Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Yıllık Plan Değerlendirmesi

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar her ayın sonunda yıllık plan değerlendirmesi yapılıyor(muş) :D Mümkünse örnek yollayabilir misiniz? teşekkürler şimdiden...
:36_3_12:

Tepki Skoru
0
yaaa:( kimse yapmıyor sanırım:( neden herşeyi yapmak zorundayız biz yaa:(

Tepki Skoru
0
:36_13_3:haklısın arkadaşım araştıralım.bende hiç yapmadım ama idare istiyo işte.şimdi forumdaki arkadaşlarımda kaynak yoksa yazacaklarına eminim bir örnek..hadi arkadaşlar:
BİRİMİZ HEPİMİZ,HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN
Değerlendirmeleri değerlendirelim.:36_3_12:

Tepki Skoru
0
canım süpersin çok sağol anladım:) emin değildim o yüzden sordum açıklaman için teşekkürler tekrar....

Tepki Skoru
0
acaba bu yıllık plan değerlendirmesini nereye yazıyorsunuz yıllık planlar önceden yapıldığından sonradan kalemlemi yazıyorsunuz ayrı mı tutuluyor valla benim kafam çok karıştı bırada bir sürü şeyi doldurma ile ilgili tartışmalar var ben öğretmenliğe başlarsam ne yapacağım ya çok iş vra galiba ve doğru dürüst ne yapacağımızı söyleyende yok galiba

Tepki Skoru
0
saol selda ben en iisi bir program kitabı alıp okumaya başlayım program kitabını sadece meb den mi alınıyor yoksa kırtasiyelerde bulabilirmiyim.derya sen nerden aldın

Tepki Skoru
0
arkadaşlar deryanın konusuna ek olarak-davranış değerlendirme formlarını nereden aldınız??

Tepki Skoru
0
selda arkadaşım evet onu soruyordum,yardımın için teşekkür ederim:)

Tepki Skoru
0
ARKADAŞLAR YILLIK PLAN DEĞERLENDİRMESİNİ HER AY İÇİN BU ŞEKİLDE HAZIRLIYORUM.
SEVGİLER...
EYLÜL AYI DEĞERLENDİRME

Eylül ayında; yıllık çalışma planına alınan veli toplantısı yapılmış,çocukların eksik malzemeleri tamamlanmıştır.Ayrıca çocukların kilo-boy ölçümleri yapılmıştır.Plana alınan etkinlikler ve kavramlar uygulanmıştır., Sayı kavramında , 1 rakamı, 1’den 9’ a kadar tanıma ; renk kavramında ana – ara renkler ; şekil kavramında da kenar-köşe çeşitli etkinliklerle verilmiştir.
Eylül ayı boyunca hazırlanan günlük planlarda da, yıllık plan rehber alınmış; kavramlar, özel gün ve haftalar (ilk öğretim haftası), sınıfın hazır bulunuşluk düzeyi, gerekli materyallerin temini, ilgi ve istekleri ,dikkat süreleri gibi konular göz önünde tutularak hazırlanmış ve uygulanmıştır.
Ay boyunca, tüm gelişim alanlarına yönelik çalışmalar yapılarak , kendilerine olan güvenlerini geliştirmeye , dili etkili bir şekilde kullanmaya,tüm kas becerilerini arttırmaya,kavram bilgileri edindirmeye ve olumlu davranış değişiklileri kazandırmaya yönelik çalışmalar yapılmıştır.
Öğretmen, velilerle sürekli iletişim içinde olmuş,doğru davranış değişiklikleri ve anne- baba yaklaşımları konusunda velilere rehberlik ederek ailenin eğitime katılımı desteklenmiştir.Ayrıca evlere de velileri bilgilendirici anne-baba eğitim çalışmaları ile ilgili dökümanlar gönderilerek ,olumlu anne-baba- okul gelişim süreçleri hızlandırılmıştır.
Eylül ayında , çocuklarda olumlu davranış değişikliklerinin hızla geliştiği gözlenmiştir.Plana alınan tüm etkinlikler de uygulanmıştır.Uygulanamayan etkinlikler günlük planların değerlendirme bölümünde belirtilmiştir.
Ayrıca;sınıftaki çocukların bireysel ve grup olarak etkinliklere katılma durumlarının değerlendirilmesi, programdaki etkinliklerin düzeyinin ,gruptaki çocukların gelişim düzeylerine ve bireysel özelliklerine uygunluğunun değerlendirilmesi, çocukların gelişimsel özelliklerinin ve isteklerinin dikkate alınarak ,gözlenip değerlendirilmesi gibi ölçütler de, günlük planların değerlendirme bölümünde belirtilmiştir.

Eylül ayı değerlendirme formu hazırlanmıştır.

SINIF ÖĞRETMNENİ
İLKNUR CENGİZ

Tepki Skoru
0
teşekkürler güzelde hazırlamışsın maşallah biraz örnekleride çoğaltıvarsaydın bir kaç ay daha fena olmazdı hani

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ekim ayı yıllık planı değerlendirme örneklerini gönderirmisiniz

Tepki Skoru
0
ilknur hanım diğer ayların yıllık plan değerlendirmelerini gönderirseniz çok sevinirim.bize bu hafta müfettiş geliyor acil

Tepki Skoru
0
ay ay yıllık plan değerlendirmeme örneği olan arkadaş varsa yazarsa çok sevinirim ne kadar çok örnek olursa o kadar iyi olur şimdiden teşekkürler

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle