Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı IETC 2011

Tepki Skoru
0
Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı IETC 2011

“Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı” (IETC) serisi, akademisyenler, öğretmenler ve eğitmenlere yönelik uluslararası bir eğitim etkinliğidir. Eğitim teknolojileri alanında dünya genelinde ün kazanan konferansa başvuru ve katılımcı sayısı her yıl artmaktadır. Etkinlik, teorik bilginin, kavram araştırmalarının ve profesyonel bilginin konferans faaliyetleri, bildiri kitabı ve Turkish Online Journal of Educational Technology (TOJET) yoluyla geliştirilmesini ve yayılmasını hedeflemektedir. Odak noktası, eğitimde öğrenim ve öğretim için eğitim teknolojilerinin kullanımı hakkında bilgi üretilmesi ve yaygınlaştırılmasıdır.

Geçen yıl düzenlenen IETC-2010’a yaklaşık 700 başvuru yapılmıştır. Konferansın akademik danışma kurulu 470 başvuruyu kabul etmiştir. IETC-2011, 25-27 Mayıs 2011 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenecektir.

Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı, akademisyenler arasında bilgi ve araştırmaların yaygınlaştırılmasını, eğitim ve öğretim teknolojilerinde ilerleme kaydedilmesini hedeflemektedir.

IETC 2010’da 19 ülkeden çok sayıda katılımcı bildiri sunmuştur. Konferansa Cezayir, Arjantin, Avustralya, Hırvatistan, Kıbrıs, Gürcistan, Yunanistan, Macaristan, İran, İtalya, Japonya, Litvanya, Malezya, Hollanda, Nijerya, Portekiz, Romanya, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, Tayvan, Makedonya, Türkiye, KKTC, Birleşik Arap Emirlikleri ve ABD’den katılımcılar gelmiştir.

Deneyimlerinizi ve bildirilerinizi akademisyenler, öğretmenler ve profesyonellerle paylaşmak için sizi de konferansta aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Konferans Dili
Konferansın resmi dilleri İngilizce ve Türkçedir. Özetler ve bildiriler iki dilde de gönderilip sunulabilir. Başvurularınızı, kategori tanımlarına uygun olarak buradan yapabilirsiniz.
Tarihler
Erken kayıt: 18 Nisan 2011
Özet sunma tarihi: 16 Mayıs 2011
Bildiri gönderme tarihi: 20 Mayıs 2011

Alıntıdır. (Uluslararası Eğitim Teknolojileri Konferansı IETC 2011 | GazeteSU)

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle