı kapalı kaldığı insanların yürürken donma tehlikesi yaşadığı bir dönem de komşunun bebeğinin doğumunu yaptırdım ve ilk doğum olduğu için zor doğdu zor doğuma bağlı çocukda beyın gelişemedi şu an zekası yerınde değil incelemelerde doktorlara sorun zor doğumla alakalımı imiş dedim ,doktorlar ;onla alakası yok demişler ,ama benim içim ..öyle demiyor.kendimi suçlu hissetmiyorum ,elimde olan bir durum yok tu... yine de hava iyi olsa ve merkezde yapsa belki diyorum içimden...

Tepki Skoru
0
malesef imkansızlıklar bazen istemediğimiz üzücü sonuçlar doğurabiliryor. ama öenmli olan yaptığımız işi gerçekten severek ve hakkını vererek yapmak. sizde elinizden gelenleri yapmışsınız. ama lede olmayan sebeplerden dolayıda kendinizi sorumlu hissetmeyin....

Tepki Skoru
0
çok güzel bir hikaye miş....arkadaşımında dediği gibi imkansızlıklar bazen bizi üzüyo ama nasip işte :):):)

Tepki Skoru
0
siz bence elinizden geleni yapmışsınız...biraz da nasip böyle işler ya da kader!!kendinizi suçlu hissetmeyin bence..

Tepki Skoru
0
elinizden geleni yaptığınızı düşünüyorum.imkansızlar malesef çok acı hatıraları yaşatıyor insanlara:( çok ta söyleyecek bişi bulamıyorum.gerçekten çok üzücü bi olay..

Tepki Skoru
0
kesinlikle katılıyorum bunlar nasip kader baksanıza öldürmeyen allah öldürmüyor işte tamamen alın yazı denilen şey bu olmalı...

Tepki Skoru
0
kader sonuçta sizinle ilgisi yok bence kendinizi çok da suçlamayın

Tepki Skoru
0
Süheyla Hanım herşeyde bi hayır vardır derler.belki siz orda olmasaydınız hem bebek hemde anne ölecekti.sen yeteri kadar tedbir almışsın ama unutmaki taktir ALLAH'ın...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle