Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Talihsiz cep telefonu kazaları

Katılım
7 May 2006
Mesajlar
273
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
45
İ
cat edildiği günden bu yana insanların hayatlarını her alanında yanlarından ayırmadıkları cep telefonlarının başına çok ilginç kazalar geliyor. Bu kazalar duyanları hem şaşırtıyor, hem de güldürüyor. İşte bunlardan bir kaçı...Cep telefonlarının arızalanma nedenlerinin başında kullanıcı hatası yer alıyor. En sık arızalanma nedeni de insanların yakınları ile yaptıkları tartışmalar sırasında sinirlenerek telefonlarını fırlatmaları... Bunların yanı sıra, unutkanlıklar da telefonların başına ilginç kazaların gelmesine sebep oluyor. Telefonlarını yemekle beraber fırınakoyan ev hanımları, cep telefonlarını tuvalete düşürenler, üzerine içki dökenler, mayosunun cebinde unutarak denize girenlerin bu teknoloji harikası cihazları her şeye rağmen bozamadıkları da görülüyor.

Cep telefonlarına başına gelen birbirinden ilginç kazalardan bazıları şöyle:

Köpek besleyen bir vatandaşın, dört ayaklı sevimli dostunun cep telefonunu yutmasıyla beraber başından aşağı kaynar sular döküldü. Telefonunun hafızasındaki önemli bilgilere ve telefon rehberine yeniden ulaşmak isteyen vatandaş, soluğu veterinerde aldı. Köpeği hemen ameliyat ettiren vatandaş, hem sevimli dostunu "bu sıkıntıdan"kurtardı, hem de telefonuna yeniden kavuşmuş oldu.

TUVALETE TELEFONLA GİRİNCE...
Cep telefonunu "yanından ayırmayan" bir başka vatandaş ise "bututkusunu" pahalıya ödedi. Telefonla tuvalete giren şanssız kişi, ceptelefonunu tuvalete düşürdü. Telefonu bin bir zahmetle çıkaran vatandaş, daha sonra "dezenfekte etmek" amacıyla bir kabın içine koyduğu telefonu yaklaşık yarım saat kaynattı.

"Dezenfekte ettiği" telefonun parçalarını söken işgüzar vatandaş, saç kurutma makinesiyle her bir parçayı ayrı ayrı kuruttu. Bununla da yetinmeyen vatandaş, parçaları kalorifer peteğinin üzerinde de 3 gün bekletti. İşin en ilginç yanı ise telefonun bütün başına gelenlere halen çalışmasıydı.

Telefon tamircisine aynı arızayla aynı marka, aynı model 4 telefon getirildi. Bu işin hikmetine bir türlü akıl sır erdiremeyen tamirci sonunda gençlerin ağzından hikayeyi öğrendi. Deniz kenarına "çapkınlığa" giden 4 kafadar genç ise plajda gördükleri bir güzelin peşine takıldı ve onun arkasından denize girdi. Ancak mayolarının cebine koydukları markaları ve modelleri aynı olan görüntü ve fotoğrafçekebilen telefonlarıyla denize giren kafadarlar kullanılmaz hale getirmişti.

FIRINDA" TELEFON
Akşam yemeğini yetiştirmeye çalışan bir ev hanımı malzemeyi fırıntepsisine güzelce yerleştirdi. Ancak yemek malzemesiyle birlikte telefonunu da "fırına veren" hamarat ev hanımı, yemek piştikten sonra "acı sürprizle" karşılaştı.

Vatani görevini yerine getiren askerlerin telefonları da hep aynışikayetle geliyor. Birlik içerisinde cep telefonu kullanılması yasak olduğundan bunu gizlice yapan askerler, komutan gelince telefonu can havliyle fırlatıyor ve olan da telefona oluyor.

Telefonların başına en sık gelen kaza ise sinir anında oluyor. Yakınlarıyla, iş görüşmesi yaptıkları müşterilerle, hatta "yanlış arayanlarla" tartışan cep telefonu sahipleri, bunun neticesinde sinirlerine hakim olamıyor ve telefonunu fırlatıyor. Bunun dışında özellikle bar sohbetlerinde telefonların üzerine dökülen içkiler de onların en büyük düşmanı oluyor.

MESLEĞE GÖRE CEP TELEFONLARI
Cep telefonlarının içinde çıkan maddeler de onların mesleklerini hemen ele veriyor. Berberin telefonundan saç kırpıntıları, fırıncının telefonundan un, tornacının telefonundan metal tozları, kuruyemişçinin telefonundan da fındık, fıstık kabukları çıkıyor.
 
Katılım
1 Tem 2006
Mesajlar
125
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
34
komik ve ilginç şeylere de açabilirdin ama serbest kürsüde olur bu ara da fırında telefona da çok güldüm teşekkürler:D:D
 
Katılım
29 Nis 2006
Mesajlar
416
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
37
Cep telefonlarının arızalanma nedenlerinin başında kullanıcı hatası yer alıyor. En sık arızalanma nedeni de insanların yakınları ile yaptıkları tartışmalar sırasında sinirlenerek telefonlarını fırlatmaları...

işte benim telefonlarım en çok başına gelen olay :) en son attığımda 9 tuşu iptal olduu :( msj larım çok komik çıkıyoo tüm arkadaşlarım krize giriyor..onun için pahalı cep telefonu almıyorum..ne yapıyım engelleyemiyorum...
 
Katılım
29 Nis 2006
Mesajlar
416
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
37
benimde 1 saat önce telefonum suya düştüü:(:( tam 1 saattir elimde kurutma makinesi kurutuyorumm ama olcak gibi değil :(
 
Katılım
7 May 2006
Mesajlar
273
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
45
canım inşallah birşey olmaz benimde düşmüştü bende kurutma makinesiyle kururttum olmadı tamire verdim yaptılar şuan eskisi gibi bir sorun yok
 
Katılım
1 Haz 2006
Mesajlar
474
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
45
Benim de cadı kızım telefonumun üstüne işemişti.:D Şu anda kapama tuşu hariç bütün tuşları çalışıyor. Tabii bunun yanı sıra cadı her kızdığında niyese hırsını benim telefondan çıkarıyor. Fırlatıyor sonra gidip telefonu alıyor ve tekrar tekrar atıyor. Valla telefonda çok sağlammış bir türlü kırılmıyor. Kırılmayı bırak bozulmuyor bile...:D
 
Katılım
11 Tem 2006
Mesajlar
184
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
37
bnm telefonumun basına pek bi kaza gelmez ama çok yakın bir arkadaşım telefonunu küvete düşürdüüüüüüüüüüü:)))))))))))))))))))))
 
Katılım
20 May 2006
Mesajlar
2,193
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
40
hamide:)' Alıntı:
bnm telefonumun basına pek bi kaza gelmez ama çok yakın bir arkadaşım telefonunu küvete düşürdüüüüüüüüüüü:)))))))))))))))))))))
hamidecim bende tanıyorum o talihsiz olayı yaşayan arkadaşı...:D benimde yakın bir arkadaşım...:D
 
Katılım
27 Haz 2006
Mesajlar
500
Tepki Skoru
0
Puanları
0
Yaş
38
hepinize geçmiç olsun:D
benim telefonuma allahtan pek öyle kazalar rastlamadı.
sadece yanlışlıkla düşürdüm bi kaç kere onda da bişi olmadı:D
 

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle

18 yıldır sizlerleyiz. Türkiye'nin ilk okul öncesi eğitim platformu
Üst