Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Yard.Doç.Dr. Ebru Deretarla Gül

Tepki Skoru
0
Yard.Doç.Dr. Ebru Deretarla Gül
ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ
BÖLÜM: İlköğretim Bölümü

ANABİLİM DALI: Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı

ÇALIŞMA ALANI:

Çocuk edebiyatı

Çocukta dil gelişimi

Erken çocukluk döneminde okuma yazmaya hazırlık

Okulöncesi eğitim kurumları yönetimi

Çocukla iletişimi

Makaleler

2.1.1.SSCI, SCI-Expanded, AHCI ve Current Index to Journal of Education (CIJE)’de yayınlanan makaleler

Aktaş Arnas, Y., Dikici Sığırtmaç, A., Deretarla Gül, E. (2004). A Study of 60-89 Mo. – Old Children’s Skill At Writing Numerals. Perceptual and Motor Skills, 98, 656-660.

2.1.1.      Ulusal hakemli dergilerde yayınlanan makaleler

Deretarla Gül, E., Bal, S. (2004). Kaynaştırma Uygulaması Yapan İlköğretim Okullarının 3. sınıfına Devam Eden Normal İşiten ve İşitme Engelli Öğrencilerin Okuduğunu Anlama Becerilerinin İncelenmesi. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Dergisi, 10,11, S 6-22.

Aktaş Arnas, Y., Dikici Sığırtmaç, A., Deretarla Gül, E.(2003). 48-86 Ay Çocuklar için Sayı ve İşlem Kavramları Testi’nin Geçerlik ve Güvenirlik Çalışması. Sosyal Bilimler Dergisi/ Journal of Social Sciences, 12,12, 147-157.

Deretarla Gül, E., Mağden, D. (2002). Adana İl Merkezinde Sokakta Çalışan Çocukların Aile İçinde ve Sokakta Yaşadıkları Sorunların İncelenmesi. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Dergisi/ Journal Of Child Development And Education, Cilt 1, Sayı 6-7, 91-102.

Bildiriler

Uluslararası bildiriler

Deretarla Gül, E., Erden, Ş. (2004). 5-6 yaş Grubundaki Çocukların Aile Kavramı.  I. Uluslarası Okulöncesi Eğitim Kongresi, İstanbul – Türkiye.

Deretarla Gül, E., Erden, Ş. (2003). Anasınıfı Öğretmenlerinin Anadili Etkinliklerinin ve Kitap Köşesinin Niteliğini Değerlendirmeleri. OMEP 2003 Dünya Konsey Toplantısı ve Konferansı, Kuşadası- Türkiye.

Deretarla Gül, E., Gözübatık Tarım, K. (2003). Anasınıfı ve İlköğretim Birinci Sınıf Öğrencilerinin Toplama ve Çıkarma Becerilerinde Kullandıkları Stratejilerin İncelenmesi. OMEP 2003 Dünya Konsey Toplantısı ve Konferansı, Kuşadası- Türkiye.

Ulusal bildiriler

Erden, Ş., Deretarla Gül, E. (2005). Okulöncesi Öğretmenliği Lisans programından Mezun Öğetmenlerin Aldıkları Lisans Programını ve Öğretmenlik Yaşantılarını Değerlendirmeleri ile İlgili Nitel bir Çalışma. XIV. Eğitim Bilimleri Kongresi. 28-30 Eylül, Denizli

Aktaş, Y., Dikici, A., Deretarla, E. (1999). 5-6 yaş Çocuklarında Sayı ve İşlem Kavramının Kazanılması: Ön çalışma. VIII. Ulusal Eğitim Bilimleri Kongresi,1-3 Eylül, Trabzon.

Kitap

Uyanık Balat, G., Deretarla Gül, E., Çelebi Öncü, E. (2005). Okulöncesi Dönemde Duyu Eğitimi ve Etkinlikleri. Kare yayınları, İstanbul.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle