Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLAR

Tepki Skoru
0
ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARIN GENEL ÖZELLİKLERİ
ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLARIN GELİŞİMİ HANGİ ZEKA DÜZEYİNDE OLURSA OLSUN NORMAL ÇOCUKLARDAN FARKLIDIR.ANCAK GELİŞİM İHTIYAÇLARI ONLARINKİNDEN FARKLI DEĞİLDİR.
ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUKLAR AKRANLARINA GÖRE;
*AKADEMİK KAVRAMLARI GEÇ VE GÜÇ ÖĞRENİRLER.
*DİKKAT SÜRELERİ KISA VE DAĞINIKTIR.
*İLGİLERİ KISA SÜRELİDİR.
*GENELLEME YAPAMAZLAR.
*KONUŞMAYA GEÇ BAŞLARLAR.
*ZAMAN KAVRAMI ÇOK GEÇ VE GÜÇ GELİŞİR.
*SOYUT TERİM TANIM VEKAVRAMLARI ÇOK GEÇ VE GÜÇ ANLAR.
*YENİ DURUMLARA UYMADA ZORLUK ÇEKERLER.
*YAKIN ŞEYLERE İLGİ DUYAR,UZAK GELECEKLE IİLGİLENMEZLER.
*KENDİLERİNDEN KÜÇÜK BİREYLERLE İLİŞKİ KURUP OYNAMAYI TERCİH EDERLER.
*GÖRDÜKLERİ DUYDUKLARI ŞEYLERİ ÇABUK UNUTURLAR.BELLEKLERİ ZAYIFTIR.
*DUYGU VE DÜŞÜNCELERİNİ AÇIK VE BAĞIMSIZ OLARAK İFADE EDEMEZLER.

Tepki Skoru
0
ögretmenliğimi begendin mi? gerçi bir kaç dakikalık tecrübeydi ama olsun seni anlamaya yeti.

Tepki Skoru
0
uzaylı kım yazdığını anlayamadım ama evet umıdekes zor ama güsel iş.onlarla gülmek bişeyler paylaşmak gerçekten güsel

Tepki Skoru
0
bende rehabilitasyon merkezinde çalışıyorum. bu siteye iyiki üye olmuşum:)

Tepki Skoru
0
tşkler baran desteğin için,nurcan merkezını yazarmısın çalıştığımız kurum sayfasına

Tepki Skoru
0
zihinsel engelli çocuklarla ilgilenmek çok zevkli bir işşş. iyiki çocuk gelişimcisiyimmmm

Tepki Skoru
0
bende çocuk gelişimi öğrencisiyim fakat bizim bölümde özel eğitimm olmadığı için giremiyorum bu dala fakat ünw. de inş böyle bir imkanım olursa özel eğitim sınavlarına giricemm.....

Tepki Skoru
0
hiçbir sınava gerek yok okulunu bıtır ve çalışmak istersen özel eğitim merkezlerine gir bence yapabıleceğine inanıyorsan tabıkı

Tepki Skoru
0
tabiki inanıyorum onlarla gurur duyuyorum ama sınavsız olsa düşük bir mitar taleb edicekler bana değil mi?

Tepki Skoru
0
:36_15_4:inanın 0-6 yaş çocuklarıyla nasıl mıtlu olabliyorsam onlarla da mutlyum

Tepki Skoru
0
açılçası ben zihinsel engellilerle çalışmayı çok istiyorum

Tepki Skoru
0
Çocuk GelİŞİmİ Ve EĞİtİmİ Okudysaniz HİÇte DÜŞÜk Miktar Talep Etmezler Emin Olun SonuÇta Lİsans Mezunusunuz Sinava Gerek Yok Zaten Öyle Bir Sinavda Yokkİ HİzmetİÇİ Seminer Var O Da Ne Ki Zaten Gerek Yok Ok İstediĞiniz An ÇaliŞmaya BaŞlayin Hatta Antep Civarindaysaniz Gelin Birlikte ÇaliŞalim :)

Tepki Skoru
0
bende özel eğitimci olmak istiyorum ama okulöncesi öğretmeniyim şu an araştırıyorum

Tepki Skoru
0
bende okul oncesi öğretmenıyım bır ozel egıtım merkezınde calısmaya basladım yapabılırsın

Tepki Skoru
0
bende pişmanım özel eğitim okumadığım için ama anladığımda gec değilde üniv 1 deydım yenıden sınava hazırlanmayı gözüm kesmedı kalktım gönüllü öğretmenlıkle başladım 4 yıl hemde sonra küçük adımlar derken çalışmaya başladım rehabılıtasyonda sonra gelsın kongreler semınerler dedığım gibi şu an kurum sahıbıyım ama halen zaman zaman eksıklığını yaşıyorum yınede özel eğitimin kendı alanından çıksaydım keşke keşke keşke

Tepki Skoru
0
slm ben sema okulöncesi öğretmenıyım mesleğimi çok sevıyorum bu yıl rehabilitasyon da çalışmak istiyorum ama orda ki bulunan öğrencilerin eğitimiyle ilgili aldığımız ön bilgi sınırlı olduğundan katkımın olmayacağını düşündüğüm için cekinıyorum.bu konuda eğitim almış arkadaşlardan ve bu kurumlarda çalışan arkadaşlara soruyorum bir okul öncesi öğretmeni olarak butur özel çocuklara eğitim vermede ne kadar faydalı olabilim yada olabilirmıyız.

Tepki Skoru
0
sema öğretmenim; bu işi, işin içindeyken çok daha iyi öğreniyorsun ve çok büyük zevk alıyorsun. bu yüzden eğer kararlıysan, gerçekten istiyorsan elbette yapabilir, faydalı olabilirsin. önce gerçekten istediğine emin ol ve çalışacağın kurumu iyi seç. iyice düşün ve araştır. kolay gelsin.

Tepki Skoru
0
slm bende özel egitim merkezinde gözlem yaptım ve çok güzel birşey çocuklarla ilgilenmek ve bu çocukların yardıma ihtiyaçları varsa

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle