Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Sosyal Çevremiz (Hikaye)

Tepki Skoru
0
SOSYAL ÇEVREMİZ

Saygın Bir Meslek

Şimdi size saygın bir insandan ve onun mesleğinden söz edeceğim. Bu meslek sağlıkla ilgilidir. Mesleğin sahibi kadın ya da erkek olabilir. Genellikle beyaz önlük giyerler. Steteskop kullanırlar. Bizi dinledikleri gibi vücudumuzu da dinlerler. Sağlıklı büyümemizde ve mutlu yaşamamızda onların katkısı çok büyüktür.
- Bu mesleğin adı nedir?
- Bu mesleği yapana ne denir?
- Kimler doktora gitti? Orada ve sonrasında neler yaşadınız?
Sıra Sıra Odalar

Şimdi size birini tanıtacağım. Bakalım onun mesleğini, ne iş yaptığını söyleyebilecek misiniz?
O, taşıt kullanır.Kullandığı taşıt havada gitmez. O taşıt suda da gitmez.onun kullandığı taşıtla ilgili şöyle bir bilmece var: “sıra sıra odalar, birbirini kovalar.”

- Bu taşıtın adı nedir?
- Bu taşıtı kullanana ne denir?
- Trenle yolculuk hakkında neler söylemek istersiniz?

Kibar ve Duygulu
Ay, ay, ay! Bu kadar kibar ve duygulu bir kız olamaz.birinden bişey mi isteyecek? “yardım eder misiniz, lütfen?” “Afedersiniz, bir şey soracaktım” der. Bir şey alacaksa “Alabilir miyim” diye sorar. Sonuç ne olursa olsun, o, hep teşekkür eder.

- Birinden bir şey isterken nasıl istemeliyiz?
- İstediğimiz yerine getirilince ne demeliyiz?
- Neden kibar ve nazik olmalıyız?

Görgülü Yılmaz
Yılmaz sabahleyin okul aracına bindi. Herkese “………..” dedi. Yılmaz araç sürücüsüne “……günler” dedi. Öğretmeninden ayrılırken ona da “iyi …… öğretmenim” dedi. Öğretmende aynı dilekte bulundu. Yatarken anne ve babasına “iyi………” diledi.

Buğday Tanesi
Ben minicik bir buğday tanesiyim. Sanmayın ki hep böyle kalacağım. Çiftçi dayı gelecek. Beni ve arkadaşlarımı toprağa ekecek. Kış bitecek yaz gelecek. Büyüyüp olgunlaşacağız. O zaman bizi toplayacaklar. Başaklardan tanelere ayıracaklar. Sonra değirmende öğütüleceğiz. Un olacağız. Sonra bizi fırına götürecekler. Yoğrulacak, mayalanacak, pişirileceğiz. Taptaze ekmek olacağız. Sizde afiyetle yiteceksiniz.
- Buğday tanelerini kim ekip, biçer?
- Buğdayları kim öğütür?
- Ekmeği kim pişirir?

Tepki Skoru
0
inş işinize yarar arkadaşlar ve beğenirsiniz.

Tepki Skoru
0
Rica ederim arkadaşım kopyala işine yarar.

Tepki Skoru
0
İŞİMİZE YARAMAZ OLURMU TEŞEKKÜRLER

Tepki Skoru
0
rica ederim arkadaşlar bende sizlere teşekkür ederim.

Tepki Skoru
0
yaramaz mı hocam,çok güzel hikayeciklermiş teşekkür ediyorum :)

YORUM YAZMAK PAYLAŞMAK KADAR ÖNEMLİDİR......

EĞİTİMCİLERİN SİTESİNDEYİZ VE EMEĞE SAYGISIZLIK YAPIYORUZ....YETİŞEN ÇOCUKLAR SAYGISIZ OLMASIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tepki Skoru
0
tşk ederim hocam çok hoşuma gitti . yarın ki planıma hemen ekliyorum.

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle