Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Vatan'ımız Satılıyormu?...

Katılım
30 Eyl 2006
Mesajlar
100
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
[size=medium]Atalarımızın ve bu uğurda canını feda eden şehitlerimizin ruhları sızlayacak...tıbkı şu anda bizim yaşarken sızlandığımız gibi..

Savaşarak, bir karış toprağımız için, gözümüzü bile kırpmadan, canımızı feda ettiğimiz güzelim yurdumuzun en güzel ve en verimli toprakları, maalesef göz göre göre kaybediyoruz. Niye, bir kaç kuruş menfaat uğruna; niye, AB gibi çıkar sağlayan ülkelerin isteklerini yerine getirmek için; niye, politika için polikacılık yapan Milletimizin Vekilleri için..

Kurtuluş savaşı kaybeden gözü dönmüş ulusların ellerine fırsat vermiş olduk, ve onlarda çok güzel kullanıyorlar!! Artık onlarda devlet içinde devlet olup, bir sınır koyarlar, içeri girmek ne hattimize..


MENFAAT İÇİN TOPRAKLARIMIZI SATANLARDAN VE ALANLARIN ŞERRİNDEN, !! ALLAH BİZİ KORUSUN !!İŞTE BUNUN HABERİ..2006 RAPORU! (Hürriyet) 04.01.2007

En çok toprak satışı Yunanlılara

"Yabancılara Toprak Satışı" Raporu'nda, yabancı uyrukluların edindikleri taşınmaz sayısında ilk beş sırada Yunanistan, Almanya, İngiltere, Suriye ve Avusturya'nın bulunduğu belirtildi.

Yabancılara toprak satışında hukuken karşılıklılık ilkesi bulunmasına rağmen Avrupa ve Amerika kıtasındaki gelir düzeyi ile Türk halkının gelir düzeyi arasındaki fark nedeniyle bu ilkenin fiilen uygulanamayacağı kaydedildi.

Raporda, "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Avrupa’ya girmek için vize alamazken yabancı ülkelerde taşınmaz alması düşünülemez. Kaldı ki bazı ülkelerde toprak üzerinde mülkiyet kurulamamakta ve toprak devlete ait iken bu ülkeler ile karşılıklılık ilkesinin tanınması gerçekçi değildir" denildi.

Osmanlı ve İsrail uyarısı
Milletvekillerine de gönderilen raporda, Osmanlı Devleti’nin parçalanması örnek gösterilerek, şu uyarı yapıldı: "Osmanlı Devleti'nde borçlara karşılık gösterilen ülke topraklarının yabancılara satışının Osmanlı Devleti’nin parçalanmasının ve Anadolu’nun sömürgeleşmesinin nedenlerinden biri olduğu ve İsrail devletinin Osmanlı’da yabancılara taşınmaz satışının serbest bırakılması ile Filistinlilerden aldıkları topraklar üzerinde kurulmasının zemininin hazırlandığı unutulmamalıdır".

----------------

alıntıdır:

YABANCILARA SATILAN TOPRAKLARA AİT İSTATİKİ BİLGİLER

[img]http://img179.imageshack.us/img179/4430/t1dq8.jpg[/img]


[img]http://img165.imageshack.us/img165/7492/t2io4.jpg[/img]

[img]http://img292.imageshack.us/img292/7955/t3qw3.jpg[/img]

[img]http://img165.imageshack.us/img165/7489/t4zi9.jpg[/img]


Not: Son 3 grafik başkent iktisatçılar derneğinin sayfasından temin edilmiştir.
[/size]
 
Katılım
1 May 2006
Mesajlar
163
Tepki Skoru
0
Puanları
0
birileri artık bu duruma DUR demeli....ATALARIMIZIN UĞRUNDA CANINI VERDİĞİ BU TOPRAKLARI GÖZ GÖREGÖRE SATMAYA KİMSENİN HAKKI YOK!!!!!!!!

Teşekkürler....
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst