Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

UZAY

Tepki Skoru
0
                             UZAY
   Çocuklar uzayın büyüklüğünü kavrayamasalarda uzay yolculukları onların ilgilerini çekmektedir.Çocuklar uzay hakkında bir çok ifadeyi ezberleyerek kullanabilirler.Ancak bunların çoğunu tam kavrayamamışlardır.Bununla birlikte bazı kavramlar çocuklar tarafından anlaşılabilir.
    Çocuklara pencereden görebildikleri kadar uzağa bakmalarını ve ne gördüklerini açıklamalarını isteyin.Belirli bir pozisyondan daha fazlasını nasıl görebilirler?Yakındaki bir tepeye çıkmak ya da yüksek bir binadan bakmak bunun bir yoludur.Bazı çocuklar uçaktan evleri nasıl gördüklerini anlatırlar.Bu aktiviteler çocukların dünyadaki uzay hakkında fikir edinmelerini sağlar.Dünyanın uzayda en küçük gezegen olduğunu söyleyin.Çocuklar seyehatleri sırasında ne kadar uzaklara gittiklerini anlatırlar.Ancak dünyanın büyüklüğünü tam idrak edemezler.Bunları anlamaları biraz daha zaman gerektirmektedir.
   Çocuklar en kolay güneş ve gezegen sistemini anlayabilirler.Havanın açık olduğu gün parlayan şey ne?Güneş sabah ve öğleden sonra sınıfın hangi kısmına işık ve sıcaklık veriyor?Güneşi doğrudan görmediğimiz zaman
ışık ve sıcaklık verdiğini nasıl anlarız?Günün çeşitli saatlerinde çocukların gölgelerine bakmaları istenir.Gerekirse kum üzerinde bir öğrencinin çeşitli zamanlarda gölgesi çizilebilir.Güneş bulutla kapandığı zaman gölgelerini görüp görmediklerini sorun.Güneşin rengini anlatın.Ailelerden çocuklarına güneşin doğuşunu ve batışını izletmelerini isteyin.  

Tepki Skoru
0
Merhaba ben bu meslekte stajer öğrenciyim ama şu an bulunduğum kurum özel ve bende uzay hakkında etkinlik yapmayı düşünüyorum.Fikriniz çok güzel ama benim yapacağım etkinlikte ne tür artık malzemeler kullanabilirim yardımcı olup fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.
kısa bir zaman zarfında cevabınızı bekliyorum.
teşekkürler

Tepki Skoru
0
meltemgenctürk' Alıntı:
Merhaba ben bu meslekte stajer öğrenciyim ama şu an bulunduğum kurum özel ve bende uzay hakkında etkinlik yapmayı düşünüyorum.Fikriniz çok güzel ama benim yapacağım etkinlikte ne tür artık malzemeler kullanabilirim yardımcı olup fikrinizi paylaşırsanız sevinirim.
teşekkürler
uzay hakkında etkinlik?

en kolayından bir drama yaptırabilirsiniz... güneş , ay , gezegenler ve yıldızlar. sınıfta yapmıştık bayağı hoş olmuştu.

Tepki Skoru
0
kartondan kafalarına yada suratlarına yıldız güneş ay şekilleride takılabilir.güzelde olur :D :D :D kolay gelsin

Tepki Skoru
0
istersen drama öncesinde kendin önceden siyah bir kumaşla bir pano hazırlayabilirsin. bu panoda gene kendi yaptığın güneş ay yıldızla ve gezegenler bulunur. bunların yerleşimini, hareketini önce kendin çocuklarla paylaşabilirsin. uzay hakkında çocuklarla konuşup beyin fırtınası yapar daha sonra peki bizler şimdi yıldız ay olalım diyerek dramaya geçiş yapabilirsin. (hatta vaktin varsa pano için yapılacak ;ay , yıldızlar ve gezegenleri sanat etkinliklerinde çocuklarla yapabilirsin. ÖRN:önceden kestiğin yıldız kalıplarını çocuklara dağıtarak aliminyum folyo ile kaplamalarını isteyebilirsin)

Tepki Skoru
0
uzay anlatımında drama çok etkili oluyor gece-gündüz; mevsimleri oluşumunu falan dramatize ettik gerçekten benim öğrencilerim gidip evde ailesine anlatıp onları bilgilendirmişti bundan dolayı çok takdir aldık paylaşımlar için teşekkürler gerçekten güzel paylaşımlar

sdf

Tepki Skoru
0
meltemgenctürk' Alıntı:
teşekkürler
merhaba ben de staj yapıyorum ve proje konum olarak uzayı seçtim o konuda bende birçok etkinlik var hepsini toparlayıp göndermeye çalışıcam

sdf

Tepki Skoru
0
astronot kuklası yapabilirsin
[img]http://www.7renkakademi.net/aralik1/d9c582db78.jpg[/img]

Tepki Skoru
0
hubble uydusunun çektiği resimleri internetten indirip, bilgisayarda ya da varsa sinevizyondan çocuklara gösterebilirisn

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle