Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Yıl Sonu Sergisi

Tepki Skoru
0
MERHABA.Bu siteye alışmak çok kolay olmayacak.Neyse ben yıl sonunda sergi yapıca.Velilerimin gözüne hitap etmesini istiyorum.Önerilerinizi bekliyorum

Tepki Skoru
0
evet arkadaşım bende yıl sonu sergisi yapacağım.ben her sene okulumuzun çok amaçlı salonunda yapıyorum.Siyah fon kartonları üzerine çocukların etkinliklerini muntazam bir şekilde yapıştırırsan hoş olur.

Tepki Skoru
0
evet arkadaşım bende yıl sonu sergisi yapacağım.ben her sene okulumuzun çok amaçlı salonunda yapıyorum.Siyah fon kartonları üzerine çocukların etkinliklerini muntazam bir şekilde yapıştırırsan hoş olur

Tepki Skoru
0
biz okulumuzda kokteyl şeklinde yapacağız, duvarları siyah çarşaflar ile kaplayacağız yaptığımız etkinlikleri sergileyeceğiz naydogdu arkadaşıma katılıyorum siyah fon üzerinde çok güzel görünüyor....

Tepki Skoru
0
sergi hakkındaki düşüncelerinizden dolayı tşkler. bir de yıl sonu gösterisi için ne yapılabilir. önceki yıllarda güzel bir ront veya oyun uyguylayan arkadaşlar yok mu.

Tepki Skoru
0
Biz sergi için öğrencilerin çalışmalarını renkli fon kartonlarına yapıştırarak kartonların kenarlarını tırtıklı kesen makaslarla kestik.Üç boyutlu çalışmaları masalara koyduk.Yıl sonu gösterisi için Barış Manço' nun Arkadaşım Eşek, Sefai Acay'ın Ezgi Yumağı kasetinden Kaptan Amca adlı şarkıların sözlerine uygun hareketler uygulayarak ront çalısması yapabilirsin.

Tepki Skoru
0
Yıl sonu gösterisinde mehter marşı ile mehter takımı oluşturursun.Çocuklar kostümlerle bir sağa bir sola dönerler.Güzel oluyo.Ayrıca hadise nin şarkısı ile çocuklara defile yaptırabilirsin.Nasrettin hocanın bir fıkrasını canlandırabilirler.

Tepki Skoru
0
bugün başka bir okulun sergisine gittim.Tüm velilere çocuklarla birlikte proje çalışması oluşturma görevi verilmiş ve ortaya güzel şeyler çıkmış.Bazıları çocukları aşan projelerdi ama sonuçta birlikte birşeyler yapmışlar,güzeldi..

Tepki Skoru
0
ben dün yıl sonu gösterimi yaptım çok güzel oldu.2 bölüm halinde uyguladım.ilk bölümde elbiselerim rondu,bak bir varmış bir yokmuş,2 tane espirili konuşma(kendim oluşturdum),arkadaşım eşek,küçük asker-küçük ayşe,koro çıkardım(çok çalışkan olmalıyız,oynaya oynaya gelin çocuklar)sonra 1. bölüm bitti.bu bölümde arka fona ağaçlar çiçekler kuşlar... hazırladık.2. bölümde 3 tane anne şiiri ve benim annem şarkısı.fonda 2 tane kalp ve ortasına anne silüeti yaptık.daha önce hazırladığımız anneler günü kartı ve karanfilleri de şarkı bitiminde annelere verdik.benim çocuklarımın yaşı küçük en büyüğü dört buçuk yaşında eğer öğrencilerinizin yaşı daha büyükse daha iyisi olabilir.sonlara doğru kopmalar oldu ama çok doğallardı.

Tepki Skoru
0
Yıl sonu sergileri ve çalışmaları için öyle güzel şeyler yapmışsınız ki hepinizin ellerine sağlık.Herşeye rağmen biz bu mesleği ve çocukları seviyoruz.

Tepki Skoru
0
bizim okulda kermesle birlikte anasınıfınında etkinlikleri sergilenecek nasıl yapılacağı henüz belli değil

ayrıca ben 23 nisanda barış mançonun el salla ve kara sevda şarkılarıla bir ront çalışması hazırladım

ama yıl sonunda ne hazırlayacağımı bende bilemiyorum :(

Tepki Skoru
0
merhaba zerrin
dans olarak; basit figürlü ponpon dansı ,palyaço dansı olabılır.ben geçen sene eurovıson şarkısının dansını yaptırmıştım fecı beğenılmıştı.bu sene bıle tekrar yaptırmamı istedıler.eğer yaş grubun uygunsa kızlardan bır grup oluşturarak sertab erenerın eurovısıonu kazandıgı şarkı ıle onların sahnede yaptıkları dansa sende bırşeyler katarak yaptırabılırsın(bu arada ordakı kurdelaya sarılıp dönmelerı vs.ıle yapılan kısım harıka oluyor) rond olark nasrettın hocanın ''parayı veren düdüğü çalar'' adlı fıkrayı canandırabılırsın.bunu bıraz gunumuze uydurabılırsın....yada çocukların gunluk hayatlarını içeren rondlar yazıp uygulayabılırsın...yaş grubun uyarsa mavı dev adlı rondu yaptırabılırsın....

şiddetle tavsıye edıyorum arkadaşlar. morpanın muzıklı oyun cd sı var.içerisinde hem rond hemde şarkılar var.ıçerıgı çok guzel,her tür konuya yer verilmiş...... şimdilik aklıma gelenler,umarım yardımcı olabılırım....:)

Tepki Skoru
0
BEN ANNELER GÜNÜ EĞLENCESİNİ YAPIYORUM. PİKNİK HAVASINDA OLACAK PROGRAMA YIL SONU GÖSTERİSİ GİBİ OLACAK.
SERGİMİZ DE; SALONUN ÖNÜNDE MASALAR HAZIR ŞEKİLDE İŞ EĞİTİMİ DERSİNİN ÜRÜNLERİ SERGİLENİYOR.HAZİRAN 1 GİBİ BENDE SINIFIMIN ŞAHANE RESİMLERİ VE ETKİNLİKLERİNİ SERGİLEYECEĞİM. İNŞALLAH!
MUSTİ_250 HABER VERİRİM. DAVET EDERİM!

Tepki Skoru
0
ben ilköğretim okulunda çalışıyorum yani anasıfında 5-6 yaş gurubu. ayrıca çalıştığım yerde küçük bir belde maddi olanakları kısıtlı hatta bu yüzden 23 nisandaki kıyafetlerini yıl sonundada giyecekler :(
yıl sonu etkinlikleri için yapılan öğretmenler günü toplantısında müdür bey anasıfının 23 nisandaki gibi müzikli bir ront gösterisi yapmasını istedi..
yardımcı olduğun için teşekkürler

Tepki Skoru
0
merhaba zerrin ,
malesef günümüz şartlarında ,okullardaki maddi olanaklar eşit düzeyde değil...adil olmayan olanak ve imkanlarda durumu zorlaştırıcı bir unsur.ben özel bir okulda çalışıyorum ,zaman zaman aynı sıkıntıyı bizde yaşıyoruz.ama önemli olan eldeki imkanları kullanabılmek...bu açıdan senı kutlarım,başarılar...

Tepki Skoru
0
zerrin85' Alıntı:
bizim okulda kermesle birlikte anasınıfınında etkinlikleri sergilenecek nasıl yapılacağı henüz belli değil

ayrıca ben 23 nisanda barış mançonun el salla ve kara sevda şarkılarıla bir ront çalışması hazırladım

barış manço nun el salla şarkısını nasıl ront yaptın biraz anlatabilir misin?şimdiden saol

Tepki Skoru
0
güzel bir müzik eşliğinde ponponlarla basit hareketler yaptırabilirsin.

Tepki Skoru
0
guldennn' Alıntı:
zerrin85' Alıntı:

barış manço nun el salla şarkısını nasıl ront yaptın biraz anlatabilir misin?şimdiden saol
ben ponponlarla yaptırmdım fakat mendillede olabilir şarkının sözlerine göre yaptırdım mesla büyükler kös kös otururken adam oluvermiş çocuklar derken çocuklar çömelip ayağa kalktılar vs kınalar yakalım elimize derken ellerini delisin der gibi salladılar 2. bölümünde (şuan şarkı aklıma gelmiyo) kızlar oturdu erkekler etraflarında döndüler ve hayırdır inşallah kızlar deyince kalktılar ve söz kısmındada 1 kız 1 erkek ortada konuşmayı taklit ettiler (ez beni süz beni.....) nakaratı da el sallarken elleriyle kol salla derkende kollarını iyice yukarıya kaldırarak yaptılar vb
umarım yardımcı olmuşumdur

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.