Merhabalar Okul Öncesi Forum Resmi Web Sitesi 'Biz BÜYÜK Bir Aileyiz'

Foruma ücretsiz kayıt olarak mesaj gönderebilir, yeni konular oluşturabilir ve diğer üyeler ile etkileşim içine olabilirsiniz.

Sizce okulöncesi zorunlu olacakmı

Tepki Skoru
0
Merhaba arkadaşlar;

sizce okulöncesi zorunlu olacakmı ? Olacaksa da ne zaman?
Bununla ilgili tahminlerinizi bekliyorum

Tepki Skoru
0
ilerleyen yıllarda belki olabilir bence şuan olmaz .çünkü gerekli okul yok yani okullaşma oranı az

Tepki Skoru
0
Bence okulöncesi eğitim mutlaka zorunlu olmalı. Zorunlu olmalı ki yeni nesiller daha iyi yetişsin.

Bence 2 - 3 yıla kadar olur.

Tepki Skoru
0
bence altyapı eksikliği nedeniyle biraz uzun sürecek gibi görünüyor.ama eskiye nazaran verilen önem ise beni ümitlendiriyor....

Tepki Skoru
0
ben üniversiteyi kazandığımda zorunlu olcak diolardı..bu sene mezun oldum yine aynı şeyler söylenio;)ama ben yne de ümitliyim..en gec 2-3 sene içinde olur..olmak zorunda da çünkü AB'ye girmemiz için koşullardan biri de bu!...

Tepki Skoru
0
http://ooegm.meb.gov.tr/

sitesinde bununla ilgili bir anket var

Tepki Skoru
0
bence olmalı çünkü biz çocuklara şekiileri kavramları sayıları renkleri el becerisini vs kazandırıyoruz çocuk 1.sınıfa geçince direk kendini okumaya verir ve buda çok önemli 2 seneye kadar zorunlu olur çünkü veliler artık herşeyin farkında

:4::4::4::4::4:

Tepki Skoru
0
bence de kesinlikle zorunlu olmalı.
henüz bu biraz zor gibi görünüyor ama verilen önemin giderek artması bunun doğrulanacığını gösteriyor bence...
sitede de oyumu kullandım:D
teşekkürler...

Tepki Skoru
0
Şu an okul öncesi eğitim kurumları hızla çoğalmakta, her okul (liseler dahil) yerleri varsa anasınıfı için sınıf açmak zorundalar.tabii ki zorunlu olmalı. Sadece 6 yaş diil, 3 yaşınıu dolduran her çocuk okula gitmeli diyorum.

Tepki Skoru
0
bencede zorunlu olmalı yaşamları için olsun eğitimleri için olsun en temel ve en önemli bilgilerin temellerini biz atıyoruz ama önce yeterli okul olmalı tabiki...

Tepki Skoru
0
okul öncesi eğitime gereken önem verilseydi işimidiye kadar zorunlu hale gelmişti...ama her geçen gün biraz daha önem kazanıyor ve aileler bilinçlenmeye başladı bu konuda...umarım birgün zorunlu hale gelir ama bence çok zor...

Tepki Skoru
0
umarım yakın gelecekte zorunlu olmaz.

eğer zorunlu olursa okul öncesi öğretmeni açığı meydana gelir. ve büyük ihtimalle bu açığı doldurmak için alanında uzman olmayan yan branş öğretmenleri okul öncesi öğretmeni olarak alınır...

ve yine benim fikrimce çocukların bu öğretmenlerin elinde eğitim görmektense sokaklarda , çamurda oyun oynayarak -gerekirse her tarafı yara bere içinde kalarak- oyunlarda (hatta kavgalarada) birşeyler öğrenmesi hem çocuklar için hem de mesleğimize olan bakış açısı için daha faydalı olacaktır...

bence: zaten işini iyi yapamayan (sevmeden yapan) öğretmenlerin çoğunlukta olması nedeniyle çocuk bakıcıları olarak görülüyoruz. bir de bu şekilde atamalar olursa bulunduğumuz konumdan da geriye düşeriz diye düşünüyorum...

[align=center]
Arkadaşlar kızmadan ufak bir dipnot ekliyim: Hırsızın Hiç Mi Suçu Yok? (Umarım Anlaşılmışımdır...)[/align]

Tepki Skoru
0
3-4 seneye kadar olur herhalde bence kesinlikle zorunlu olmalı

Tepki Skoru
0
bencede zorunlu olacaktır. Ancak bunun için 4-5 yıl daha geçmesi gerek.. olmasıda gerekir bence...

Tepki Skoru
0
evet zorunlu olmalı. Gerçi zorunlu yapmak çare değil. önemli olan bireylerin bilinçli olması. bireyler bilinçlenirse zaten böyle bir zorunluluğa gerek kalmaz..

Tepki Skoru
0
zerrin arkadasım bu ankete katılmamızı sagladıgın ıcın tesekkur ederım.........

Tepki Skoru
0
MouSTaPHa83' Alıntı:
umarım yakın gelecekte zorunlu olmaz.

eğer zorunlu olursa okul öncesi öğretmeni açığı meydana gelir. ve büyük ihtimalle bu açığı doldurmak için alanında uzman olmayan yan branş öğretmenleri okul öncesi öğretmeni olarak alınır...

ve yine benim fikrimce çocukların bu öğretmenlerin elinde eğitim görmektense sokaklarda , çamurda oyun oynayarak -gerekirse her tarafı yara bere içinde kalarak- oyunlarda (hatta kavgalarada) birşeyler öğrenmesi hem çocuklar için hem de mesleğimize olan bakış açısı için daha faydalı olacaktır...

bence: zaten işini iyi yapamayan (sevmeden yapan) öğretmenlerin çoğunlukta olması nedeniyle çocuk bakıcıları olarak görülüyoruz. bir de bu şekilde atamalar olursa bulunduğumuz konumdan da geriye düşeriz diye düşünüyorum...

[align=center]
Arkadaşlar kızmadan ufak bir dipnot ekliyim: Hırsızın Hiç Mi Suçu Yok? (Umarım Anlaşılmışımdır...)[/align]
kesinlikle sana katılıyorum mustafa hatırlarsanız bi ara sınıf öğretmeni açığı ortaya çıkmıştı ve bunun için birçok gereksiz insan atanmıştı tüm dört yıllık mezunları...bu insanlar tam bi eğitim almadan nasıl geleceğe güvenle bakan öğrenciler yetiştirebilirler açıkçası ben buna tam inanamıyorum ve bu böyle gittiği sürece eğitimimiz çok daha geriye gidecek ve biz ideallerimizin çok çok gerisinde kalacağız bence yavaş adımlarla sağlam bi temele oturtularak zorunlu hale gelmeli diye düşünüyorum........

Tepki Skoru
0
bencede zorunlu olmalı.zerrin ankete katılmamızı sağladığın için teşekkürler

Giriş yap

Okul Öncesi Forum TV

000
Gün
00
Saat
00
Dakika
00