Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Tohum ekme deneyi hakkında

Tepki Skoru
0
NOHUT VE YEŞİL MERCİMEK DE OLUR. MISIRI DENEMEDİM AMA SİZ BİR DENEYİN.

Tepki Skoru
0
merhaba fikir güzel yalnız poşette hava almıyacak ve çürüyecektir değil mi?ama poşet önce çürürse durum başka!!!mısır, arpa, buğday da güzel oluyor.Sadece şekillerle ilgili değilse suda, pamukta, kumda ,talaş ve toprakta da yetiştirilme denenebilir.

Tepki Skoru
0
ben de maydonoz tohumu ektirmiştim.yumurta kabuğunun içine pamuk koymuştuk.Deneyebilirsiniz ağız gözde yapınca üzerine güzel olur

Tepki Skoru
0
ben de ruloların içine poşet yerleştirip pamuk doldurdum ve tohumları öyle diktim.ağaç düşüncesiyle onları da bir mukavvanın üzerine yerleştirerek ormana dönüştürdük.ormanımızın yeşermesini bekliyoruz.

Tepki Skoru
0
bizde bugun fasülyeyle yaptık deneyimizi..hocamız buğdaydan da çok güzel olduğunu ama biraz zaman aldığını söyledi (pamukla)..ben ilk kez duyduğum için ilginç geldi..
mısıda bize ilkokulda yaptırmışlardı çok güzel olduğunu hatırlıyorum:)..kolay gelsinn..

Tepki Skoru
0
güzel bir fikirmiş bende en kısa zamanda denemek istiyorum
rulolara marul çim tere vs. koyarsak daha çeşitli karma bir orman da elde edebiliriz teşkkürler

Tepki Skoru
0
mısır olmaz heralde ama daha küçük sebzeler hem zengin hem şık görünüm sağlar

Tepki Skoru
0
bizde çocuklarla birlikte maydanoz ,tere ve benzeri tohumları şaffaf poşet eldivenin parmak kısımlarına pamukları ıslatarak koyduk çok çabuk çıkıyor ve dışından gözlemek çok güzel oluyor

Tepki Skoru
0
teknikler çok güzel arkadaşlar. hepinize teşekkürlerimi sunuyorum..

Tepki Skoru
0
güzel bir deney amaç olarak uygun olmayan ortamlarda bitkilerin yetişemeyeceğinide bu şekilde çocuklara gösterebilirsiniz

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle