Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Sohbette Duygusal Yaralanmalar

su2

Tepki Skoru
0
Çocuklara önceden hazırlanan yarabantı ve kalp resmi veriliyor.
Daha sonra fiziksel yaralanmalar ile duygusal yaralanmalar(oyuncağının kırılmasına üzülme bir arkadaşının ona kötü davtanması bir yakınından ayrılma gibi) arasında ki farklılıklardan bahsedilir. sonra söylenen duruma hangisi uyuyorsa ona uygun resmi (kalp ya da yarabantı)havaya kaldırması istenir..

Daha sonra çocuklar duygusal ya da fiziksel yaralanmalarından ve yapılması gerekenlerden bahsederler.

Tepki Skoru
0
Çok güzel, Duygusal ve fiziksel yaralanmanın arasındaki farkı anlatmak için güzel bir yöntem,teşekkürler.

Tepki Skoru
0
çok güzel bi yöntemmiş.paylaşımın için teşekkürler

Tepki Skoru
0
çok hoş bir çalışma örneği arkadaşım.paylaştığınız için teşekkür ederim

Tepki Skoru
0
çok güzel bi çalışma..teşekkürler

Tepki Skoru
0
paylaşımın için teşekkürler hemen yarın denemek istiyorum

Tepki Skoru
0
biz bunu uygulama hocamıza sorduk yaptırsak nasıl olur diye duygusal yaralanma soyut olduğu için çocuklar algılamakta güçlük çekebilirler daha şimdiden akıllarına böyle yaralanmaları sokmayın dedi.bana çok güzel bir etkinlik gibi gelmişti başta ama daha sonra gerçekten öyle çünkü çocukdaha somut işlemlerde bile değil vbaşta fiziksel yaralanmaları nekadar somutlaştırsak ta duygusal yaralanmayıda çocuk kalbinin gerçekten parçalandığını falan düşünür heralde. ama yine de teşekür ederim.hocama danışmasaydım uygulayacaktım:)

Tepki Skoru
0
Benzer bir uygulama daha var duygularımızla ilgili.

Sanat etkinliklerinde mutlu-mutsuz portreler, maskeler veya çomak kuklalar vs. çalışılabilir. Daha sonra öğretmen olumlu veya olumsuz durumlar söyler. Çocuklar onları mutlu eden durumlarda (Örn: en sevdiğin arkadaşınla oyun oynuyorsun.) hazırladıkları mutlu yüz ifadesini havaya kaldırırlar. Onları mutsuz eden durumlarda (örn karnın ağrıyor) hazırladıkları mutsuz yüz ifadesini kaldırırlar.

su2

Tepki Skoru
0
Duygusal yaralanmalar diye yazdığım drama bir kitapdan hemde bu alanda çok iyi olan bir hocanın.İsim vermekte mahsur varmı bilmiyorum.
Ben bu dramayı uygulattım ve ikisi arasında ki farkı buldular ve doğru kartı gösterdiler yani çok soyut olsa başaramazlardı gibi geliyor....ben çok soyut bulmuyorum Fiziki olayları biliyorlar Üzntü mutluluk bu duygularıda konuşuyoruz çocuklarla ikisi arasında farkı biliyorlar...Hocanız belki başka bir açıdan bakmış olabilir Ama bence güzel bir etkinlik

Tepki Skoru
0
bence güzel bir etkinlik ve hayatın ta kendisi:böyle bir izlenim var bizim toplumumuzda,her konuda çocukları bazı şeylerden uzak tutmak gibi,algı sınırlarında ise bence, ki çok şeyin farkındalar,bazen bizim farkında olmadıklarımızın bile,uygulanabilir ve güzel bir çalışma,,bununla ilgili aynı etkinliğin sonrasında,verilmiş bir sanat etlinliğide görmüştüm..bulursam paylaşıcam...

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00
Saniye
Canlı yayına kalan süre.

18 Yıldır Sizlerle