Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Türkçe dil etkinliğinde sohbet

su2

Tepki Skoru
0
Çocuklar birbirlerini görecekleri şekilde otururlar.Çocuklara sıra ile fiziksel özelliklerini anlatmaları istenir.Saç ,göz renklerindeki farklılıklardan bahsetmeleri istenir.Daha sonra herkesin doğuştan farklı bir fiziksel yapısı olduğu söylenir.Öğretmen cebine koyduğu farklı renkteki şekerleri çocuklara verir ve şekerlerdeki bu çeşitli tatların ne kadar güzel olduğundan bahsedilir.İnsanlarından birbirinden farklı olduğu anlatılır konuşulur.

BAŞ HARFİ OYUNU

Türkçe dil gelişimi ile ilgili..Çocuklardan bir harf (örneğin A harfi )ile ilgili nesnelerin isimlerini bulmaları istenir.Her söyleyen çocuğun nesnesi yazılır ya da resmi tahtaya çizilir.Daha sonra tüm sınıfca tekrarlanır.Ağaç ayı,ayak,aslan,at gibi

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar okul öncesinde öğrencilere ses veremezsiniz, bu sakıncalı harfleri sadece değişik şekillere benzeterek yazılış şeklini gösterebilirsiniz

Tepki Skoru
0
arkadaşlar aslında harf öğretmiyoruz :) özelliklede değişik şekillere benzeterek öğretmemiz sakıncalı A harfini çatıya benzetmek gibi kastediyorsan bunun yanlış olduğunu biliyorum. ses öğretebiliriz örneğin kendi adlarının hangi sesle başladığını sorabiliriz çocuklara yada hayvan seslerini taklit ettirebiliriz.

Tepki Skoru
0
Benim de bildiğim harflerin yazılışlarını değil,sesleri öğretmek.Bu;bizim amaç ve kazanımlarımız arasında bulunuyor zaten.

su2

Tepki Skoru
0
sesleri verebiliriz. zaten çocuğa tahtaya bakın bu A harfi bunu öğreneceğiz şimdi denmiyor ki.Bu kelimeleri zaten kullanıyorlar ama daha dikkat etmeleri gerikiyor.İsim şehir oyunu gibi...Bence zihinlerini açıcı bir etkinlik Ben uyguladım ve 20 kişilik sınıfımda 13 e yakın çocuk yardımsız buldu.Seslerin farkındalar bunu algılamıyacak kadar küçük değiller ki

su2

Tepki Skoru
0
Bu bir oyun tüm oyunlar da olduğu gibi bazen amaca ulaşılamıyabilir.Ben bazen öyle etkinlikler planlıyorum ama çocuklar isteksiz oluyo tahmin ettiğim başarıyı alamıyorum. o gün.hafta da bir ya da iki kez oynanan bir oyun değil a dan z ye kadar yapılamaz zaten NE KADAR SIKICI olur. yıl boyunca sınıfın durumuna göre oynanabilir 1 ya da iki kez

amaçlarımız arasında var sesleri ayırt edebilme. ben de oturup ses öğretme taraftarı değilim çocuklara güzel, düşünmeye yönelik bir oyun bence.Bir kez oynadık bu oyunu hoşlarına gitti .Zorlanan çocuklarda olabiliyo özellikle yaşı küçük olan ya da çok dikkat etmeyen

Tepki Skoru
0
paylaşımın için teşekkürler
ya taşıtlarla ilgili grup sohbeti bilen var mı?

Tepki Skoru
0
ya bencede sonucta bız 1. sınıf ögrencısı egıtmıyoruz bunu ıcın daha erken

Tepki Skoru
0
çok teşekkürler bence bu tür etkinlikler için hiç de erken deil...gayet yerinde çocukları düşünmeye yöneltecek bi etkinlik...zaten illa da bişeyi başarmamız gerekmio ufak da olsa bi gelişme görüyosam bişeyler katmışsam mutlu olurum tabi herşeyin bi kuralı war kuralların dışına çıkmadan belli çerçevede yapılabilir güzel bi etkinlik...bu benimn fikrim...herkesin düşüncesine de saygı duyuyorum ...herkesin bi bildiği vardır muhakkak...neyse çenem düştü:D

Tepki Skoru
0
arkadaşlar 1.sınıf öğretmenleriyle bu konuda konuştum.. Eğer ses eğitimi verecekseniz sadece harfi verin; "ta", "te" şeklinde değil de; "t" harfini ağızdan çıktığu gibi söyletin dediler. İlkokulda bunu değiştirmek zor oluyor dediler.. Eğer bunu yapamıyorsanız, sadece sesli harfleri verin, dediler.. Ama ben çocuklara harf ile ilgili eğitim vermekten yana değilim..

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle