Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Sormak İstedikleriniz

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşlar sorunuzu buraya yazınız.Başka başlık açmayınız.(Silinebilir)
İlköğretim Müfettişi Hocalarımızdan Sayın Ali ÖZ Beyefendi Sorularınızı yanıtlayacaktır.
Sorular anlaşılır bir Tükçe ile ve Eğitim,Denetim ve Teftiş eksenli olmalıdır.

VERİİLEN CEVAPLAR : http://www.okuloncesiforum.com/forumdisplay.php?fid=201 Adresindedir.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
Arkadaşlar sorularınızı topluca cevaplandıgı için her 6-7 mesajda topluca teker teker cevaplanıyor.O yüzden hemen yazdım hemen neden cevap alamadım diye düşünmeyin lütfen.

Tepki Skoru
0

ayrıca yapacağımız gösterinin ayrıntılarını ayın 9 na kadar bildirmemiz gerekiyormuş.açıkcası ben 23 nisanda çocukların o gösterilerle çok eğlendiklerini düşünmüyorum evet birileri eğleniyor bunlar veliler ve diğerr izleyiciler ama çocuklar değil.acil cevap yazarsanız sevinirim.iyi çalışmalar

Tepki Skoru
0
merhaba...
Ben anadolu üniver
[/font]sitesi açık öğretim fakültesi okul öncesi öğretmenliği 2.sınıftayımmm.
okulum inşallah bitirdikten sonra kpss ye gırıcem.yalnız
dıploma çıkışımızı sadece okul öncesi öğretmenliği olarak mı cıkartıyolar yoksa çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği biraradamı?
yani kpss de atamamızı meslek liselerinde öğretmenliğe yapabılırler mi?
yoksa sadece anaokulu öğretmenliğinemı atıyorlar????

Tepki Skoru
0
merhaba hocam.2005 yılında seminerlere katılarak 90 üzeri bir puan aldım ve 2005-2006 eğitim öğretim yılında usta öğretici olarak görev aldım. şimdi AÖF 4. sınıf öğrencisiyim ve kpssye hazırlanıyorum. ancak kazanamazsam aynı sertifika ile usta öğreticilik için başvurabilirmiyim?yoksa tekrar seminerleremi katılmam gerekir? mezunlara yönelik ne gibi şartlar var? teşekkürler...

Tepki Skoru
0
merhaba hocam.şubatta okul öncesi öğretmeni olarak atandım. ek dersle ilgili sorun yaşıyorum.Kurumuma bir dilekçe yazdım ve yaşadığım sorunu açıkladım. 20.02.2007 tarihinden itibaren okulunuzda Okul Öncesi Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Çalıştığım süre boyunca ek dersimi müdürün haftada 6 saat derse girme zorunluluğundan dolayı eksik aldım. Müdürüm haftada 3 saat oyun dersime girmekte, bende bu süre içerisinde kendi isteğimle okulda bulunmakta, sınıfta müdürümle derse girmekteyim. Bu nedenle haftada 3 saat ayda toplam 12 saat ek ders ücretim kesilmektedir. Ayrıca 30 saatimi tamamlayamadığım için de 10 saate 1 saat olan olan hazırlık ve planlama dersinin haftada 1 saat ücretini alamamaktayım. Bu nedenlerden dolayı ayda 15 saat ek ders ücreti almam gerekirken ayda toplam 11 saat ek ders ücreti almaktayım. Durumumla ilgili diğer Bağımsız Anaokullarında (Susurluk Zübeyde Hanım Bağımsız Anaokulu, Mazgirt Bağımsız Anaokulu, Pertek Bağımsız Anaokulu) emsalim olan öğretmen arkadaşlarımın, müdürleri derslerine girdikleri süre içerisinde idari görevli olduklarından ek ders ücretlerini ayda 15 saat aldıklarını çeşitli görüşmelerimde öğrendim.
bu konuda bilgi verirseniz çok sevinirim hocam. şimdiden teşekkür ederim.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
emre42y :bağımsız anaokulunda açılacak olan yaz eğitiminde çalışacak kadrolu öğretmenin ek ders ücreti nasıl yapılır. onaya giden belgeler nelerdir?( veli dilekçeleri v.b. ) açılacak yaz eğitiminde görev yapacak usta öğreticilerin seçiminde il mi sorumludur yoksa okulda görev yapan istekli usta öğreticilerin dilekçeleri görev almaları için yeterlimidir? ayrıca usta öğreticilerin sen başında yapılan sözleşmeleri fes edilerek yaz eğitimi için yeni bir sözleşme yapılması gerekirmi

Mihaka : 1. bölgede görev yapıyorum . 2 yılımı doldurmum.zorunlu hizmet için bu hafta il dışı tayin isteme hakkım varmı?
müdürüm hakkım olmadığını 3yılımı doldurmak gerektiğini söyledi.eğer hakkım varsa hemen istemeyi düşünüyorum. geç kalmaktan korkuyorum.

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
selda : sayın hocam
tokat/pazar ilçesindeyim. ilçemize eylül ayında faaliyete girecek bağımsız anaokulu yapılıyor.lakin şehrin girişinde bir yerde inşaasa başladı.vermiş oldukları sözlü ifadeleri aynen şöyle;şehrimizin giriş yerlerini canlandırmak için okulu oraya açıyoruz.ve diğer ilköğretim bünyesindeki tüm anasınıfları kapatılıp büyük binamızda toplanacaklardır.....
4 adet ilköğrt. bağlı anasınıfı var burada ve hepsinin mesafeleri birbirine uzak.velilerimizle yaptığımız görüşmelerden sonra kimse oraya çocuğunu götüremeyeceğini(mesafe uzaklığından dolayı) bildiriyor.peki hocam uzak yerde oturan çocukların okulları kapatılarak eğitim hakları çalınmış olmuyormu??? saygılar sunuyorum...

suna : Mrb ben anaokulunda görev yapıyorum"bir köy okuluna gezi" düzenlemek istedim ve bu gezi sene başında müdürüme teslim ettiğim yıllık planımdada yer alıyor.yıllık planım onaylanıp dosyalandığı halde geziye gideceğimiz zaman müdürüm izin vermedi,"bu tür gezilerde kaymakam onayı alınması gerekiyor kaymakam bey izin vermez geziye gidilmeyecek "dedi .
bu durumda benim yapabileceğim nedir??
Bir de geziye giderken bir okuldaki tüm anasınıfları birlikte gitmek zorundamıdır?

ARKADAŞLAR İLK MESAJIMDAKİ İLK CÜMLEMİ OKUYUNUZ!!!

Tepki Skoru
0
sayın hocam,
ben meb bağlı bir kolejde 19 eylül 2006 tarihinden bu yana sözleşmeli olarak çalışmaktayım.stajerliğimin kalkması için tam bir yıl çalışma zorunluluğu var mı yoksa eğitim dönemi bitince hak kazanıyormuyum? birde özel okuldan devlet okuluna geçince stajerliğimiz kalkmış olsa dahi geçersiz sayıldığı yeniden stajyer olarak başlandığını duydum.bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler

Selçuk Aydın

Akademisyen
Yönetici
Tepki Skoru
47
hanedan : İki ay süren cocuk gelişimi oğretmenliği kursları var bu kurslardan mezun olanlar öğretmen statüsünde diploma veriliyo 2 ay içinde yeteri kadar bilgiye sahipler mi? Ne kadar sağlıklı Öğretmen acığı olduğundan ötürü böyle kurslarmı veriliyo calışma sahaları nerelerdir? Tesekkürler.

Tepki Skoru
0
merhabalar hocam, ben okul öncesi son sınıf öğrencisiyim. bu sene mezun olacağım düşüncesiyle bir özel okula başvurdum ve olumlu yanıt aldım. ancak bir dersten okulu 1 dönem yani ocağa kadar uzatma ihtimalim olduğu belli oldu.normal lise çıkışlıyım. öğrenim belgem ile öğrenci görünürken 1 dönem çalışmamda bir sakınca var mı? okul kabul ettiği takdirde teftişlerde problem yaşanır mı? şimdiden teşekkürler...

Tepki Skoru
0
Sayin Hocam,
Ben bir apartman dairesinde 1 veya 2 siniftan olusan bir anasinifi acmak istiyorum (5-6 yas). Fakat daireyi kiralamadan once nelere dikkat etmem gerekiyor bunlari bilmek istiyorum. MEB'nin ozel ogretim kanununu, yonetmeligini ve standartlar yonergesini okudum fakat bir cok sorumun cevabini bulamadim. Kisacasi bir mufettis kurum ogrenime baslamadan once neleri kontrol ediyor onu bilmek istiyorum. Yada MEB'a gitsem bu konuda bana yardimci olabilecek bir bolum varmi. Ornegin okulun fiziki sartlarinda, ogrenci sayisinda, ucret aliminda, ders planlarinda vs. aranan ozellikler gibi.
Cok tesekkur ediyorum.
Saygilarimla
Derya

Tepki Skoru
0
hocam iyi akşamlar.ben bir dersanede çalışıyorum.stajımın kalkması için bir okula gönderildim.öğretmen olmadığı için onun yerine derslere girip yazılılar yaptım.kısacası bir öğretmenin yapması gereken herşey.üstelik bir müfettiş gelip beni denetledi.bu doğru muydu?ben sajyer bir öğretmen ken bu şekilde denetlenmek zorunda mıydım?bir dönem çalıştım okulda.müdür gelecek dönem de beni çağırıyor.bu mecburi mi?yinem mi ders anlatmak zorundayım?yoksa öğretmen gelmişse onunla beraber derslere mi giricem.ya da stajımda bir yılımı doldurmak için ille de okula gitmem gerekiyor mu?ve yazında kadroda olmama rağmen seminere gitmek durumundaymışım.bu işlerde pek bilgim yok.beni bilgilnedirir misiniz?bir yanlışlık yok mu bu işte.çünkü başka bir stajyer arkadaşım kah okula gidiyor kah gitmiyor.gittiğinde de sadece oturup ders dinliyor.ben ektra efor harcamama rağmen yine de okula çağrılmaya devam ediyorum.ve eğer stajım kalkarsa bu,atandığım devlet okulunda da geçerli olacak mı?çok teşekkürler

Tepki Skoru
0
sayın hocam;

ben su anda kız meslek okuyorum ve kazanamazsam usta ogretıcı nasıl olabılecegımı bılmıyorum ve basvuru tarıhlerını de bulamıyorum ne olur yardım edınn

Tepki Skoru
0
Merhabalar;ben Çocuk Gelişimi ve OÖE Öğretmeniyim.Halen bir anasınıfında çalışıyorum. Çalıştığım okul depreme dayanıksız olduğu için yıkım kararı çıktı ve önümüzdeki eğitim öğretim yılında yıkılacak.Anasınıfına yakın yerlerde yer bulunamadağı için tasviyesi yapılamıyor.Zaten bu gerekçeyle bu yıl için anasınıfı kayıtları alınmıyor.bizlerde anasınıfı öğretmenleri olarak açıkta kalıyoruz.Bu gerekçeye bağlı kalınarak başka bir ilçeye görevlendirme isteyebiliyormuyuz. Yine bu gerekçeyle 2 yılım dolmadığı halde il içi tayin talebinde bulunabilirmiyim.Cevabınızı büyük bir sabırsızlıkla bekliyorum.Şimdiden teşekkürler.

Tepki Skoru
0
Merhaba Hocam,
Hocam bu sene sınıfım yeni açıldı.Ben atandıktan sonra yapılmaya başlanmış.Ben göreve başladığımda sııfımda hiç bir şey yoktu. Müdürümüz velilerden Anasınıfı aidatı istedi ancak köylünün durumu olmadığı için vermediler.Müdür öğrencileri okuldan çekmeye kalktı.Sınıfta kapanacaktı. Ben de sınıfı aidat almadan bu sene yürüttüm.Okul öncesi eğitimi köylüye tanıttım.Ancak şimdi yine aynı sorunla karşı karşıyayız. Müdür gelecek yıl için aidat olmadan asla olmayacağını söylüyor.Hocam para toplamadan sınıfımı açık tutmam mümkün değil mi?İhtiyacı veliler karşılıyor zaten.Yoksa gerçekten sınıfım kapanacak.

Tepki Skoru
0
Merhaba,
Ben devlete bağlı bağımsız bir anaokulunda görev yapıyorum.Bu ilk yılım henüz aday öğretmenim.okul müdürü aday öğretmen olduğum için okula 1 eylülden bir hafta ya da on gün önce gelmem gerektiğini söylüyor beni 1 eylülden önce çağırmaya hakkı olup olmadığını öğrenmek istiyorum.Cevaplarsanız sevinirim

Tepki Skoru
0
Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde anasınıfı öğretmeni (usta öğretici) olarak görev yapıyorum.Yaz okulu açmak istiyorum.Malesef bu konuda Milli Egitim bile yardımcı olmuyor. Baş vuru yapmam için neler gerkli? Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Tepki Skoru
0
merhaba hocam
ben çocuk gelişimi bölümünde 10.sınıfta okuyorum
hangi bölümü seçmemi tavsiye ediyorsunuz
normal okul öncesimi?
özürlü çocuk okul öncesi mi?

Tepki Skoru
0
ben izmirde 3-6 yaş okul açma çalışmalarına basladım,3daire ve 1 dükkan olarak toplam 4 katlı binamızı bu iş için ayırdık fakat bahçemiz 70 metrekare buyüzden alt kattaki dükkanı kapalı oyun bahçesi olarak yerleşim planımızda gösterdik bayındırlık ve iskan müdürlüğünden yeterli kontenjanı aldım m.e.b ilköğretim müfettişlerinin denetiminde onlarda bayındırlığın verdiği kontenjana uyarlarmı yoksa sadece 70 metrekarelik bahçeyimi baz alarak kontenjan belirlerler

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle