Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

SÜREKLİ DİŞ FIRÇALIYORUM

Tepki Skoru
0
MERHABA.BEN,KENDİMLE İLGİLİ BİR SORU SORACAKTIM.SÜREKLİ DİŞLERİMİ FIRÇALIYORUM,KALKINCA,KAHVALTI YAPINCA,ARA ÖĞÜNLERDE,YATARKEN..BAZEN SU BİLE İÇSEM FIRÇALAMASAM RAHATSIZ OLUYORUM.
BUNUN BİR ZARARI VAR MI?
İLERDE DİŞ ETLERİMDE PROBLEM OLUR MU? :)

Tepki Skoru
0
günde üç defa fırçalamanız yeterli. nasıl ki her şeyin fazlası zarar ise diş fırçalamanın fazlası da zarardır. sabah öğlen ve akşam yemeklerden sonra fırçalamanız yeterli.su içtikten sonra fırçalama yapmanza hiç gerek yok. fırçalama dişleriniz üzerindeki bakteriplağını kaldırmak içindir.
su kesinlikle yanlız başına plak oluşturmaz

Tepki Skoru
0
merhaba cagdas bey nasılsınız ben sümeyra hastanız.dişleriminin sararmasını önliyemiyorum.düzenli fırcalamada işe yaramıyor.sürekli çay kahve tüketiyorum ondan olabilirmi? bu arada okulöncesi forma da katılmanız iyi olmuş.hoşgeldiniz:)

Tepki Skoru
0
slm sümeyra,umarım iyisindir.
dişlerdeki renkeleşmeler internal vede external olmak zere ikiye ayrılır. internal renkleşmeler dişin mineral yapısına işlemiş olan renkleşmelerdir. mesela dişlerin germinin gelişm döneminde alınan baı ilaçlar ( terasiklin gurubu mesela ) dişlerde internal bir renkleşmeye neden olur. ancak günlük alışkanlıklara bağlı sigara,çay kahve gibi etkenler external renkleşmelere neden olurlar. exretnal renkleşemeler internal renkleşmerden daha kolay tedavi edilebilirler. mutlaka dişler düzenli olarak doğru teknikle ve sayıda fırçalanırsa bu faktörler minimalize edilmiş olur

Tepki Skoru
0
merhaba cagdas bey ben 18 yasındayım ve hiç dişçiye gitmedım ve bu zamana kadarda hiç sorun yasamadım yine de gitmem gerekıyor mu ?

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle