Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Veli Panosu

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar müfettişlerin söylediklerine göre her anasınıfın girişinde bir veli panosu oluşturmamız gerektiğini ve bu panoda oluşması gerekenler
çocukların ağızından çıkmış sözler
program kitabında bulunan aile eğitimi ihtiyaç belirleme formundaki konulardan yazılar
bu konular:
1.Çocuklarda iletişim
2.Çocukta davranış yönetimi
3.Çocuk hastalıkları
4.Beslenme alışkanlıklar
5.Çocuk kitapları
6.Çocuk ve oyun
7.Okula hazırlık
Yalnız bunlar veliyi sıkmadanbu bilgileri sunumlarla anlatabiliriz diye düşünüyorum
sınıfta yapılan etkinliklerden
birde sınıfta çekilmiş çocukların resimlerinden
oluşması gerektiğini söyledi bizde elimizdeki bilgileri burda toplayalım ve bu ponada başka neler yapabilirizi tartışalım...

Tepki Skoru
0
bizde böyle bi pano yok.müfettişte öyle bişey demdi.biz sınıf içindeki panoda sergiliyoruz yaptıklarımızı.ama farklı etkinlikler yaptığınızda yollarsanız sevinirim.paylaşalım güzel etkinlikleri.

Tepki Skoru
0
bende her anasınıfında ve anaokulunda veli panosu bulunmalı...biz 4 sınıfın öğretmenleri olarak hergün yapığımız etkinlikleri veli panosuna asıyoruz.
aile ihtiyaç belirleme formunda olan konulardan bazıları içinde bu panoya bilgi amaçlı yazılar asmayı düşünüyoruz...

Tepki Skoru
0
arkadaşlar biz öğretmen arkadaşlarla bunu yapıcaz.bu konuları paylaştık.hazırlanıp veli toplantılarında ya da kaynaşma çaylarında anlatıcaz.bana çocuk ve oyun konusu düştü.güzel bir sunum yapmak istiyorum.ama bakalım nasıl yaoıcam.yardım ederseniz sevinirim.

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar ben 6 anasınıfı olan bir okulda görev yapıyorum.Diğer arkadaşlarım panolarında sadece çocuğun o gün yaptığı faliyetleri sergiliyorlar.Ben haftanın çocuğu yapıyorum ve o çocuğun bebeklikten itibaren resimlerini sergiliyorum.Ayrıca çocuk sınıf içinde hep aktif oluyor.Öğretmenin yardımcısı.Sıra treninin hep önünde oluyor.Önceliği çekingen çocuklara veriyorum.Haftanın 1 günü eğlence günümüz oluyor o gün kekler kısır...vs yapıp eğleniyoruz.Haftanın çocuğunun anneside isterse bize katılıyor.Dramalar yapıyoruz.Bu yöntemler tutuyor.Çocuk çok değişiyor.Sizden bir ricam var.Sınıf dergisi çıkarmak istiyorum.Bunu en ekonomik nasıl yapabilirim veya dergiye neler koyabilirim.Lütfen.

Tepki Skoru
0
arkadaşlar biz geçen yıl böyle bir pano hazırladık ama dönüpte bakmadılar bile burda ne yazıyor diye......

Tepki Skoru
0
bizde öğle düşünüyoruz insanlar panonun başında dikilip yazanları okuyum ne kadar sağlıklı olur bilinmez ama ne yapalım kesin hazırlanıcak dediler ama sunumlarla seminer şeklinde verilebilinir diğer arkadaşlarla görüştük ama henüz faaliyete geçemedik bakalım artık hangisi olursa herkese kolay gelsin

Tepki Skoru
0
sezgin' Alıntı:
Arkadaşlar ben 6 anasınıfı olan bir okulda görev yapıyorum.Diğer arkadaşlarım panolarında sadece çocuğun o gün yaptığı faliyetleri sergiliyorlar.Ben haftanın çocuğu yapıyorum ve o çocuğun bebeklikten itibaren resimlerini sergiliyorum.Ayrıca çocuk sınıf içinde hep aktif oluyor.Öğretmenin yardımcısı.Sıra treninin hep önünde oluyor.Önceliği çekingen çocuklara veriyorum.Haftanın 1 günü eğlence günümüz oluyor o gün kekler kısır...vs yapıp eğleniyoruz.Haftanın çocuğunun anneside isterse bize katılıyor.Dramalar yapıyoruz.Bu yöntemler tutuyor.Çocuk çok değişiyor.Sizden bir ricam var.Sınıf dergisi çıkarmak istiyorum.Bunu en ekonomik nasıl yapabilirim veya dergiye neler koyabilirim.Lütfen.
Haftanın çocuğu fikri çok hoşuma gitti...Tebrik ederim...Paylaştığınız için de teşekkürler...bende günün en iyi etkinliği..haftanın en iyi etkinliği şeklinde ödüllendirmeler yapıyorum..İyi yapanlara oyunlarda öncelik vererek teşfik etmeye çalışıyorum..Ama öğretmen yardımcılığı ve haftanın çocuğu fikri hoşuma gitti..Hatta şimdi aklıma gelen bir fikir bir yıldız yapılarak hafatnın yıldızı seçilip yıldız resminin içine çocuğun fotoğrafı konularak da teşfik edilebilir...

saygılar...

Tepki Skoru
0
ÇOK GÜZEL FİKİRLER.
İŞTE YENİ NESİL ÖĞRETMENLERİ...

Tepki Skoru
0
sizde olan veli bilgilendirme konularının metinlerini yazarsanız sevinirim!
ben de yazacağım!

:36_13_3::36_13_3::36_13_3::36_13_3::36_13_3::36_13_3::36_13_3:

Tepki Skoru
0
bizim panomuz var:Dbende yazıyı panoya astım ayrıca fotokopi çektirip her veliye okumasını söyledim.zaten yaptığım toplantılarda da konulardan bahsedip,bilgilendiriyorum...ben daha ilk yazımı astım.konusu ÇOCUKLARLA ETKİLİ İLETİŞİM...metin olarak nasıl kastettin arkadaşım anlamadım?yazıyı mı tamamen yazıp verelim yoksa metin konularını mı?

Tepki Skoru
0
arkadaşlar ben de öyle bir pano oluşturdurm ve oanoya velileri bilgilendirecek bültenler, o hafta sınıfta neler yapacağımızı anlatan bültenler ve de çocukların yaptıklarından arada sırada bir tane asıyorum ama dediğiniz gibi kimse dönüp bakmıyor, ayrıca hazırladığım bültenleri de velilere gönderiyorum ancak evde okunduğunu sanmıyorum. ama en azından bir kere bile birisi okusa yine de kardır diye düşünüyorum

Tepki Skoru
0
Ben yine de bu tür yazı ve etkinliklerin özellikle aile katılımının faydalı olduğunu düşünüyorum. gönderdiğimiz bilgilendirme içerikli yazılar çocuklarda merak ediyorlar. Anne baba ona da okuma bahanesiyle kendisi de okumuş oluyor. Ben faydasını görüyorum.

Tepki Skoru
0
bende böyle bir pano hazırladım aylık olarak değiştiriyorum aile etkinlikleri katılm köşemiz diye sınıfın girişine astım yıllık planlarımızda ki aile etkinlikleri adı altında ki etkinlikleri ayda bir toplanarak velilerime yazılı bir şekilde veriyorum bir ay sonraki toplantıda yapılanlar ve yapılmayan etkinlik maddelerini neden ve niçinleriyle tartışıyoruz ve etkili oluyor yaptıkları etkinlikleri pano da sergiliyorum hoşlarına gidiyor velilerimden olumlu sonuçlar alıyorum kolay gelsin

Tepki Skoru
0
Bende kapının hemen yanına pano hazırlıyorum. velilerle bilgilendime adına bazı yazılar ve çocuklarla ve eğitimle ilgili haberler asıyorum. rengarenk cıvıl cıvıl bir pano hazırladım. astığım yazıları renkli kartonara yapıştırıyorum çiçekler asıyorum yılbaşı süsü ile süsledim en son. veliler okuyorlar. ge

geçen yine internetten yazı indiriyordum müdür yard. geldi. anlattım iişte panoyu yenileceyeciğim falan dedim. o da velilerin dikkatini çekjiyor okuyorlar falan dedi bende işte o yüzden şevkle hazırlıyorum dedim. şimdiye kadar öyle süslü püslü pano hazırlayan olmaış (öğrendiğim kadarıyla)

Bunun dışında evlerede yazılar gönderiyorum. çok önemli olduğunu düşündüğüm konularda ise gönderdiğim yazı ile ilgili kendilerini değerlendirmelerini ve yazıp bana göndermelerini istiyorum. böylece okuduklarından emin omjuş oluyorum :)

Tepki Skoru
0
Ben yıllardır yapıyorum böyle bir panom var ama veli panosu olarak bilmiyordum fakat daha önceki yıllarda müfettişlerin çok hoşuna gitmişti.Bilmiyorum ben çocuklarıma fotoğraf makinası veriyorum çocuklar arkadaşlarını ve beni zaman zaman çekiyorlar sonra o resimleri sergiliyoruz.Ayrıca sorumluluk ve dikkat tablosu diye bir bölümde bu panoda bazen etkinlik yaptırmadan bir gün önce çocuklarda bir malzeme istiyorum örneğin portakal adam yapacağız portakal getirmeyi unutmayanlara gülen yüz veriyorum inanın o kadar etkili oluyor ki not yazmıyorum ailelere siz anne ve babanıza hatırlatacaksınız çünkü sizin sorumluğunuz diyorum.İnanın nasıl hoplaya zıplaya getiriyorlar ben söyledim diye...Ayrıca çocuklarımın bana ve arkadaşlarına yaptıkları küçük notlar ve resimler vardır panomuzda anlayacağınız bizimki fazlaca kalabalık bir pano başına gelip bakmak isteyen saatlerce ayrılmıyor....Biz oldukça renkli bir sınıfız anlayacağınız.....Eğlenmeyi seviyoruz.....

Tepki Skoru
0
sınıfın girişinde bir panomuz var ve burda çocukların yaptığı etkinlikleri sergiliyoruz.ayrıca köşesinde duy beni bölümü var. kocaman bir uğur böceği ve üstünde çocukların fotoğraflarını koyduk.bu bölümde çocukların ailelelere mektupları oluyor.mektubunu resmin altına koyuyoruz..aileler okuyorlar..duyuru bölümü yapmıştım .konuları ve yapacakalarımızı anlatmak için ama hiç biri okumadığı ve ilgilenmediği için kaldırdım. şimdi kendi resmim var ve orda benim söyleyeceklerimi yazıyorum. evlere göndermeye başladım notarı bu hafta neler yapacaksak onları ve çocukla ilgili gözlemlerimi yolluyorum...evlere yollamak veliler için daha etkili oluyor ama yazmakta zorlanıyorum
bunun dışında yine çocukların resimerinin olduğu küçük bir panomuz var.her etkinlik için ayrı bir bölümü var.ogün etkinliğe katılan başarılı olan yıldız alıyor.. yıldız sayıları 10 olduğunda ise ödül alıyor..çocuklar en çok bu panoyu seviyorlar...

Tepki Skoru
0
benim de tam kapının yanında böyle bir panom var 15 günde bir değiştiriyorum,sınıftaki çocukların ihtiyaçlarına göre aileleri bilgilendirici yazılar asıyorum süslüyorum ama velilerden dönüpte okuyan hiç olmuyor.Bazen boşa uğraşıyourm gibi geliyor ama yine yapmaya devam ediyorum.

Tepki Skoru
0
benden size bir öneri, aylık gazete bunda işlediğimiz konular yapılan etkinlikler,sınıfımıza yeni katılanlar,haftanın çocukları ve onların ailerinin okula misafirliklerinde neler yaptığı ve çocukların serbest zamanda kendi aralarında konuşmalarının bulunduğu komik ,düşündürücü sözler,konuile ilgili ilgisiz sorduğumuz sorulara verdikleri cevaplardan oluşan aylık gazete her ay velilere hazırlanıp verildiğinde çok etkili oluyor.

Tepki Skoru
0
arkadaslar her en basta deep rumuzlu arkadsımızın soylediği konularda hem eğitiçi panolarda yer vermek hemde ailelere ihtiyaç formlarında belirlenen çogunluga gore konferans hazırlamamı gerekiyor daha sınavınıo bugun oldum ve sınıfımızda buna dair kucuk uygulamalr gerçeklestirdik ve ortaya gercekten ilginç sorular ve yanıtları cıktı ciddi olarak bu ve bunun benzeri calısmaları atanan arkadaslarımızın gercekleştirmesi buyuk onem tasıyor lütfen aile katılımına gereken onemi verelim...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle