Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

YÖNETMELİKTEKİ DEĞİŞİKLİKLERİN GÖZ ARDI EDİLMESİ

Tepki Skoru
0
1) İlköğretim okuluna bağlı anasınıfında okul öncesi eğitim öğretmeniyim.2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında 22 öğrenci kaydı olması nedeniyle Okulumda tek bir anasınıfı açıldı.Normal öğretim yapan bir okulda anasınıfında ikili ve yarım gün eğitim yapılması esastır diye biliyoruz.Ancak ilçemizde 3 İlköğretim okulunun Anasınıfında, yönetmelikte açıkça belirtildiği halde, değişiklik göz ardı edilerek normal öğretim yapılmakta, okul müdürüm bu okulları örnek göstererek normal öğretim yapılması konusunda ısrar edebilir mi?. Okulda tek bir Anasınıfı olmasından ve Okul saatlerine uyması açısından kesintisiz 50 dakikalık 6 ders saati yapmak koşuluyla 8.30-13.30 ya da 9.00-14.00 10.00-15.00 gibi çalışma saatlerinde değişiklik yapılabilir mi?
2)Normal öğretim yaptığım taktirde okulda fazladan yaptığım her ders için ücretim ödenir mi? Çocuklar küçük olduğu, eve gidip gelmede çeşitli sıkıntılarla karşılaşılacağı için öğle yemek saatlerinde de çocuklarla olmak zorundayım. Sınıf öğretmeni her ders sonrası 15 dakika tenefüsünü, öğlen 1 saat yemek arasını verirken anasınıfı öğretmeninin kesintisiz ve üstelikte günlük görevi olan 6 ders saatinden fazla ders yaparak normal öğretim yapması ne kadar adildir?
3)Bütün öğrencilerinin saat 15.00 de dersten çıktığı bir okulda anasınıfının sabahtan yarım gün eğitim değil de, öğleden sonra 12.00;17.00 saatleri arasında, okulda sadece idarecilerin kaldığı saatlerde yarım gün eğitim yapması uygun mudur?

su2

Tepki Skoru
0
denisse arkadaşıma katılıyorum.Bunu üst maakmlara bildirmeniz gerek.Müfettişler bu konuda çok hassas ve müdürünüz ceza alabilir.Fazla dursanız bile yönetmelik gereği ücretiniz ödenmez.
Bence sabah eğitim verme şansınız var ise sabahcı olmanız mantıklı...Ancak iki sınıf olunca mecbur bir sabahcı bir öğlenci olacak

Tepki Skoru
0
Bu Milli Eğitimi bir türlü çözemedim, ne biçim şeyler bunlar. Bir yönetmelik uygulanmayacaksa, neden hazırlanıyor?

Hep birileri ezilmeli mi?

Tepki Skoru
0
kesinlikle yarım gün olacak diye bütün okullara yazı gelidi başka okulların yanlış yapması sizinde aynı yanlışı yapmanızı gerektirmez okul müdürünüze çıkan yazıyı internetten bulup gösterebilirsiniz kimse bu konudda sizi zorlayamaz bence normal eğitim yapan okullar hakkında soruşturma yapılabilir çünkü kesinlikle bu yazıya uyulacaktır deniliyor ayrıca bu farklı bir konu ama o.ö.öğretmenlerine kıyafat serbestliği geldi yani eşofman giyinip okula gidebilirsiniz.

Tepki Skoru
0
Bizde sabah 08.30-13:30 arası uygulama yapılan ilçemizde saatlerimiz Giriş 08:45-12.00(ÖĞLE YEMEĞİ MOLASI) 13.30-15:30 Çıkış olmak üzere değiştirilmeye kalkılıyor.Gerekçe de(27.10.2007 tarihli yönergeymiş.Diyorki;(Ana sınıflarında ikili eğitim esastır.Ancak,normal öğretim yapılan ve ikinci grup oluşturacak sayıda çocuk bulunmayan okullarda okulun öğretim şekline uygun olarak ta eğitim yapılabilir)Bizim okulumuz da biz iki anasınıfı şubesiyiz. Yani ikinci grubu oluşturmuşuz.İkimizde 08:30-13.30 arası eğitim yapıyoruz ve sınıflarımızda ayrı,ikimizinde toplam 42 öğrencisi var.Tüm ilçede de 2 senedir bu yarım gün uygulaması varken şimdi bizi okulda1.5 saat daha fazla tutmaya hakları varmı?Arkadaşlarımın çoğu isyanda ve milli eğitim bizi bakıcı olarak nitelendiriyor.Bileniniz varsa yardım edip bir akıl verin.Ne yapalım ki bu uygulamayı durduralım?:ggggdw:

Tepki Skoru
0
Bizde sabah 08.30-13:30 arası uygulama yapılan ilçemizde saatlerimiz Giriş 08:45-12.00(ÖĞLE YEMEĞİ MOLASI) 13.30-15:30 Çıkış olmak üzere değiştirilmeye kalkılıyor.Gerekçe de(27.10.2007 tarihli yönergeymiş.Diyorki;(Ana sınıflarında ikili eğitim esastır.Ancak,normal öğretim yapılan ve ikinci grup oluşturacak sayıda çocuk bulunmayan okullarda okulun öğretim şekline uygun olarak ta eğitim yapılabilir)Bizim okulumuz da biz iki anasınıfı şubesiyiz. Yani ikinci grubu oluşturmuşuz.İkimizde 08:30-13.30 arası eğitim yapıyoruz ve sınıflarımızda ayrı,ikimizinde toplam 42 öğrencisi var.Tüm ilçede de 2 senedir bu yarım gün uygulaması varken şimdi bizi okulda1.5 saat daha fazla tutmaya hakları varmı?Arkadaşlarımın çoğu isyanda ve milli eğitim bizi bakıcı olarak nitelendiriyor.Bileniniz varsa yardım edip bir akıl verin.Ne yapalım ki bu uygulamayı durduralım?:ggggdw:
Kesinlikle yarım gün olacak diye gönderilen yazıyı biz bulamadık.Nasıl bulacağımızı bileniniz yardım etsin.Bu hafta bu konuyu halletmemiz gerekiyor.Tam da okulların kapanmasına sayılı günler kala sizce bu değişiklik mantıklımı?

Tepki Skoru
0
kesinlikle yarım gün olacak diye bütün okullara yazı gelidi başka okulların yanlış yapması sizinde aynı yanlışı yapmanızı gerektirmez okul müdürünüze çıkan yazıyı internetten bulup gösterebilirsiniz kimse bu konudda sizi zorlayamaz bence normal eğitim yapan okullar hakkında soruşturma yapılabilir çünkü kesinlikle bu yazıya uyulacaktır deniliyor ayrıca bu farklı bir konu ama o.ö.öğretmenlerine kıyafat serbestliği geldi yani eşofman giyinip okula gidebilirsiniz.
Arkadaşım bu yazıyı bulamadık.Yardımcı olurmusun?

Tepki Skoru
0
değişen yönetmeliğe göre mudur öğretmen ve velilerin alacağı ortak karar esastır velileriniz bu uygulamaya karşı çıkrsa mudur tek başına karar alamas.yazı hangi tarihe ait bilmiorum ama uzun surede çocukların okuldan bıktığını sölersenis sanırım işe yarar

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle