Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Yardımcı olursanız çoook sevinirim konum geometrik şekiller..

Tepki Skoru
0
merhaba ben selda okul önc öğrtmnlği 2 sınıf öğrencisiyim.matematik öğretimi dersi alıyorum konum ise geometrik şekiller.bu konuyu etkinliklerle sınıfa anlatmam lazım.benim bulduğum etkinlikler içime cok fazla sinmedi çünkü benimle aynı konuyu paylasan arkadaslarım oldukça iyilerdi.bildiğiniz etkinlikleri paylaşırsanız cok sevinirim.şimdiden tesekkürler...................

Tepki Skoru
0
sınıf arkadaslarıma oynatacağım bi oyun alabilir ya da mesela üçgen cocuklara nasıl öğretilir nasıl yönergeler verilir böyle seyler...ben yapıştırmalı etkinlikler buldum ama sadece bunlarla geçiştirmek istemiyorum.ilgilendiğiniz için cok tesekkürler;)

Tepki Skoru
0
benim bi arkadaşım yapboz şeklinde bişiler hazırlamış. mesela bi kartona (mukavvaya) ev çizmiş ama üçgen olan çatısı yok. fakat üçgen yapışması gereken yer belli.yani oraya şu cırtcırtlar oluo ya ondan koymuş.başka bi kartona araba çizmiş. yuvarlak olan tekerlekleri yok... böyle bir sürü kartonlar (daha doğrusu mukavvalar) yapmış. çocuk buraya hangi şekil gelmesi gerekiosa bulup,onu yapıştırıo.sonra bunları kkırtasiyeye spirallettirmiş. ama mukawwaları küçük yapma.kocaman olsun.
hoca baya beğenmişti.
yaa anlatamadım galiba ama:(

Tepki Skoru
0
anladım ya cok güzel bi fikir! güselce çizerm ben süper olur.tesekkürler tekrar ben daha basit yapıstrmalar düşünmüştm..

Tepki Skoru
0
oyun oynatabilirsin mesela.. şimdi kare olalım hadii veya daire olalım şeklinde..ben yaptırıyorum okulda güzel oluyor:)

Tepki Skoru
0
bi tane oyun buldum sekiller kesip sınıfın cesitli köselerine yere koyuyosun.müzik baslayınca,kareleri ya da üçgenleri bulup üzerine gelmelerini istiyosun müzik bitene kadar süre var.ne dersiniz olur mu sizce?

Tepki Skoru
0
Bu etkinlikte olur bide kaç tane geometrik şekli vericeksen osayıda sepet hazırlayıp sepetlerin üzerine kare üçgen vs..şekillerinin resimlerini yapıştırıp,çocukları sepet sayısı kadar gruba ayırarak her gruba temsil ettiği şekli sınıfın içindeki mateyallerden seçip bularak sepete doldrumalarını isteyebilirisin.Müzik eşliğinde belli bir süre verip toplayabildikleri kadar materyali sepetlere doldurduktan sonra sepetleri tek tek boşaltıp saydırabilirsin... Aklıma bu geldi umarım işine yarar Selda cım:)

Tepki Skoru
0
bu da güzel bi oyun olur.en az 3 etkinlik yapmayı düşünüyorum
cook tesekkürler rahatladım bayramdan uygulayacağm sınıfta yardımlarınız için tekrar sağolun..

Tepki Skoru
0
benimde konum geometrik şekillerdi ben ilk tanıtmakla başlamıştım işte üçgenin üç köşesi var köşeleri gösteriyorsun karenin dört köşesi var dikdörtgenin yine aynı şekilde dört köşesi var ama burada kareyle dikdörtgeni karıştırmamaları için arasındaki farkı söylüyorsun özellikle belirtiyorsun dikdörtgenin karşılıklı kenarların birbirine eşit olduğunu daireyi yuvarlak olarak tanıtıyorsun.
etkinlik olarakta önceden hazırladığım daire, kare, dikdörtgen ve üçgen kuklaları kullandım. (şekilleri kestikten sonra şekillere surat yaptım renkli kartonlardan, birde tutacak yerini ayarladım ) bu kuklaları alarak onları konuşturdum onlardan çevrelerinde bu şekillere benzer nesnelerle ilgili konuşmalarını istedim örnekler istedim. birde kedi çizdim geometrik şekillerden sınıftan teker teker bu şekilere uygun yerlere parçaları yapıştırmalarını istedim
inşallah anlatabilmişimdir kolay gelsin sana

Tepki Skoru
0
arkadaşım benim bu konuyla ilgili alman bir profesörün yaptığı sunum aklıma geldi. yapı marketlerde satılan oklava şeklinde çubuklar var. bunları 5-6 cm uzunluğunda ince bir hortumla birleştiriyorsun. hortum elastik olduğu için çubuklarla her şekli oluşturabiliyorsun. çocukların şekilleri görsel olarak algılayabilecekleri harika bir materyal.
inşallah yararlı olur. kolay gelsin.

Tepki Skoru
0
ÇOK TESEKKÜRLER BEN MATEMATİK DERSİMİ VERDİM AMA BU BİLGİLERİN BANA İLERDE DE ÇOK FAYDALI OLACAĞINDAN EMİNİM...

Tepki Skoru
0
oyun:çocukları 2 gruba ayırırsın sonra her grubun çocuksayısı kadar üçgen ve kare kesersin bi grup üçgenler bi grup kareler olur kareleri üçgenleri saklarsın sonra çocuklara bulmasını istersin ilk bitiren takım şampion olu r bu nasıl

Tepki Skoru
0
bende şekiller ile alakalı bir sunum yapacağım, tasarımını hazırlayıp hocaya göstereceğiz, fikir verebilecek olan olursa sevnirim...?

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle