Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Stajerler çok çalıştırılıyor

Tepki Skoru
0
:36_11_13:[/color][/font]Merhaba ben özel bir anaokulunda stsjerlik yapıyorum bizi çok fazla çalıştırıyoar öğretmenler bizi aşşağılar gibi davranıyolar izin alırken birde azar işitiyoruz öğretman namaz kılmak için sınıftan çıkıyo 1 saat sonra geliyo yada yemekhanede çay içiyor sınıfımda söz dınlemeyen herşeye karşı galan ukala bir öğrenci var ve hiç soz dınlemeıyo fakat öğretmen hiç ilgilenmiyo ayak işlerini bize yaptırıyolar...artık anaokuluna gitmak istemiyoruz...çocukların bütüün sorumlulukları bizde sadece müdür okuldayken sınıfta duruyolar müdürün okula uğradığı yok ama... BEN ÇOOOOK SIKILDIM STAJERLİKTEN BİR AN ÖNCE ÜNİVERSİTEYE GITMEK İSTİYORUM... KUSURA BAKMAYIN BURDA ÇOGUNUZ ÖGRETMENSINIZ AMA FARKINDA OLMADAN STAJERLERİ BU İŞTEN SOĞUTUYO ÖĞRETMENLER.......

Tepki Skoru
0
cok haklısın canm bende daha onceden staj yaptgmda oyle davranmıslardı ama hepsı degıl tabıkı bazı ozeller yapıyor dogrusu sen okumuyormusun saglıcakla canm...

Tepki Skoru
0
lise sondayım... o kadar dua ettımkı bu sene çabuk bıtsın dıye Allaha şükür bitiyo... bizim okulda istisna yok malesef hepsı aynı çok pişmanım oraya gıttığime çok saygın bir okul gelecekte sizin için çok önemliolur dedi hocalar zorla gnderdiler...zaten bolum derslerındekı başarılara göre stajer alıyolar...ilk gittigimizde guzeldı ama sonra herkesin maskesi düştü..... ordaki hizmetlileri bile bizden üstün tutuyolar....ücrette almıyoruz ama ancak bu kadar eziyet edilir...TEŞEKKÜRLER

Tepki Skoru
0
canm ya aynısını bende lısede yasadım ama ınan snra dusununce degmedıgını dusunuyrm...

Tepki Skoru
0
taşekkür ederim...ben stajerime asla böyle şeyler yapmicam...mecburiyetten gidiyorum ama okul karar aldı oraya birdaha stajer gonderılmeyecek... o zaman belkı anlarlar değerimizi........

Tepki Skoru
0
ınsallah canm ıstedıgın gıbı bır ogretmen olursn stajernle sorun yasamazsn...

Tepki Skoru
0
teşekkür ederim...ve özür dilerim... ama gerçekten çok kötü geçiyo zamanım...sınıfı bana güvendiği için ve arkadaşlarıyla zaman geçirmek için bırakıyo... koordinatör öğretmenimiz tekstil öğretmeni aslında anaokuluna geldiği yok stajın başlarında söyledık halledicem dedi bekleye bekleye senenin sonunu getirdik... staja başlarken bize ücret verilmeyeceğini ve servisten yararlanabileceğimizi söylediler ama servis bzi 1 hafta alıyo 3 hafta almıyo müdüre soyluyoruz sızı almak zorunda dğil diyo...bız de servısle gıtmek ıstemıyoruz ama okulun oldugu yere gıtmek için 40 dk yol yurumek gerekıyo ve bu yol ormanlık bı yol ıssız bir yer...bizi bir kere ing gecesine çağırdılar yardım edın dıye hocalar bızden gızlı yemek yıyolar kımse bıze ne yapıcagımızı soylemıyo ve o gece bızı evımıze kadar gotureceklerını soyledıler ama bız saat 22:00 da ıssız yoldan yuruyup otobus durağına gıdıyoruz kımse bızı duşunmuyo ve bütün hocaların arabaları var...yaşadıgım sorunlar bu kadar da degıl...bence özeller çok zor diğer arkadaşlarımda aynı şeylerden şikayetçi... ama ben bu öğretmenler gibi olmak istemiyorum...(kızmayın lütfen)

Tepki Skoru
0
canm bencede genelleme yapma..cünkü bende suan stajer gitigim okulda cok güzel vakit geciriorm.evet belki bazı öğretmenler hakkını vererek calışmıyorlar.ama mesleğine aşık,çok iyi öğretmenlerimizde var.inşallh sende üniversiteye girer.bugünlerini bir anı olarak hatırlarsın...bu şekilde bir paylaşım yaptıgın içinde tesekkürler belki bazı öğretmenlerimizde hatalarını anlarlar...

Tepki Skoru
0
evet bazı kendını bılmez ogretmenler stajyerlerın oraya öğrenme amaçlı oldugunu unutup yardımcı ogretmen sıfatına koyuyorlar.Hepimiz bu evrelerden gectik bende lıse sondayken aynı seylerı soyluyordum gitmek dahi istemiyordum ama bunun daha unverstesi var umarım yıne boyle bır anaokulu denk gelmez ...iyi çalışmalar.

Tepki Skoru
0
çok teşekkürler...malesef işleriniiyi yapamıyolar...her çocuğu almıyolar ama seçerek alıyolar çocukları okula veliler senelik 10 milyar para yatırıyolar ama herşeyi biz yapıyolar onlar her akşam erkenden alışverişe gidiyolar biz okulda öğretmen arıyoruz,bıze haber vermeden gıdıyolar çocugun başına bışi gelıncede hemen bızı suçluyolar neden dıkkat etmadın dıye ben çocukları bahçeye çıkarıyorum hocapencereden bakıp çay içiyo ben sınır oluyorum sınıfa telefon açıyo semacım kıtap çalışması yaptır şunu yaptır bunu yaptır bundan snra bı okulda çaılşmaya karar veirsemçok iyi araştırıcam...umarımüniversitede boyle olmaz ...

Tepki Skoru
0
teşekkür ederim...öğretmenler malesef zaman doldurmakiçin geliyolar...çocukların başına bişey gelıncede kızıyolar neden dıkkat etmedın dıye sınıfa telefon açıp sureklı emır verıyo öğretmenım sema kıtap çalışması yaptır dışarı çıkart falan dıye bız bahçeye çıkıyoruz öğretmen pencereden çay içerek bakıyo yada bişeyler yiyiyo telefonla konuşuyo bıde ordan komut verıyo ban daha çok sınırlenıyorum süreklı okuldan erken çıkıp alışverişe gidiyolar ama bız izin isteyınce kızıyolar....

Tepki Skoru
0
yani ozel bır okuldasın herhalde bence koordınator mudurunuze bu tur olayları gozlemlemesı ıcın ve bırsey olursa sorumlulugun sıze aıt olucagını acıklayan bır konusma yaparsan ıyı olur...sonucta bahceye cıkıyorsunuz ama neden? ogretmenın bası dınlenesın dıye mı? ogretmen sana rehberlık etmelı ama maalesef...

Tepki Skoru
0
symbol' Alıntı:
evet bazı kendını bılmez ogretmenler stajyerlerın oraya öğrenme amaçlı oldugunu unutup yardımcı ogretmen sıfatına koyuyorlar.Hepimiz bu evrelerden gectik bende lıse sondayken aynı seylerı soyluyordum gitmek dahi istemiyordum ama bunun daha unverstesi var umarım yıne boyle bır anaokulu denk gelmez ...iyi çalışmalar.
[/quote

beni anlamanıza sevındım teşekkür ederim
...birde yardımcıöğretmen var süreklı amredıyo bıze tartışıyoruz onunla gıdıp şikayet edıyo hemen ben pek fazla bişi ögrenemedım açıkçası çoçuklar deneme tahtası gıbı oldu sayemde kendı kendıme nışeyler yapmaya çalıştımarkadaşlarıma sordum lısedekıögretmenlere sordum nasıl şarkı soyletım nasıl drama yaptırım dıye kendı kendımı gelıştırdım bu sıteden örnekler aldım her yazılanı takip etmeye çelıştımkendı kendıme bişeyler öğrendim... onların bı faydası olmadı... bende sabahları ıtmek ıstemıyorum gıder gıtmez iş veriyolar
rica da etmiyolar şunu yapsana bunu getırsene... sanki hizmetçileri var...umarım üniversitede böyle olmaz zaten küçüğüz saygısızlık yapmak istemıyoruz ama resmen kullanıyolar....

Tepki Skoru
0
arkadaşım bencede genelleme yapma ben öğretmenim hem açık öğretimden hem de liseden stajyerlerim var ve ben onlar için elimden geleni yaptığıma inanıyorum her konuda da yardımcı olmaya çalışıyorum çünkü bahsettiğin şeyleri bende üniversitede yaşadım ve asla stajyerlerime öyle davranmam .bizde üniversitede staja gittiğimiz okula gönderilmek istemiyorduk ama maleesef her yıl gönderildik.U marım sorunlarını halledersin.

Tepki Skoru
0
semacm ben senn koordinatör öğretmenn ve okulunda suclu die düşünüyorum.bu kadar seye iyi katlanmışın bu zamana kadar.okulun hemen cekmesi gerekiyodu böyle bir okuldan.yani o cocuklarada yazık sen süreki bir stres baskı altında kendi öğretmenleri zaten ilgilenmiyor.hala bu şekilde eğitimler olduğuna inanamıyor insan.belkide hiç özel okullarda calışmadığım için bilimiyorum.birde ücret meselesinde senin hakkın olan birşey neden vermediklerini anlayamadım,yürülülüklerdede gecen bir şey bu.umarım bir daha böyle seyler yasamazsin.basarılar...

Tepki Skoru
0
pardon görmedım. yasal degıl vermek zorundalar askari ücretın üçte birini vermelerı lazım ama vermıyolar... bizim okulummuz kolej ve 6 tane daha anaokulu lısesı falan var kurumda yasa böyleymiş stajerlere ücret verilmezmiş koordinatör ögretmenıne soyledık konuştu ögretmen gıttıkten snra bıze kızdılar neden sorunları okula taşıyosunuz dıye....

Tepki Skoru
0
sene başından beriuğraşıyoruz ama pek bi cimri çıktılar:)ayrıca bızı ücretlı gezılere goturmuyolar ücretsiz gezilere gidiyoruz...ve burası gerçekten isim yapmış bir yer orda stsj yaptıgımızı soyleyınce arkadaşlar ooooo siz zengın olmuşsunuzdur dıyolar ınanamadılar...

Tepki Skoru
0
ee bizde staj yaparken hiç ücret almadık. okul bir işletme olmadığı için ümret ödenmedi. ama başka bölümlerden muhasebe,elektrik vs. öğrencileri işletmelerde staj yaptıkları için baya bir ücret alnıyordu.
bence arkadaşım biraz sende alttan almaya ve birşeyler öğrenmeye çalış. bu staj senin için dönüm noktalarından birisi olacaktır. bunu bu mesleğe atıldığında veya öğrenim hayatında anlayacaksındır.

Tepki Skoru
0
ah ah ben de stajyerlik değil bekçilik yapıyodum ayak işlerine bakıyodum işte adı stajyerlik sadece... bizim zamanımızda para falan yoktu ben de böle bişey hatırlamıyorum... (gençliğim aklıma geldi birden) :)
ama ben şimdi stajyerlerimle arkadaş gibiyim hoş bazıları bunu kullanmaya da çalışıyo ama bende o göz yok yani her konuda olduğu gibi bu konuda da dengeyi tutturmamız lazım
semacım az kaldı dayan canım sen bişeyler öğrenmeye çalış kıyıdan-köşeden :)

Tepki Skoru
0
bizde paradan geçtik artık sadece bışeyler öğrenmeye çalışıyoruz ama... üç stajer var okulda beş sınf var butun sınıflara biz bakıyoruz onlar üç günde anca ödev ve ajanda çıkartıyolar beş saat yemek yıyolar...ıyı davranmalarındanda geçtık sınıfa gelselerde bızde gozlemlesek nasılöğretmen olunduğunu...benım bugun staj gunumdu geçen hafta ben annemın rahatsızlığından dolayı izin aldım dıye sınıf öğretmeni saat iki gibi geldı okula bir saat yemek yei zaten 4 te okul bitiyoo 10000 dakka falan çocuklarla ilgilendi...snra yine ortalarda yoooooooooook...kimden öğrenıcem ben bu işi........ :(((

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle