Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Stajer Öğretmenlik

Tepki Skoru
0
Ya arkadaşlar ben şu anda Sosyal hizmetlere bağlı bir okulda çalışıyorum seneye MEB'e bağlanacak,doğal olarak şu ana kadar MEB'e bağlı bir okulda çalışmadığım için seneye MEB'de stajyer öğretmen olarak gözükeceğim :( Stajyerliğimin kalkması için halk eğitime bağlı kursa falan gitmem gerekiyormuş hem de hafta içi kafam çok karıştı MEB'e bağlanınca stajyerliğim nasıl kalkacak neler yapmam gerekiyor??? Şimdiden stajyerliğimin kalkması için yapabileceğim bir şey yok mu????
Bu sistemden nefret ediyorum madem böyle bir sorun çıkaracaksınız neden sosyal hizmetlere bağlı anaokullları var ki? Ben o kadar yıl çalışayım MEB'e bağlı değil diye çalıştığım bütün zamanı yoksay ve stajyer öğretmen olarak baştan başlıyormuş gibi gözük bu çok aptalcaaaaaaaaaaaaaaaaa

Tepki Skoru
0
merhaba Gülnar iyi ama bu seminerler hafta içi oluyormuş malum özel kurum olunca izin vereceklerini zannetmiyorum işte kafamı karıştıran şey de bu ?? Mesajın için sağol..

Tepki Skoru
0
Teşekkür ederim Gülnar... Başka bu konuda bir kaç cümle yazacak arkadaş yok mu?

Tepki Skoru
0
yeliz cim shçek e bağlı tüm kreş ve okullar kapanacak ve meb e bağlanacak.Meb e bağlı çalışıncada mecburen o stajerlik durumu yaşanıyor ama kafanı karıştırmasın çünkü sadece formalite gibi bişey iki ayrı kursa girip sınavlarını vericeksin ve 1yıl sonrada stajerliğin kaldırılacak.Kurslar 1 ay sürüyo ve kurs süresince idari izinli sayılıyorsun (yarım gün)müdürün sana izin vermeme gibi bir yetkisi yok!Stajer öğretmen olarak normal bi öğretmenden bi farkın olmuyor zaten yine sınıfın oluyor ve yine yetkilerin...Konuyla ilgili aklına takılan başka bir şey olursa sorabilirsin canım

Tepki Skoru
0
afusu verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim bir kaç şey daha sorabilir miyim? Her gün mü bu kurs?? hafta içi her gün ise şayet müdürümün kabul edeceğini hiç sanmıyorum o yüzden şimdiden araştırmaya başladım ve bu kurs ne kadar sürüyor???

Tepki Skoru
0
Hafta içi hergün yarım gün sürüyor. 15 gün temel eğitim kursuna gidip sınav oluyorsun sonrada hazırlayıcı eğitim kursuna gidiyorsun 15 gün ve sınav oluyorsun toplam 1 ay sürüyor.Ama canım bende stajer öğretmenken tam gün bir anaokulunda görev yapıyordum müdür mecbur izin verdi yerime stajer koydu ben gelene kadar.Yani meb e bağlandığnızda seni göndermeme gibi bi lüksü yok anlatabiliyormuyum?yoksa bu kurslara katılmanı engellediği için soruşturma geçirebilir.

Tepki Skoru
0
mrh bende şuan sosyal hizmetlere bağlı bi anaokulunda çalışıyorum yazılanları okudumda şimdi meb geçiş yaparsak eğer stajer olarak mı başlicaz?Bu ne kadar saçma bişey:( Bide ne zaman bu geçiş bu konuda bi bilgisi olan var mı acaba?

Tepki Skoru
0
evet malesef stajerliğin kalkması gerekiyo mebde çalışmak içn.
ben sınavlarımı oldum şuanda dosyamı hazırlıyorum ama baya zahmetli
seminer olayını bilmiyorum çünkü küçük biyerdeyim seminerlere katılmadım.müdürümün verdiği konulara çalıştım. 2sınav halinde oluyo. gözetmen eşliğinde sınav oldum.
yani bunun yapılması lazımmış bende çok saçma demiştim.
ama benim anlamadığım bişey var ben şimdi aof 2.sınıf öğrencisiyim mezun olunca tekrar bu sınava tabi olucakmıyım?? işte bunu çok merak ediyorumm...

Tepki Skoru
0
merhabalar sosyal bilgiler öğretmenliğinden mezun oldum.atanamadım.şu an bir dersanede çalışıyorum.dersane müdürümüz bana içinde bulunduğumuz 2.dönemin başında evimden oldukça uzakta bir okula satajımı kaldırmam için gitmem gerektiğini söyledi.milli eğitim müdürü oraya göndermiş beni.yalnız okuldaki sosyal bilgiler öğretmeni doğum izninne ayrıldığı için bahçede nöbet beklemekten tutunda çocuklara ders anlataıp sınav yapmaya kadar herşeyi yaptım.üstelik haftada iki gün gittim.çok uzatmayacağım çünkü yazarken bile sinirlerim bozuluyor.şu sorularıma cevap vermenizi rica ediyorum
1- dersan müdürü yarım dönemde stajımın kalkacağın söyledi.okul müdürü 1 yıl dolmalı dedi.hangisi doğru?
2- benim atamam çıkmadı.ama müdür beni seminere göndereceğini söylüyor.var mı bu mecburiyet?
3- olaki atamam çıktı.yeni okulumda stajıma kaldığım yerden devam edebilecek miyim?yani bu staj meb de de geçer li mi?
4- stajyer öğretmen olduğum halde okul müdürünün ne ders ücretimi ne de yol paramaı karşılamadan bana bu kadar eziyet çektirmesinin kaşılığında benim hiç mi kazancım olmayacak.
5-bütün bunlar yetmiyormuş gibi staj okulunda müfettişin beni denetleme mecburiyeti var mıydı?(idare lütfedip arasaydı o gün planlarımı yanıma almayı unutmazdım.yani bu işin bana olumsuz bir etkisi olacak mı?)

Tepki Skoru
0
Slm arkadaşlar, yazılarınızı okudum. Stajerlik durumunu hiç ama hiç kafanıza takmayın. ben şu anda özel bir kolejin anasınıfı öğretmeniyim. ve stajerliğim henüz kalkmadı. 4 ay gibi bir süre sonra kalkacak. temel ve hazırlayıcı eğitim kursları için müdürler gerekeni yapıyor size de kursa katılmak kalıyor. ders saatinize göre ayarlanıyor. stajer öğretmenlik görevinizi kısacası engellemiyor.

Tepki Skoru
0
papatyabolat
yazdıkların içimi biraz olsun rahatlattı.öyle belirsiz bir durumun içindeyim ki.dersane müdürü yarım dönemde stajın kalkacağını söylüyor,staj okulu önmüzdeki sene de beni bekliyor.şaşırmış durumdayım.ben kadrolu değilim.beni yazın seminere de gönderecek.şimdi benim seminere gitmem ve bir yılı doldurmak için önümüzdeki dönem de bir fiil okulda çalışmam şart mı?çünkü dersanede öğretmenim.ve herşeyden önemlisi bu mebde geçerli olacak mı?yani kalkacak olan stajım.birde ben stajyer öğretmenken müfettiş beni denetlemiş,onu da geçtim,bu teftiş sonucu stajımda etkilimi ki önümüzdeki dönem de çağrılıyorum

Tepki Skoru
0
slm ben şunada özel bir anaokulunda öğrtmenlik yapıyorum ancak müdürle konuştum stajyerlğim kalkamsı için kursalara gtmicekmişim benden bu yıl stajyerliği kalkacak birinden yardım almamı ve neler yapacağımı ondan öğrenmemi istedi acaba bu konuda birisi yardımcı olup yönlendirebilirmi kursalrda aşağı yukarı neler öğretiliyo kursa gtmeden nası yapabilirim ??????? teşekkür ederim

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle