Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Teknik Öğretmen Ünvanı???

Tepki Skoru
0
düzenleyen gokhankayili
YÖK ARTIK SON NOKTAYI KOYDU !!!

YÖK Genel Kurulunun 11.05.2007 tarihli toplantısında, Çocuk gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Çocuk gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği programlarında verilen eğitim içeriği dikkate alınarak yeniden yapılan değerlendirme sonucunda, söz konusu programlardan mezunların Teknik Öğretmen unvanını kullanamayacaklarına 2547 sayılı kanunun 2880 sayılı kanunla değişik 43/b maddesi uyarınca karar verilmiştir.

Arkadaşlar selçuk üniv. mesleki eğitim fakültesi anaokulu öğretmenliği mezunuyum.Diplomamda teknik öğretmen ünvanım var ki bir tek benim değil bir çok arkadaşın ki böyle.Teknik öğretmenler göreve başlarken 8*1 den başlarla.Ama biz bu hakkı kullanamıyoruz.657 devlet memurları kanununda da ki linki altta yazıyorum
............................. sanırım bu kanunda bir eksiklik var hem verilir diyor hem verilmez.Ben anlayamadım ve işin içinden çıkamadım.Yorumlarınızı bekliyorum.

Tepki Skoru
0
96 selçuk mezunuyum.Benim diplamamda da teknik öğr. ünvanı var.Göreve başladığım sene MEB dilekçe verdim.A ma olmadı.Çünkü atölye olan bir sınıfta olmam gerekiyormuş.Anaokullarında ve anasınıflarında böyle atölye şeklinde ders yok.Bizim branşta olupta bu ünvanı alan varmı merak ediyorum aslında.Daha sonra Okul Öncesi Genel mdr.sordum aynı şeyi söylediler .Yani cevap olumsuz.

Tepki Skoru
0
nazlialgin' Alıntı:
96 selçuk mezunuyum.Benim diplamamda da teknik öğr. ünvanı var.Göreve başladığım sene MEB dilekçe verdim.A ma olmadı.Çünkü atölye olan bir sınıfta olmam gerekiyormuş.Anaokullarında ve anasınıflarında böyle atölye şeklinde ders yok.Bizim branşta olupta bu ünvanı alan varmı merak ediyorum aslında.Daha sonra Okul Öncesi Genel mdr.sordum aynı şeyi söylediler .Yani cevap olumsuz.
Ama bir yanlışlık var bu işte çünkü bizim okulda su ürünleri mühendisi var sınıf öğretmenliği yapıyor ve teknik öğretmen diye geçiyor.Yani 8*1 den başlamış.Ya biz normalde öğretmen olmamıza rağmen ve bu ünvanı almış olmamıza rağmen sırf mühendis diye o hakkı elde ediyor biz edemiyoruz.
Bunun düzeltilmesi lazım bence.

Tepki Skoru
0
2004 Anaokulu Öğretmenliği mezunuyum
Ne diyeyim arkadaşlar
Bende aynı dertten muzdaribim Yılan hikayesine dönüşmüş ,
Bende çok araştırdım Hatta bir müfettiş olmaz öyle bir şey sizede teknik öğretmen unvanı olan diğer öğretmenler gibi aynı haklar veriliyor dedi ama birşeye ulaşamadım .
Hakkımızda hayırlısı

Tepki Skoru
0
Ben 1999 mezunuyum ve meslek lisesinde görev yapıyorum. Buna rağmen tek nik kadroya alınmadım. Söylediklerine göre sadece teknik lisede görev yapanlar alabiliyormuş. Ne saçma dimi.. HAKSIZLIK BU:11:

Tepki Skoru
0
bencede haksızlık hakkımız olan şeyi vermiyorlar çok saçma

Tepki Skoru
0
arkadaşlar bildiğim kadarıyla eğer kendi branşınızda görev yapıyorsanız stajınız bitince okulunuza kademe değişikliği için dilekçe veriyorsunuz.bende selçuk mezunuyum ama branşımda çalışamıyorum

Tepki Skoru
0
gazi mezunları teknik ünvanıylamı çalışıyor.bilen varmı

Tepki Skoru
0
gazi üni. teknik eğitimine bağlı olanlar bu ünvanla çalışıyorlar

Tepki Skoru
0
96 mezunuyum.üniversitede hocalarımız hakkınızı arayın diye telkinde bulunmuşlardı.bende dilekçe verdim ancak sadece e.m.l. çalışanlara veriliyor dediler.aslında üniversitemizde bu konuda bizi çok yalnız bıraktı

Tepki Skoru
0
hakkımızı aramalıyız bizim hakkımız olan birşeyi nasıl vermiyorlar vermiyorlarsa neden diplomaya yazıyorlar.bende anaokulu 3.sınıf öğrencisiyim.hakkımızın verilmediğini bilmiyordum.bilgi için teşekkürler.

Tepki Skoru
0
2004 mezunuyum benim babamda teknik öğretmen ve ders ücreti diger öğretmenlerden daha fazla ..okurken bir öğretmenimize bu konuyu acmıstım sınf içinde bana 'fazla toz kaldırma' demişti.ozaman kimse sesini cıkarmamıştı!...biraz gec kaldık malesefff:(

Tepki Skoru
0
2001 SELÇUK anasınıfı öğretmenliği mezunuyum.2000 mezunu olupta8'e 1'den başlayan bir çok kişi olduğunu biliyorum.bende çok uğraşmama ve emsal ğöstermeme rağmen alamadım.yazdığım dilekçelere ğönderilen cevaplara göre alamıyoruz,ama alan nasıl alıyor ,nasıl kitabına uyduruyorlar!!!bilemiyorum.kanun ve yönetmelikler kişiden kişiye değişiyor.sanırım mahkemeye vermek gerekiyor

Tepki Skoru
0
Arkadaşlar ilk atandığım sene müdürüme aynı konuyu ilettiğimde bana "hocam, diplomasında teknik öğretmen yazanlar değil mezun olduğu okulunun adında 'teknik' geçenler bu haktan yararlanabiliyorlarmış, benim okulumda teknik eğitim ve bende bu haktan yararlanıyorum" demişti

Tepki Skoru
0
MADEM BU HAKTAN FAYDALANAMIYORUZ.
ÇOK SAÇMA O ZAMAN BU ÜNVANI VERMESİNLER KARDEŞİM.
YAA İŞTE TÜRKİYEDE BUNUN GİBİ DAHA ÇOK İKİLEM VAR...
OKULDA HOCAMIZ(AYŞEN KAYA) AÇIKLAMIŞTI BU TEKBİK ÖĞRETMENLİK KONUSUNU ODA VERMEDİKLERİNİ HATTA BİRİLERİNİN MAHKEMEYE BAŞVURDUĞUNU AMA Bİ SONUÇ ALAMADIĞINI SÖYLEMİŞTİ...

Tepki Skoru
0
ülkü hatırlıyormusun bu sıfatı ben hatırlatmıştım okulda ban sen toz kaldırma demişlerdi susturmuşlardı.bu sıfatla atamamız olsa (!)diğer arkadaşlardan 1_0 önde başlıcaz

Tepki Skoru
0
slm  arkadaşlar  bende1996 mezunuyum.bizim  fak.miz  mes.eğt  fak.oldugu  için teknik  öğrt.ünvanı alıyoruz ancak  tek  egit.fak.olmadığı  için  9/1 den  değil 8/1den  başlıyoruz.
soma  kml de  çalışıyorum.
m_tutal arkadaşım evet bazen okulda toz kaldırmak gerekiyor.

Tepki Skoru
0
zernaz arkadaşım:eek:kulda destek cıksaydı hakkımızı arayacagımız daha bircok konu vardı mesela acık öğrt. olayı biz okurken başladı bu alımlar bölüm başk. durumu ifade edince bana su yanıt geldi'turkiye öğretmen acıgını istatistiklere göre 45 yıl kapatamıyormuş falan filan ben son sınıfta 45 atanılıyordu suan 76 ile atama yapılıyor aradan 4 sene gecti malesef susturularak haklarımızıda kaybettik ve acıktayızzz

Tepki Skoru
0
1998 MEZUNUYUM.AYNI SORUNDAN DOLAYI ÇEŞİTLİ YAZIŞMALAR YAPTIM ANCAK HİÇ BİR SONUÇ ALAMADIM. BENCE BİZİM DİPLOMAMIZA TEKNİK ÖĞRETMEN İFADESİNİ YAZAN ÜNİVERSİTEMİZİN BU SORUNUMUZU ÇÖZMESİ GEREKİR. BU HAKTAN YARARLANANA HİÇ RASTLAMADIM, ÖRNEKLERİ VAR MI ACABA?

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle